مهاجرت تحصیلی به چین

تحصیل در چین

تحصیل در چین در سالهای اخیر علاقمندان بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است.

چین کشوری است آسیایی و تمدن این کشور 4000 ساله است.بیش از یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر جمعیت داردو پر جمعیت ترین کشور دنیاست. پایتخت چین شهر پکن و دومین شهر بزرگ بعد از شانگهای میباشد.

پس از چند دهه رشد اقتصادی بسیار چین از ژاپن پیشی گرفت و هم اکنون دومین اقتصاد جهان است. کشور چین مرز زمینی با 14 کشور دارد.

مساحت چین به بیش از 9،597،000 کیلومتر مربع میرسد. زبان رسمی این کشور ماندارین است و بیش از نیمی از جمعیت آن به گویش های مختلف ماندارینی صحبت میکنند.

مزایای تحصیل در چین:

هر ساله دانشجویان بسیاری در سراسر دنیا کشور چین را به منظور ادامه تحصیل انتخاب میکنند.

هزینه تحصیل در کشور چین به مراتب ارزان تر و مقرون  به صرفه است.

بیش تر دانشگاه های چین در رتبه بندی QS در رتبه های بالا قرار دارند.

یکی از مهم ترین عوامل مهاجرت تحصیلی به چین امکان تحصیل به زبان انگلیسی است.   دانشجویان با سوابق علمی معتبر و دارای مدارک زبان و تحصیلی با نمرات بالا میتوانند از بورسیه تحصیلی کشور چین بهره مند شوند.

از جهت اقتصاد قوی و برنامه ریزی علمی آموزشی مناسب سیستم آموزشی چین روز بهروز همانند صنعت این کشور نسبت به سایر کشور ها پیشی میگیرد. کیفیت علمی آموزشی دانشگاهای چین در تمامی کشور ها شناخته شده است.

تمامی هزینه های دانشجویی در چین به مراتب از  بسیاری از کشور های دیگر کم تر است. وزارت آموزشی چین هزینه های بسیار زیادی جهت پیشرفت سیستم آموزشی این کشور کرده است.

فرهنگ غنی و تمدن چین است که باعث شده سالیانه هزاران نفر به منظور ادامه تحصیل چین را انتخاب میکنند.

 

شاید در گذشته مهاجرت به منظور تحصیل محدود به کشور هایی خاص همچون ایالات متحده و کانادا و استرالیا میشد.اما چین و بسیاری از کشور های دیگر در حال غلبه بر سیستم اموزشی سایر کشور ها هستند.

 

از مهترین مزایای تحصیل در چین میتوان به داشتن حق کار در کنار تحصیل اشاره کرد.

تحصیلات در چین:

در حال حاضر تحصیل در کشورچین مورد توجه بسیاری از دانشجویان است. دلیل عمده آن کم هزینه بودن تحصیل در چین میباشد.

هزینه های تحصیل در چین به مراتب از هزینه تحصیل در کشور هایی همچون امریکا کانادا استرالیا و…پایین تر است.

دانشگاه های چین از بالاترین کیفیت سطح آموزشی برخوردارند در عین کم هزینه بودنشان. پس در نتیجه دانشجویانی که به دنبال تحصیل در کشوری که هزینه های پایین و سطح آموزشی بالا داشته باشد میتوانند چین را برای ادامه تحصیل مد نظر قرار دهند.

دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی میتوانند جذب بازار کار شوند. واحد های دانشگاهی در چین به زبان انگلیسی و چینی تدریس میشوند.

حتی  دانشجو میتواند بدون داشتن مدرک زبان پذیرش تحصیلی اخذ کند. دانشجویانی هم که تمایل به ادامه تحصیل به زبان چینی را در چین دارند باید جهت دریافت مدرک HSk که سطح اشنایی انان با زبان چینی را نشان میدهد اقدام کنند. در دوره کارشناسی حداقل نمره 4 Hsk دانشجو باید اخذ کند. هزینه های تحصیلی چین در دانشگاه ها متفاوت است اما در کل هزینه های تحصیلی سالیانه از 2000 تا 4000 دلار تخمین زده میشود.

ویزای دانشجویی چین:

به منظور ادامه تحصیل در کشور چین دانشجویان باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند.

