مهاجرت مهندس برق به کانادا

در حال حاضر مهندسی برق در کانادا به یکی از مهمترین و پرطرفدارترین رشته های صنعتی و مهندسی تبدیل شده است.گرایش های رشته مهندسی برق عبارتند از: کامپیوترهای دیجیتال، الکترونیک، مهندسی قدرت، سیستم های کنترل،  مهندسی فرکانس های رادیویی ، مخابرات، میکروالکترونیک، تجهیزات و پردازش سیگنال.

بازار کار رشته مهندسی برق در کانادا

بازار کار مهندسان برق در کانادا خوب است و بیشتر مهندسان برق در کانادا که دارای مجوز مهندس حرفه ای (P.Eng) از نظام مهندسی یکی از ایالت های کانادا هستند، می توانند در اکثر بازارهای کانادایی کار خود را با حقوق 70,000 دلار در سال آغاز نمایند.  در غرب کانادا با تقاضای زیادی در زمینه ی مهندس برق روبرو هستیم در ایالت کبک که در آن حقوق مهندسان برق بسیار پایین تر از میانگین حقوق کل کشور است.

شرایط کار به عنوان مهندس برق در کانادا چگونه است؟

اولین شرط داشتن مدرک لیسانس برق است. البته داشتن حداقل 5 سال سابقه ی کاری می تواند جایگزین مدارک رسمی باشد البته در بسیاری موارد داشتن سابقه کار کافی نیست و فرد باید در کنار تجربه کار، حتما دارای مدارک تحصیلی رسمی نیز باشد. در برخی پوزیشن های شغلی مدرک ارشد یا دکترا نیز ممکن است الزامی باشد.

مهاجرت به کانادا با روش نیروی متخصص (Skilled-worker) رشته مهندسی برق

درصد بالایی از مهندسان برق در کانادا را مهاجران خارجی یا افرادی که مدارک خود را از کشورهای خارج از کانادا گرفته اند تشکیل داده اند.بسیاری از سازمان های کانادا همکاری دائمی با آژانس های دولتی دارند تا برای متقاضیان خارجی با مهارت مهندسی برق مورد نیاز سازمانشان، ویزای کار بگیرند. افرادی که مدرک مهندسی برق دارند و سابقه کار در این رشته را داشته اند می توانند با استفاده از زیرگروه نیروهای متخصص فدرال (FSW) یا زیرگروه نیروی متخصص برنامه های استانی در سیستم اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کرده و حتی اقامت دائم را نیز می گیرند.

چه فرصت های شغلی برای رشته مهندسی برق در کانادا وجود دارد؟

مهندسان برق می توانند در صنایع و شرکت های مختلف کار کنند به طور مثال شرکت برق، کارخانه ی تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، شرکت های مخابرات، حوزه ی وسیعی از صنایع ساخت و تولید، فراوری و حمل و نقل،

 

بخش های دولتی و شرکت های مشاوره مواردی هستند که مهندسان برق در آنجا م تواند فرصت شغلی داشته باشند.

حقوق مهندس برق در کانادا چقدر است؟

حقوق مهندس برق در کانادا سالانه، 70,000 تا 90,000 دلار است. بهترین درآمد رشته مهندسی برق در کانادا مربوط به شهر کلگری، استان آلبرتا، با 50.24 دلار در ساعت است.

تورنتو: 72,000 تا 87,000 دلار

ونکوور: 73,000 تا 89,000 دلار

مونترآل: 52,000 تا 70,000 دلار

کلگری: 75,000 تا 91,000 دلار

بریتیش کلمبیا: 83,427 دلار

بهترین استان های کانادا از نظر بازار کار برای مهندسی برق کدامند؟

مراکز شهری مهم کانادا دارای بیشترین تقاضا برای مهندسان برق هستند. شهرهایی همانند تورنتو، ونکوو، کلگری و ادمونتون بهترین چشم انداز شغلی را برای مهندسان برق دارند. به طور کلی می توان گفت غرب کانادا بالاترین تقاضا برای این رشته را دارد.

 

 

 

مطالب مرتبط