مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی روشی نسبتاً ساده‌ و مطمئن‌ نسبت به سایر روش‌های مهاجرتی می‌باشد.در دهه های گذشته میزان مهاجرت تحصیلی به صورت چشم گیری افزایش یافته است. به صورت میانگین در حدود ۱۰ درصد از دانشجویان رشته های پزشکی در دانشگاه های ایران، مهاجرت تحصیلی کرده اند. در حال حاضر در حدود ۳ میلیون دانشجو برای ادامه تحصیل، کشورهای دیگر را انتخاب کرده و در برترین دانشگاه های دنیا مشغول به تحصیل می باشند.

ارتقاء شغلی سطح بالای آموزشی آشنایی با فرهنگ های تازه اهدافی هستند که دانشجویان بین المللی آن را دنبال می کنند.
برای مهاجرت تحصیلی همواره سوال هایی در ذهن دانشجویان به وجود می آید:

در ابتدای راه اول هدفتان را باید برای مهاجرت مشخص کنید.

تصمیمتان را بگیرید رشته تحصیلی برایتان اهمیت دارد یا دانشگاه محل تحصیل؟

آیا رسیدن به یک شغل مناسب و اقامت در آن کشور، هدف تحصیل است؟

آیا لازم است زبانی غیراز انگلیسی هم یاد بگیرید؟
چگونه بورس تحصیلی بگیریم؟
کدام دانشگاه های جهان رایگان هستند؟
آیا افراد متعهل برای همسر خودشان می توانند درخواست پذیرش کنند؟

افراد بعد از پایان تحصیلاتشان به مدت محدود اجازه کار دریافت می‌کنند و پس‌ازآنکه مدت‌زمان لازم کاری را پشت سر گذاشتند، می‌توانند برای اقامت در آن کشور اقدام نمایند.در سال های اخیر تحصیل در کشورهای کانادا ،آلمان ،ایتالیا ،فرانسه ،استرالیا ،روسیه ،کشورهای حوزه اسکاندیناوی،چین ،ترکیه بسیار پرطرفدار بوده و دانشجویان بین الملی زیادی را در خود جای داده است.

 

تماس با وکیل آنلاین

 

تحصیل در کانادا:

تحصیل در کانادا

کانادا همواره محبوبترین مقصد برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در رشته های مختلف بوده است. در حال حاضر ده ها هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه هاو کالج های کانادا تحصیل می کنند و دانشگاه های این کشور همواره بین صد دانشگاه برتر جهان بوده اند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا، فارغ التحصیلان می توانند پس از پایان دوره تحصیلی، ویزای اقامت دریافت کنند. این مجوز که تحت عنوان PGWP مى باشد به فارغ التحصیلان دانشگاه ها و کالج های کانادا این امکان را مى دهد که به مدت تحصیل در کانادا کار کنند ،این مجوز کار و تجربه کاری در کانادا مسیر دریافت اقامت دائم کانادا را هموار مى کند.

تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی ممکن است و افراد از 6 سالگی تا 50 سالگی می توانند در مقاطع مختلف در کانادا تحصیل کنند

تحصیل در مدارس و دانشگاهها برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی رایگان نیست اما در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد.

با توجه به شرایط بسیار عالی و مهاجرپذیر بودن کشور کانادا می توان این کشور را به عنوان اولین و بهترین مقصد مهاجرتی جهت کار و تحصیل مطرح کرد .

 

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

کشور آلمان یکی از مهم ترین کشورهای صنعتی و ثروتمند جهان می‌باشد اقتصاد آلمان پنجمین اقتصاد دنیاست ، به علت مدرن بودن و شرایط کاری مناسب ، سالانه میزبان جمعیت بالایی از مهاجران است.
با توجه به رایگان بودن تحصیلات در آلمان  تعداد بسیاری برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام می کنند، در آلمان حدود ۳۰۰ دانشگاه و کالج به همین تعداد دانشکده های فنی ، مدارس عالی تخصصی و آکادمی های هنر وجود دارد.
زبان رسمی این کشور آلمانی است و اکثر مردم به زبان انگلیسی آشنایی دارند.