برای اخذ ویزای تحصیلی چین باید پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر گرفت.

همچنین به منظور ادامه تحصیل در کشور چین دانشجو باید گواهی سلامت پزشکی که حاکی از سلامت کامل است را به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر اعلام نماید.

 

ویزای تحصیلی :

این نوع از ویزای تحصیلی به منظور تحصیل به مدت طولانی و بیش از 6 ماه در نظر گرفته شده است.

 

دانشجویانی که موفق به دریافت این ویزا شوند میتوانند از مزایای حقوقی اجازه کار موقت بهره مند گردند.

اعتبار این نوع ویزا بیش از 180 روز و مدت آن 5 ساله است.

ویزای x2 : این ویزا به منظور تحصیل در دوره و یا مقطعی آموزشی است که مدت زمان آن کمتر از 6 ماه است و دانشجو به ویزای با مدت زمان بیشتر نیازی ندارد.

 

به منظور اخذ ویزای تحصیلی چین دانشجو باید دارای مدارکی باشد که به شرح ذیل میباشد:

1-گذرنامه«6 ماه اعتبار»

2- فرم در خواست ویزا

3-یک قطعه عکس 3 در 4

4-اصل و کپی از پذیرش دانشگاه مورد نظر.

5- اصل و کپی تایید خارجه فرم درخواست ویزا چین

6-گواهی سلامت پزشکی.

7-گواهی عدم سو پیشینه کیفری.

تحصیل در مقطع کارشناسی چین:

تحصیل در مقطع کارشناسی چین هدف بسیاری از دانشجویان بین المللی است. سطح کیفی دوره های اموزشی در چین در مقطع کارشناسی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. اساتید و پرسنل آموزشی شایسته و معتبر و دوره های پژوهشی تحقیقاتی فراوان دانشگاه های چین را در زمره بهترین دانشگاه ها از جهت سطح کیفی و علمی قرار داده است. در ضمن دانشگاه های چین از رنک بسیار بالایی بر خوردارهستند.

 

تحصیل در کشورچین در مقطع کارشناسی هم به زبان چینی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است. به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6 مورد تایید میباشد. دانشجویان تا حداکثر سن 25 سال میتوانند به منظور پذیرش تحصیلی در این مقطع اقدام بنمایند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 2000 دلار تا4000 است.

نکته مهم و اساسی در تفاوت هزینه ها در این مقطع نوع رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر است.   اخذ پذیرش در این مقطع دو بار در طول سال انجام میپذیرد.

دانشجویان در این مقطع  تحصیلی میتوانند بدون مانع خاصی در کنار تحصیل مشغول به کار شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چین:

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چین 2 ساله است. واحد های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی و چینی تدریس میشوند. امکان اخذ پذیرش بدون مدرک زبان در این مقطع وجود دارد.

دانشجو به منظور تحصیل در این مقطع باید حداقل معدل 14 در دروه کارشناسی را اخذ کرده باشد. دانشجویان تا سن 35 سال شانس ویزای تحصیلی در این مقطع را دارند.

هزینه تحصیل در این دوره بین 3000 تا 5000 هزار دلارتخمین زده میشود دانشجویان رشته های مختلف من جمله دانشجویان رشته های علوم انسانی و فنی مهندسی علاقمند به تحصیل در کشور چین میباشند.

دانشجویان در این مقطع تحصیلی بدون محدودیتی میتوانند در کنار تحصیل مشغول به کار شوند.

تحصیل در مقطع دکتری در چین: 

دانشجویان بسیاری سالیانه در سراسر نقاط جهان ادامه در مقطع دکتری در چین را  انتخاب می نمایند.

سیستم آموزشی معتبر به همراه بالاترین استاندارد های علمی آموزشی چین را در زمره مناسب ترین کشور ها جهت ادامه تحصیل قرار داده است.

اقتصاد شکوفا، کم هزینه بودن تحصیل، فرهنگ غنی، تحصیل در کشورچین را هدف بسیاری از دانشجویان قرار میدهد.

تحصیل در مقطع دکتری در چین از 3 الی4 سال به طول میانجامد. دانشجویان به منظور تحصیل در این مقطع باید از دانش بالای زبان انگلیسی برخوردار باشند.

