شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در ذی مطرح شده.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای تحصیل در کانادا باید در نظر بگیرید این است که قبل از مهاجرت حتما وقتی را برای آموزش زبان کانادایی بگذارید.

اما اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید نگران نباشید، شما به راحتی می‌توانید در کانادا ارتباط برقرار کنید. زبان مهم‌ترین ابزار برای برقراری ارتباط با دیگران است.

به خصوص که در کشور جدید قرار بگیرید باید راهی را برای برطرف کردن نیازهای خود و انتقال پیام از ذهنتان را داشته باشید.

برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا که انگلیسی زبان هستند، از شما در ابتدای ثبت نام مدرک تافل یا آیلتس دریافت می‌کنند تا نمره زبان شما را بررسی کنند.

نمره زبان شما با سطح رشته درخواستی‌تان تطبیق داده و بر اساس آن تصمیم گیری می‌شود.

البته اگر تا پیش از این به فکر آموزش زبان نبوده‌اید، بعد از پشت سر گذاشتن مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید این علم را در کشور کانادا بیاموزید.

شما می‌توانید در دوره‌های زبان کانادا شرکت کنید. حدود 200 عدد موسسات علمی در کانادا وجود دارد که برای دانشجویان بین المللی کلاس‌های زبان آموزشی تشکیل می‌دهند.

بد نیست قبل از اقدام با سیستم آموزشی این کشور آشنا شوید. کانادا سیستم آموزشی غنی دارد. درست است که در هر شهر آن قوانین خاصی داشته باشد اما تمامی این سیستم تحت نظر دولت فدرال است که قوانین استانداردی را وضع کند.

سیستم آموزشی کانادا در سطح جهانی از بیشترین استاندارد پیروی می‌کند. تحصیل در این کشور از کودکی موضوع مهمی است که به آن بها داده می‌شود.

شرایط تحصیل شما با مدرک دیپلم

 

برای تحصیل در کانادا ابتدا باید درخواست پذیرش خود را برای کالج یا دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. پس از پذیرش شما توسط دانشگاه کانادا سپس باید درخواست خود را برای اخذ ویزا توسط سفارت بفرستید.

این مرحله ممکن است کمی سخت و زمان‌گیر باشد اما با مشورت با یک دفتر مهاجرتی باتجربه می‌توانید بهتر پیش روید.

برای ادامه تحصیل از مقطع دیپلم باید شرایطی مانند نداشتن وقفه تحصیلی، پایین بودن سن دانشجو، داشتن مدارک زبان و سابقه تحصیلی خوب تا پیش از این مقطع را داشته باشید.

شما پس از اخذ مدرک دیپلم می‌توانید وارد دانشگاه‌های کانادا شوید.

برای مقطع لیسانس اقدام کنید. خوشبختانه این مقطع در کانادا شامل رشته‌های متنوعی است که بر اساس علاقه و استعداد خودتان می‌توانید تصمیم گیری کنید و آینده بهتری برای خود بسازید.

همچنین اگر دوره پیش‌دانشگاهی را نگذرانده باشید می‌توانید این مقطع را در کانادا جبران کنید.

هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

هزینه تحصیل کاملا به این موضوع بستگی دارد که بخواهید در چه رشته‌ای ادامه تحصیل بدهید. در صورتی که در دانشگاه‌های ویژه‌تر قصد تحصیل داشته باشید، مسلما هزینه تحصیل شما بالاتر می‌رود.

برای برخی از افراد خاص که دارای استعدادهای درخشان باشند و نخبه به حساب آیند، هزینه تحصیل در کانادا رایگان می‌شود.

این موضوع برای این دسته افراد بررسی می‌شود و حتی گاهی دانشگاه هزینه زندگی این افراد را نیز پرداخت می‌کند.

هزینه تحصیل در کانادا هر چقدر هم باشد برای شما به صرفه است. چرا که در بهترین سیستم آموزشی ادامه تحصیل خواهید داد و در بالاترین سطح آموزشی رشته خود قرار می‌گیرید.

هر ساله تعداد زیادی از مردم از تمام نقاط دنیا برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند.

با نگاه به این آمار درک زیادی از کیفیت سیستم آموزشی آن به دست خواهیم آورد.

تحصیل در میان افرادی که شوق ادامه آن را دارند و برای آینده خود تلاش می‌کنند، تاثیر مثبتی هم برای پیشرفت ما می‌گذارند.

اما اگر نگران هزینه‌های تحصیل خود هستید می‌توانید کار پاره‌وقت برای خود پیدا کنید. با این کار هم از تحصیل خود عقب نمی‌افتید و هم بخشی از هزینه‌های کلی زندگی خود را مدیریت می‌کنید.

اگر بخواهید یک بازه برای رشته‌های مختلف تحصیل از مقطع دیپلم به لیسانس در نظر بگیرید مبلغی حدود 5000 تا 25000 دلار است.

تحصیل درکانادا با مدرک دیپلم

 

مطالب مرتبط