پذیرش دانشجو در کلیه مقاطع تحصیلی به زبان آلمانی و انگلیسی ممکن است ؛تحصیل رایگان و شرایط مساعد پس از فارغ التحصیلی از مهمترین دلایل انتخاب این کشور به عنوان مقصد مهاجرتی می باشد .

مهاجرت تحصیلی به آلمان

شایان ذکر است به علت مناسب بودن آب و هوای  آلمان  و شرایط عالی مهاجرتیو اقتصاد موفق و نزدیکی این کشور به ایران سفارت آلمان در ایران بسیار شلوغ بوده و دانشجویان جهت وقت سفارت با مشکل مواجه هستند بنابراین توصیه می شود اگرمسیر مهاجرتی شما آلمان است باید زودتر اقدام کنید چون حداقل باید 14 ماه منتظر رسیدن وقت مصاحبه سفارت باشید.

 

تحصیل در ایتالیا:

تحصیل در ایتالیا
کشور ایتالیا کشوری زیبا با تاریخ غنی است که دانشگاهایی با رنکینگ بسیار بالا دارد ودر حال حاضر بیش از ۵۰۰ رشته در آن ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند ،ایتالیا برای پیشرفت کشورش و هم چنین بالاتر بردن سطح علمی و رنکینگ بین الملی دانشگاهایش تمایل به جذب دانش جویان خارجی دارد.

تحصیل رشته پزشکی در ایتالیا  پر طرفدارترین رشته در دانشگاههای این کشور است.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا
کشور ایتالیا، در گروه کشورهایی قرار می گیرد که برای اغلب افراد از جمله کسانی که تبعه یکی از کشورهای جهان سوم هستند نظام تحصیلی رایگان را به ارمغان می آورد،و امکان استفاده از بورسیه برای اکثر دانشجویان ایرانی وجود دارد که این بورسیه شامل شهریه و خوابگاه و هزینه زندگی دانشجویی می شود از این رو همواره دانشجویان و فارغ التحصیلان بسیار زیادی از ایران تمایل به ادامه تحصیلات خود را در این کشوردارند.

 

تحصیل در فرانسه:

تحصیل در فرانسه

کشور فرانسه هر سال بیش از ۲۳ درصد بودجه ملی را به آموزش اختصاص می دهد . دلیل اصلی بسیاری از افراد جهت تحصیل در فرانسه عالی بودن مدارک تحصیلی فرانسه ، کیفیت آموزش و تحصیل رایگان در فرانسه می باشد ،همچنین امکان اخذ بورس تحصیلی و یا کمک هزینه برای متقاضیان وجود دارد.

افراد در تمام سنین میتوانند به هر کدام از کالج ها و دانشگاه های کشور فرانسه برای تحصیل مراجعه کنند.
فرانسه دارای بهترین دانشگاه های دنیا می باشد و از تمام دنیا دانشجو می پذیرد.افراد در تمام سنین میتوانند به هر کدام از کالج ها و دانشگاه های کشور فرانسه برای تحصیل مراجعه کنند.
فرانسه دارای بهترین دانشگاه های دنیا می باشد،تحصیل رایگان وامکان اخذ پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان( بدون نیاز به آشنایی با زبان فرانسه) از مهمترین مزایای تحصیل در فرانسه می باشد.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

امکان اخذ پذیرش در دوره زبان در فرانسه وجود دارد که این گزینه فرانسه را در رقابت با کشورهایی مثل سوئد که پذیرش با دوره زبان دارد قرار میدهد.

 

تحصیل در استرالیا:

تحصیل در استرالیا
در سالیان اخیر، استرالیا به یکی از مقاصد محبوب دانشجویان ایرانی تبدیل شده است.علت علاقه دانشجویان ایرانی به تحصیل در استرالیا عوامل مختلفی است مثل امکان اخذ اقامت دائم استرالیا بعد از اتمام تحصیل ، بازار کار خوب کشور استرالیا و کمبود نیروی متخصص در این کشور که فرصت پیدا کردن کار را برای فارغ التحصیلان دانشگاه فراهم میکند. دانشگاههای استرالیا و سیستم آموزشی این کشوردر مقایسه با سایر کشورها کیفیت بالایی دارد.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی و همچنین امکان اخذ بورسیه تحصیلی از جمله دلایل محبوبیت این کشور زیبا می باشد.

 

تحصیل در روسیه:

تحصیل در روسیه

روسیه کشوری فرهیخته است که بیش از نیمی از شهروندان آن دارای مدرک دانشگاهی هستند. روس­ها پیشینه آموزشی غنی دارند و دانشگاه‌های آنها شرایط تحصیلی و اقامتی راحتی برای دانشجویان فراهم می‌کنند و به دانشجویان در سازگاری با کشور روسیه کمک می‌کنند.

دانشگاه‌های روسیه به آموزش انواع مختلفی از تخصص‌ها، در مهندسی و هم علوم انسانی می‌پردازند و اغلب در جایگاه دانشگاه‌های برتر قرار دارند.

مهاجرت تحصیلی به روسیه

جهت تحصیل در کشور روسیه بطور کلی نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد، ولی عموما دانشگاه ها یک دوره یک ساله را برای دانشجویان خارجی برگزار نموده و در آن به آموزش زبان روسی میپردازند.

تحصیل در روسیه نسبت به تحصیل در سایر کشورها بسیار مقرون به صرفه‌ است. علاوه براین، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با استفاده از بورسیه دولتی به‌صورت رایگان تحصیل کنند.

 

تحصیل در رشته های گروه پزشکی می تواند بهترین انتخاب برای دانشجویانی که رویای پزشک شدن را دارند می باشد

و 7 دانشگاه در روسیه مورد تایید وزارت بهداشت هستند و مدرکشان مورد پذیرش می باشد.

هزینه زندگی مناسب و نزدیکی به ایران از دیگر مزایای تحصیل در روسیه است.

 

تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی:

تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی

اسکاندیناوی کشورهای شمال اروپا را در بر می گیرد کشورهایی از جمله سوئد، نروژ و دانمارک و همچنین گاهی اوقات کشورهای فنلاند، ایسلند و جزایر فارو را می توان جزء کشورهای اسکاندیناوی دانست.

دانشگاه های اسکاندیناوی از محبوبیت روزافزونی در بین دانشجویان بین المللی برخوردار هستند.
کشور سوئد یکی از پیشگامان اروپایی برای تبدیل شدن به تحصیل در زبان انگلیسی بوده به همین دلیل در اکثر دانشگاه های آن به زبان انگلیسی تدریس می شود و شما برای اخذ پذیرش باید به زبان انگلیسی مسلط باشد.

یکی ازبهترین و آسانترین روش های ورود به سوئد تحصیل دوره زبان است که توسط دانشگاه های این کشور برگزار می شود .

درنروژامکان تحصیل به زبان انگلیسی دراکثر رشته ها و تمام مقاطع وجود دارد، در نتیجه اعزام دانشجو به نروژ یک مزیت برای این کشور به حساب می آید. دومین مزیت تحصیل در نروژ این است که هزینه ی تحصیل برای دانشجویان خارجی رایگان است.

 

تحصیل در چین:

تحصیل در چین
دانشگاه های کشور چین با برخورداری از رنک جهانی بسیار خوب در میان همه دانشگاه های جهان گزینه ای مناسب برای اشخاصی است که به دنبال تحصیل در کشوری مدرن وپیشرفته با هزینه ای مقرون به صرفه هستند دیگر نکته مثبت تحصیل درچین آن است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام مقاطع این کشور و در اکثر رشته ها فراهم است.
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی،داروسازی در چین دارای شرایط بسیار مناسبی است،امتحان ورودی با شرایط قبولی تضمینی، هزینه زندگی و شهریه مقرون به صرفه و ارزان پزشکی در چین از دیگر مزایای تحصیل این رشته ها در چین می باشد و همچنین امکان دریافت بورسیه های تحصیلی خیلی مناسب دراین کشور وجود دارد.

 

تحصیل در ترکیه:

تحصیل در ترکیه

کشور ترکیه کشوری اوراسیایی (اروپایی- آسیایی) است که هم دارای فرهنگ غربی می باشد هم فرهنگ شرقی؛ زبان رسمی مردم ترکیه ، ترکی است.

