ریجکت ویزای کانادا و راههای جبران از مسیر ویژه 2021

ریجکتی ویزای کانادا

بزرگترین استرس افراد متقاضی برای مهاجرت به کانادا ریجکتی ویزای کاناداست  ممکن است پرونده شما نقصی داشته باشد یا آفیسر تشخیص دهد که شما قصد خروج پس از اقامت موقت تان را ندارید به طور مثال شما اقوام درجه یک در کانادا نداشته باشید. البته به دلیل افزایش روزافزون تعداد متقاضیان مربوط به ویزای کانادا آفیسرها مجبورند تعدادی از متقاضیان را رد کنند و به همین دلیل باید برای اقدام تمام جوانب را سنجیده و از ریجکت شدن ویزایتان جلوگیری کنید.

علت و دلایل ریجکتی ویزای کانادا

سوال اصلی این است چرا آفیسرها مجبورند بخشی از تقاضاها را رد کنند؟ به دلایل مختلفی ممکن است ویزای شما ریجکت شود که عبارتست از:

نداشتن شرایط ویزای کانادا؛  رد شدن شما به این معناست که شرایط ویزا را نداشته‌ اید و همچنین اگر شما شرایط اخذ ویزا را نداشته یا نتوانید ثابت کنید که بعد از مدتی مشخص، کشور کانادا را ترک می کنید، درخواست تان رد می شود.

رعایت نکردن قوانین کانادا؛ چنانچه قبلاً به کانادا سفر و شروط لازم را رعایت نکرده باشید یا سابقه نقض قانون و مقررات کانادا را داشته باشید درخواست ویزای شما رد می شود.

ارتباط خانوادگی در محل اقامت؛  زمانی که ارتباط خانوادگی یا فامیل درجه یک  در کانادا  نداشته باشید، یا منبع درآمد مشخصی نداشته باشید به احتمال زیاد ویزای شما رد خواهد شد.

نداشتن پاسپورت معتبر یا انقضای پاسپورت ؛ واضح است که درصورت نداشتن پاسپورت معتبر یا انقضای اعتبار پاسپورت تان احتمال اینکه ویزا بگیرید صفر است.

ارسال نکردن سند به منظور اثبات دارایی؛ اگر اسنادتان را برای اثبات دارایی هایتان ارسال نکردید، باید منتظر رد شدن ویزا باشید.

چنانچه هدف شما از سفر به کانادا واضح نباشد؛ به دلایل مختلفی ممکن است هدف شما واضح به نظر نرسد؛ عدم توانایی مالی ارسال نکردن معرفی نامه در موعد مقرر.

به چه دلایلی ممکن است ویزای تحصیلی ریجکت شود؟

کانادا کشور محبوبی برای مهاجران است و از نظر اقتصادی و امکانات تحصیلی نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارد به همین علت برای اکثر افراد جذابیت دارد و همین مساله سبب می شود که تعداد متقاضیان بیشتر شده و آفیسرها مجبورند به علت حجم بالای درخواست ها بخشی از درخواست ها را رد کنند. زمانی که شما پذیرش معتبری نداشته باشید یا حساب بانکی معتبر نداشته باشید یا آفیسر قانع نشود که شما بعد از اتمام تحصیل قصد ترک کشور را دارید احتمال این که رد شوید بسیار زیاد است. همچنین سابقه سفرتان و مدارک آکادمیک زبان در گرفتن ویزای شما بسیار موثر هستند. طبق بند ۲۱۶ قانون مهاجرت :همواره وظیفه متقاضی است که نشان دهند قصد اقامت موقت در کانادا را داشته و در پایان تحصیل خود کانادا را ترک خواهد کرد.

دلیل اصلی اداره مهاجرت کانادا برای ریجکت چیه؟

دلیل اصلی ریجکتی ویزای کانادا این است که آفیسر قانع نمی شود که شما قصد ترک کانادا را دارید.

محتوای نامه ریجکت چیست؟

زمانی که آفیسر نامه ریجکت را تهیه می کند باید دلایل کلی مردود شدن ویزای تقاضاکننده را ذکر کند.آفیسر پس از تهیه نامه ریجکت آن را در اکانت آنلاین ویزای متقاضی قرار می دهد. اصولاً نامه ریجکت سفارت کانادا تا یک هفته بعد از انگشت نگاری صادر می‌گردد. نامه ریجکتی کلی و گنگ است و شما می توانید به آن اعتراض کنید.

ویزای توریستی کانادا به چه دلایلی ممکن است رد شود؟

اگر شما نتوانید آفیسر را قانع کنید که هدف شما از مسافرت به کانادا صرفاً سفر است ویزای توریستی شما رد می شود.  در واقع علت اصلی رد شدن ویزای توریستی کانادا هم این موارد است:

ضعیف بودن شرایط مالی شخصی که دعوت تان کرده یا اینکه بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر نداشته باشید، برنامه سفرتان مشخص نباشد و یا سابقه سفرهای قبلی تان ممکن است منجر به رد ویزای توریستی شما شود.

رفع ریجکتی کانادا و اقدامات پس از ریجکت شدن ویزا

پس از ریجکتی ویزا اولین سوال این است که چگونه می شود رفع ریجکتی کرد؟ آیا می توانیم دوباره اپلای کنیم؟ پاسخ این سوال مثبت است شما می توانید با قوی کردن مدارک تان با پرداخت پروسسینگ فی دوباره درخواست کنید. راه حل دوم نیز درخواست ریکانسیدریشن ویزاست که تغییری در مدارک نمی دهید و درخواست بررسی مجدد را می کنید.آخرین گزینه نیز رفتن به دادگاه است. شما می توانید به دادگاه عالی کانادا شکایت کنید که رسیدگی به ویزای شما منصفانه نبوده است.

پس از ریجکت شدن ویزای کانادا چه زمانی می توانیم اقدام کنیم؟

در این باب زمان مشخصی وجود ندارد و پس از رفع مشکل شما می توانید اقدام به رفع ریجکتی نمایید.

مهلت اقدام برای بردن پرونده به کورت کانادا چقدر است؟‌

چنانچه شما خارج از کانادا هستید ۶۰ روز و اگر در داخل کانادا اقدام کردید ۱۵ روز مهلت دارید برای بردن پرونده به کورت اقدام کنید.

هزینه دادگاه کانادا برای ریجکتی ویزا چقدر است؟‌

اصولاً  دستمزد وکلا در کانادا مبلغ بالایی است و درباب هزینه دادگاه نیز شما مبلغ بالایی باید بپردازید.

چگونه نامه درخواست مجدد ویزای کانادا را بنویسیم؟

اگر رد درخواست ویزایتان را غیرمنصفانه بدانید می توانید دوباره درخواست ویزا دهید و این نامه باید متقاعدکننده باشد ابتدا اطلاعات خود اعم از نام و شماره پاسپورت آدرس تاریخ تولد،محل تولد،ایمیل و شماره تلفن را وارد کرده و تاریخ درخواست اولیه تان که رد شده همچنین علت سفر به این کشور را بنویسید. در پاراگراف دوم دلایلی که ثابت می کند این تصمیم اشتباه بوده را با جملاتی روان و ساده بنویسید.در پاراگراف سوم دلایلی که طبق آن معتقدید در ویزایتان باید تجدیدنظر شود را توضیح دهید.

ضمیمه کردن اسناد به نامه درخواست ویزا

اگر اسنادی دارید که می توانید به آنها استناد کنید می توانید آنها را ضمیمه درخواست تان نمایید.

نامه درخواست مجدد ویزا را باید به کجا بدهیم؟

اصولا نامه درخواست مجدد را به خود سفارت کانادا می دهند.

رسیدگی به درخواست مجدد ویزا چگونه صورت می گیرد؟

سفارت کانادا  نامه‌ شما را به «واحد حق درخواست تجدیدنظر کانادا» می فرستد. در این سازمان، افسر بالا رتبه تری به درخواست شما رسیدگی می نماید و این فرد پس از خواندن نامه تصمیم می گیرد که با درخواست مجددتان موافقت کند یانه؟ این که چه مدت طول می کشد تا به شما پاسخ دهند مشخص نیست.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.