شرایط بورسیه تحصیلی کانادا ( مزایا و معایب تحصیل در کانادا)

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا در مقاله زیر بیان شده.

برای مهاجرت به هر کشوری راه‌های فراوانی وجود دارد که هر شخصی با توجه به شرایط خود یکی از آن راه‌ها را انتخاب می‌کند و برای اقدام در نظر می‌گیرد.

بورسیه تحصیلی کانادا هم یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است که هر ساله تعدادی زیادی از افراد برای ادامه تحصیل در کانادا خود خواستار این روش می‌شوند.

البته طبق آمار، مهاجرت به کشور مورد نظر از طریق تحصیل بهترین روش برای اخذ اقامت در آن کشور است. زیرا شما می‌توانید با هزینه کمتری نسبت به باقی روش‌ها مانند اقامت از طریق ثبت شرکت و … به مقصود خود برسید.

همچنین اقامت کانادا شما تا پایان دوره تحصیل شما پابرجاست و شما در این مدت می‌توانید مراحلی برای اقامت دائمی خود پشت سر بگذارید.

بورسیه تحصیلی به منظور کمک هزینه‌های تحصیل به وجود آمده که دانشجو کمی با خیال راحت‌تر و جدا از دغدغه هزینه‌های تحصیل، به کسب علم و تجربه ادامه دهد.

البته تحصیل و زندگی در کانادا ارزان نیست، شاید بپرسید پس چرا هر ساله تعداد زیادی دانشجو در دانشگاه‌های کانادا تحصیل می‌کنند و چرا کشور دیگری را برای ادامه تحصیل ارزان‌تر انتخاب نمی‌کنند؟ باید به شما بگویم دلیل آن سیستم آموزشی قوی در کاناداست.

 شرایط عمومی بورسیه تحصیلی کانادا

برای اقدام جهت اخذ بورسیه تحصیلی کانادا باید رزومه تحصیلی خود را به همراه تمامی مدارک خود به دفتر مهاجرتی دِوَک مراجعه کنید تا کارشناسان ما شرایط کلی شما بررسی کنند.

در این رزومه تحصیلی باید تمامی دوره‌های آموزشی که گذرانده‌اید و تمامی مقالات و فعالیت‌های تحصیلی که شما در طول این دوره بابت آن رتبه برتری گرفته‌اید، ذکر شود.

اما موضوع دیگری که در رزومه شما بسیار مهم است، ذکر نمره زبان انگلیسی شماست.

زبان تحصیل در کشور کانادا، انگلیسی است؛ بنابراین شما باید قبل از تصمیم به مهاجرت کانادا و تحصیل در این کشور، به زبان آموزی بپردازید.

البته بورسیه تحصیلی انواع مختلفی دارد.

شرایط شما به طور کلی به دست کارشناسان واحد بورسیه بررسی می‌شود، سپس یک از نوع از آن که متناسب با شرایط شما باشد پیگیری می‌شود.

برای مثال برای یکی از انواع بورسیه‌ها زیاد بودن نمره معدل شرط اولیه به حساب می‌آید.

مزایا و معایب تحصیل در کانادا از طریق بورسیه

اخذ بورسیه تحصیلی کانادا چندان ساده نیست. اما باید بدانیم در عوض این سختی چه نکات مثبتی به دست می‌آوریم و حتی این روش چه معایبی دارد.

همان‌طور که اشاره کردیم نظام آموزشی مناسب در کانادا، افراد زیادی را برای تحصیل به سمت خود می‌کشاند.

شما در میان عده‌ای تیزهوش به تحصیل ادامه می‌دهید و آموزش خود را با کمک اساتید باتجربه فرامی‌گیرید. یکی از مزایای این کار، پر بار شدن رزومه شماست.

در صورتی که بخواهید بعد از تحصیل به کشور خود بازگردید، شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل مورد نظرتان خواهید داشت.

شما با این ادعا، که گرچه تنها ادعا نیست، شما با کوله باری از علم برای کسب تجربه شغل خود را درخواست می‌دهید.

اما از معایب بورسیه تحصیلی کانادا می‌توانیم از دردسرهای هزینه آن به شما بگوییم. به هر حال این پروسه برای شما به صورت رایگان سپری نمی‌شود.

حتی اگر چنین باشد شما برای اقامت در خوابگاه و خرید جزوات و هزینه‌های زندگی باید فکری داشته باشید.

البته بسیاری از افراد هستند که در طول تحصیل خود همزمان شغلی را هم پیدا می‌کنند.

این موضوع می‌تواند به مخارج شما کمک زیادی بکند.

اما پیدا کردن شغل مورد نظر و سختی آن را هم باید به جان خرید. همچنین شاید تدریس در کنار افرادی با عقاید متفاوت برای شما سخت باشد.

پیش از اقدام برای این کار حتما خود را محک بزنید و مطمئن شوید که آیا فضای جدید برای تدریس را می‌پذیرید یا خیر

برای اطلاعات بیشتر و مقایسه کشورها مقاله مهاجرت تحصیلی را مطالعه نمایید یا با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

مطالب مرتبط