تحصیل در ترکیه با داشتن دانشگاه های معتبر در سطح جهانی با امکانات بسیار عالی و هزینه های مناسب مقصد بسیارمناسبی برای ورود به کانادا و آمریکابرای دانشجویان ایرانی می باشد.
زبان تدریس در دانشگاه های ترکیه انگلیسی ، فرانسوی ، ترکی و آلمانی است که البته با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه متغیرمی باشد.
هزینه تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین المللی بسیارمناسب استو در برخی مواقع رایگان است و البته بسته به نوع دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی تغییر می کند.

نزدیکی به ایران فرهنگ مشابه،امکان رفت وآمد بدون ویزا و استفاده از تحصیل رایگان در دانشگاههای دولتی از دیگر مزایای ترکیه است.

 

تحصیل در قبرس:

تحصیل در قبرس

دانشگاههای واقع درجزیره قبرس از نظر رتبه علمی پیشرفت های بسیارچشمگیری در تمامی رشته های تحصیلی مخصوصا”رشته های پزشکی و دندانپزشکی داشته و کلیه امکانات تحصیلی با کیفیتی  عالی و هزینه ای اندک در مقایسه با سایر کشور های اروپایی در اختیار دانشجویان قرار داده می شود از این رو سالانه دانشجویان بسیارزیادی در سراسر دنیا متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس هستند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی  در اکثر دانشگاه های قبرس به زبان انگلیسی ارائه می گردداز این رو دانشجویان متقاضی تحصیل میبایست به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند اما ارائه مدرک زبان الزامی نیست جهت تحصیل دندانپزشکی در قبرس باید مدرک دیپلم ریاضی یا تجربی با معدل حداقل 15 را دارا بود.

نکته حائز اهمیت در دانشکده های پزشکی قبرس نداشتن امتحان ورودی است.

 

تحصیل در بلژیک:

تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک فرصت بسیار خوبی برای اخذ اقامت این کشور و مهاجرت به این کشور است.

ارائه ی مدرک زبان برای پذیرش در تمامی مقاطع تحصیلی در کشور بلژیک الزامی است.

بسیاری از دانشگاه های بلژیک دارای  رتبه های نسبتاً بالا در سطح جهانی هستند . هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها کم می باشد و بین 800 تا 3000 یورو در سال متغیر می باشد .

زبان تدریس در دانشگاه های بلژیک ممکن فرانسوی باشد و دانشگاه هایی هم وجود دارند که دروس را به زبان انگلیسی تدریس می نمایند، اکثر دانشگاه های بلژیک تقریباً رایگان هستند .

 

تحصیل در هلند:

تحصیل در هلند

امکان مهاجرت تحصیلی برای رشته های متنوع در کلیه مقاطع تحصیلی در برترین دانشگاه های کشور گل های لاله برای دانشجویان وجود دارد.

مدراک تحصیلی دانشگاه های هلند در تمام‌ جهان معتبرند. زبان تحصیل در هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی است.

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در هلند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ممکن است و شرایط بسیار راحت جهت اخذ ویزا و نداشتن سخت گیری هایی مثل محدودیت سنی این کشور را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی دنیا مبدل نموده است.

 

تحصیل در اتریش:

تحصیل در اتریش

کشور اتریش یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی در اروپا است و امکان تحصیل رایگان و سطح بالای دانشگاهها و فرصت شش ماهه جهت جستجوی شغل پس از فراغت از تحصیل از مزایای این کشور محسوب میشود.

البته در حال حاضر ورود به دانشگاههای این کشور کمی سخت تر شده و فقط برای کسانی که در حال تحصیل در دانشگاه سراسری هستند بهترین فرصت برای اخذ انتقالی از دانشگاه خود به دانشگاه های اتریش مهاجرت تحصیلی به اتریش می باشد.

به عبارت دیگر شخصی که دیپلمه است نمی تواند مستقیما” برای تحصیل در دانشگاه های تراز اول اتریش اقدام نماید وفرد باید قبولی در کنکور دانشگاه را داشته باشد تا بتواند برای پذیرش کالج اقدام کند.طول دوره کالج دو تا سه ترم بوده و فقط به زبان آلمانی می باشد.

تماس با وکیل آنلاین

مطالب مرتبط