هزینه های تحصیل در مقطع دکتری در چین بین 4000 تا 5000 دلار تخمین زده میشود. دانشجو بعد از به پایان رساندن واحد های درسی باید جهت تدوین پایان نامه زیر نظر استاد راهنمای خود اقدام نماید. دانشجویان بسیاری در این مقطع در کنار تحصیل خود مشغول به کار در زمینه های علمی و پژوهشی میشوند.

اخذ بورسیه تحصیلی در چین: 

دانشجویان به منظور دریافت بورسیه تحصیلی چین از ماه ژانویه تا آوریل باید اقدام نمایند.  بورسیه های تحصیلی چین متفاوت هستند. و مدت  زمان بررسی پروسه بورسیه حدودا دو ماه طول میکشد.

دانشجویان به منظور اخذ بورسیه تحصیلی چین باید دارای مدرک زبان با نمره بالا باشند. در تمامی دوره های تحصیلی میتوان بورسیه تحصیلی دریافت نمود. متقاضیان دوره کارشناسی باید حداکثر 25 سال و برای کارشناسی ارشد حداکثر 35 سال و در مقطع دکتری حداکثر 40 سال داشته باشند.

بورسیه تحصیلی چین شامل:

هزینه های تحصیلی، هزینه های پزشکی و بهداشتی، کمک هزینه های زندگی و امرار معاش، از مهم ترین شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در چین دانشجوی خارجی بودن و چینی نبودن دانشجو و همچین ثبت نام نکردن در هیچ دانشگاهی است.

نمونه هایی از بورسیه های تحصیلی چین به شرح ذیل میباشد:

1-بورسیه دولتی چین

2-بورسیه دانشگاه های چین

3-بورس گریت وال.

4- بورس اتحادیه اروپا.

5- بورس AUN.

 

تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی چین:

تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی از جهت پر صرفدار بودن نزد دانشجویان بسیار مورد نظر قرار میگیرند.

تمامی دانشکده های پزشکی چین مورد تایید بهداشت و درمان جهانی هستند.از جهت اعتبار این دانشکده ها و سیستم قوی و منظم آموزش عالی چین سالیانه دانشجویان بسیاری تحصیل در کشور چین را انتخاب میکنند.تحصیل در این مقطع بدون ازمون ورودی است . تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی است. دانشجویان باید به منظور تحصیل در رشته پزشکی حداقل آیلتس 6 داشته باشند.

سن دانشجو باید حداکثر 25 سال باشد. معدل کل دانشجو باید از 16 بیشتر باشد. دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند باید از طریق اموزش زبان انگلیسی در کالج ها تحصیل در این مقطع را شروع بنمایند. دوره پزشکی در چین 6 سال به طول می انجامد. 3 سال تحصیل به زبان انگلیسی و 3 سال بعد کارموزی که دانشجویان در مدت زمان کارآموزی باید تاحدی مسلط به زبان چینی باشند.

معرفی دانشگاه های چین:

دانشگاه چینهوا:

دانشگاه چینهوا دانشگاهی است دولتی که در سال 1911 تاسیس گردیده است. دانشگاه چینهوا واقع در شهر پکن است. حدودا این دانشگاه 37/000 نفر دانشجو دارد که 5/000 نفر آنان شامل دانشجویان بین المللی میشود. این دانشگاه یکی از اعضای انجمن c9 چین است. دانشگاه چینهوا  در رنک دانشگاه های چین در رتبه اول است.

  2- دانشگاه پکن:

دانشگاه پکن قدیمی ترین دانشگاه چین است. این دانشگاه دولتی است و در سال 1898 ساخته شده است.

این دانشگاه از مهم ترین مرکز پژوهشی و تحقیقاتی چین محسوب میگردد. حدودا بیش از 40 هزار دانشجو مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند.

دانشگاه پکن یکی از اعضای انجمن c9 است.

3- دانشگاه فودان:

دانشگاه فودان از دانشگاه های قدیمی چین میباشد. در رنک دانشگاه های چین سومین دانشگاه است.بسیاری از دانشگاهای رشته  پزشکی این دانشگاه را انتخاب میکنند. این دانشگاه جزو انجمن c9 است.

برای اطلاعات بیشتر و مقایسه کشورها مقاله مهاجرت تحصیلی را مطالعه نمایید یا با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

مطالب مرتبط