ویزای کار و مهاجرت حسابداران به کانادا

 

کانادا کشوری است که اخیرا به علت مهاجرپذیری بالا، رفاه اقتصادی و … برای اکثریت متقاضیان مهاجرت خصوصاً در ایران جذابیت فراوانی دارد.اگر حسابدار یا دفتردار هستید و سابقه کار در زمینه حسابداری و مدرک دارید می توان گفت شانس شما برای ویزای کانادا بسیار زیاد است. با افزایش تاسیس شرکت های بین المللی شرایط مهاجرتی برای حسابدارن از وضعیت مناسبی برخوردار است. گروه شغلی  حسابداران و دفترداران می توانند در ادارات خصوصی یا دولتی مشغول به کار شوند.

وظایف اصلی حسابداران و دفترداران در کانادا چیست؟

وظایف تعریف شده برای حسابداران و دفترداران عبارتست از: تهیه کردن گزارش های آماری، مالی و حسابداری، ارسال ورودی دفاتر و مطابقت حساب ها، آماده کردن ترازنامۀ دفاتر، تهیه دفتر کل و صورت حساب های مالی، نگهداری از سوابق مالی و ایجاد تراز و بازبینی حساب ها به صورت دستی یا به کمک نرم افزارهای کامپیوتری دفترداری، محاسبه و آماده سازی حواله های دستمزدها و سود ماهانه و سالانه و قبوض مالیاتی و سایر صورتحساب ها، کمک هزینه های بازنشستگی و اسناد دولتی و ارسال آن ها به ادارات مربوطه، کامل کردن فرم های پرداخت مالیات، جبران خسارت و بیمه کارگران، آماده کردن اظهارنامه های مالیاتی و سایر حساب های دفتری شخصی.

شرایط اشتغال به حسابداری در کانادا چیست؟

اولین شرط برای اشتغال به حسابداری در کانادا کامل کردن تحصیلات دبیرستان و دورۀ تحصیلی در مراکز فنی و حرفه ای در زمینۀ حسابداری، دفترداری و سایر رشته های مربوطه یا گذراندن دو سال در دوره های حسابداری از مراکز معتبر آموزشی به همراه مدرک معتبر یا دوره های حسابداری و دفترداری همراه با چند سال تجربۀ کاری به عنوان حسابدار امور مالی یا بانکی می باشد.جهت وارد شدن به شغل حسابداری و دفترداری در کانادا الزامی است که دوره کارآموزی یا تجربه کاری داشته باشید.برای پیشرفت های حرفه ای در مشاغل  فوق پس از مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها می توانید دوره های آموزشی بالاتر را در دانشگاه ها بگذرانید یا مدارک معتبر در زمینه های مختلف کار حسابداری و دفترداری را از آموزشگاه ها کسب کنید.

مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها در ایالت آلبرتا

اخیراً در ایالت آلبرتا میزان استخدام در زمینه حسابداری افزایش داشته است. به طور متوسط ساعتی  حدود 26 دلار و 67 سنت و سالانه 46 هزار 755 دلار درآمد آن است.

مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها در ایالت بریتیش کلمبیا

در ایالت بریتیش کلمبیا حقوق یک حسابدار یا دفتردار چیزی حدود 24 دلار در ساعت است. 31100 نفر در بریتیش کلمبیا به کار دفترداری اشتغال دارند.

مهاجرت به حسابدارها کانادا  در ایالت مانیتوبا

در ایالت مانیتوبا نیز شغل حسابداری درآمد خوبی داشته و مقصد مناسبی برای مهاجران است.متوسط درآمد نیز ساعتی حدود 21 دلار می باشد. که یک دلار کمتر از متوسط درآمد حسابداران در کاناداست.

مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها در ایالت نیوبرانزویک

تقاضا برای این شغل در ایالت نیوبرانزویک هم در وضعیت عالی قرار دارد ولی متوسط درآمد آن به نسبت کل کانادا 2 دلار کمتر و چیزی حدود 20 دلار برای هر ساعت می باشد.

مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها در ایالت نیوفاندلند و لابرادور

تقاضا برای شغل حسابداری و دفترداری در ایالت نیوفاندلند و لابرادور در وضعیت نسبتا خوبی است. درآمد حسابداران هم ساعتی 19 دلار و 23 سنت است.

مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها در ایالت نوا اسکوشیا

درآمد حسابدارها ساعتی 20 دلار است و در مجموع تقاضا برای این شغل خوب و مقصد خوبی برای مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها است.

مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها در ایالت ساسکاچوان

درآمد حسابداران در این ایالت بالاست و ساعتی حدود 23 دلار است.

شرایط ثبت شرکت حسابداری در کانادا

ابتدایی ترین شرط جهت ثبت شرکت در کانادا این است که از قوانین مالیاتی آگاه باشید. همچنین باید شرایط ثبت شرکت حسابداری را داشته باشید یعنی در cp  ثبت نام و مجوز بگیرید. دوره های آموزشی را گذرانده و در امتحانات نمره قبولی را کسب کنید. همچنین تجربه کاری کافی داشته باشید. شرط بعدی این است که باید برای شرکت حسابداری، بیمه مسئولیت حرفه ای بگیرید و فرم های الزامات قانونی را پر کنید. و در نهایت باید مجوز دولتی برای کارتان را بگیرید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط