پنج جاذبه طبیعی کانادا برای علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی

 جاذبه های طبیعی کانادا

جاذبه های طبیعی کانادا در مقاله زیر بیان شده است.

کشور پهناور کانادا با رشته‌کوه‌های بزرگ و مناظر کوهستانی چشم‌نواز، دریاچه‌های زیبا و جنگل‌های سرسبز جاذبه‌های طبیعی بسیاری برای گردشگری دارد.

رشته‌کوه‌های راکی در غرب کانادا با مناظر بسیار زیبا گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می‌کند. اسکی کردن در زمستان دلیل مسافرت بسیاری از گردشگران از سراسر جهان به کاناداست.

اگر قصد اخذ اقامت کانادا را دارید بهتر است بیشتر با این کشور آشنا شوید.

آبشار نیاگارا

 

آبشار نیاگاراوقتی صحبت از آبشار می‌شود بیشتر افراد یاد آبشار نیاگارا می‌افتند. این آبشار با عظمت خیره‌

کننده از جاذبه‌های طبیعی کاناداست که در امتداد مرز کانادا با آمریکا و در استان انتاریو قرار گرفته است. آبشار نیاگارا از مجموع سه آبشار به نام‌های آبشار نقاب عروس، آبشار نعل اسبی و آبشار آمریکایی ایجاد شده است. سالانه میلیون‌ها توریست از سراسر دنیا از این آبشار بازدید می‌کنند و محو عظمت و زیبایی آن می‌شوند.

ارتفاع آبشار نیاگارا 57 متر است و ریزش و سقوط آب با قدرت زیادی صورت می‌گیرد. رنگ سبز زیبای آب حاصل مخلوط شدن حدود 60 تن خاک و نمک با یکدیگر در هر دقیقه است. پدیده رنگین‌کمان در این آبشار تقریبا همیشه قابل مشاهده است. در اطراف آبشار نیاگارا امکانات تفریحی، ورزشی و رستوران‌های زیادی وجود دارد تا گردشگران و خانواده‌ها از سفر به این منطقه و گشت‌وگذار در کنار تنگه و آبشار نیاگارا لذت کامل ببرند.

پارک ملی بنف (Banff)

 

پارک ملی بنف

 

پارک ملی بنف در رشته‌کوه عظیم و زیبای‌ راکی نزدیک به شهر بنف در استان آلبرتا قرار دارد. هر ساله گردشگران بسیاری برای دیدن یخچال‌های طبیعی، جنگل‌های مخروطی و دشت‌های یخی به این پارک کم‌نظیر می‌روند.

این پارک جزء مهمترین جاذبه های طبیعی کانادا  است.

دریاچه لوئیز در پارک بنف زیبایی این منطقه را دوچندان کرده است. گردشگران در اطراف این دریاچه قدم می‌زنند و از تماشای این دریاچه فیروزه‌ای‌رنگ لذت می‌برند. دریاچه لوئیز با پیست اسکی خود در زمستان علاقه‎‌مندان به ورزش اسکی را به سوی خود فرا می‌خواند. دیدن قله‌های پوشیده از برف و یخچال‌های این منطقه لذتی وصف‌ناپذیر برای علاقه‌مندان به طبیعت به وجود می‌آورد.

شهر بنف شهری کوچک است که در جنوب پارک ملی با امکانات رفاهی بسیار عالی شامل هتل‌ها، ویلاهای اجاره‌ای، رستوران‌ها و مراکز خرید آماده پذیرایی از گردشگران این منطقه است.

پارک ملی گروس مورن (Gros Morne)

 

 

پارک ملی گروس مورنپارک ملی وسیع گروس مورن در شهر نیوفاندلند در شرق کانادا قرار گرفته است. این پارک با مناظر بی‌نظیر در لیست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است.

دیوارهای صخره‌ای شیب‌دار، سنگ‌ها و آبشارهای جالبی که در اثر فرسایش دچار خوردگی شده‌اند بازدیدکنندگان را به تحیر وامی‌دارد.

این پارک جزء مهمترین جاذبه های طبیعی کانادا  است

گردشگران با تورهای گردشگری همراه می‌شوند و با قایق‌سواری، کایاک‌سواری و پیاده‌روی از سفر به منطقه لذت می‌برند.

پیست اسکی این پارک نیز در زمستان پذیرای علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی است و خاطرات کم‌نظیری را برایشان رقم می‌زند.

خلیج فاندی (Bay of Fundy)

 

خلیج فاندیخلیج فاندی در شرق کشور کانادا قرار دارد. این خلیج زیبا به دلیل وجود جزرومدهای عظیم و شگفت مشهور شده است.

ارتفاع جزرومدهای این خلیج که در فاصله شش ساعت و دو بار در روز اتفاق می‌افتد گاهی اوقات به نوزده متر هم می‌رسد. خلیج فاندی در جولای 2009 با عنوان یکی از عجایب طبیعت نامگذاری شد.

قایق‌سواری در خلیج، اقامت در کلبه‌های چوبی و صرف غذاهای دریایی تفریحات مثال‌زدنی این منطقه محسوب می‌شود.

پارک ملی فاندی هم در نزدیکی این خلیج با طبیعتی دیدنی و چشم‌نواز مقصد بسیاری از گردشگران است.

حیات وحش این منطقه شامل نهنگ‌ها، دلفین‌ها و پرندگان دریایی بسیار تماشایی است.

سواحل ماسه سرخ

 

سواحل ماسه سرخآخرین جاذبه گردشگری از پنج جاذبه  کانادا که قصد معرفی آن را داریم سواحل ماسه سرخ جزیره پرنس ادوارد است.

این جزیره که کوچک‌ترین استان کانادا محسوب می‌شود زیبایی‌های شگفت‌انگیزی دارد. مناظر بی‌نظیر این جزیره الهام‌بخش رمان دوست‌داشتنی آن شرلی است.

سواحل ماسه سرخ این جزیره که حیرت بینندگان را برمی‌انگیزد حاصل فرسایش صخره‌های سنگی کنار ساحل است.

قدم زدن در این ساحل و تماشای برخورد موج‌ها به صخره‌ها حس نابی برای گردشگران ایجاد می‌کند. خاک این منطقه سرشار از آهن است و برای تقویت سیب‌زمینی که محصول عمده کشاورزی این منطقه به شمار می‌آید به کار می‌رود.

مطالب مرتبط