آشنایی با تاریخچه کشور کانادا

تاریخچه کشور کانادا

تاریخچه کشور کانادا درمقاله زیر آمده.

قبل از مهاجرت به هر کشوری توصیه می‌کنیم در ابتدا با تاریخچه آن به خوبی آشنا شوید. سپس آب و هوا و فرهنگ مردمان مقیم در آن کشور را بررسی کنید.

همه ما می‌دانیم که مهاجرت کار آسانی نیست. جدا از هزینه‌های اقدام برای آن، باید حالات روحی خود را هم در نظر بگیریم.

افراد زیادی بودند که پس از پشت سر گذراندن مراحل مهاجرت، به کشور مقصد رسیده‌اند و از تصمیم خود پشیمان شده‌اند.

در این مقاله شما را با تاریخچه کشور کانادا آشنا می‌کنیم تا قبل از مهاجرت کمی با این کشور آشنایی لازم را داشته باشید.

کانادا از لحاظ وسعت جغرافیایی بعد از کشور روسیه، بزرگ‌ترین کشور در دنیاست. اما این کشور به نسبت وسعتی که دارد دارای جمعیت کمی است.

بنابراین سالانه تعداد زیادی از افراد متخصص از سراسر دنیا به کانادا مهاجرت می‌کنند.

البته ما مقاله‌ای هم در رابطه با آشنایی با فرهنگ مردم کانادا در وبسایت وکیل آنلاین قرار داده‌ایم تا با فرهنگ و رسوم مردمان این کشور نیز آشنا شوید.

یکی از قدیمی‌ترین مناطق کشور کانادا، شهر کبک امروزی است.

این شهر در تاریخچه کشور کانادا استقامت زیادی در برابر روزهای سخت جنگی داشته است.

اما به طور کلی نواحی شمالی کشور کانادا بسیار قدیمی‌تر از نواحی جنوبی آن است.

به طوری که بومیانی در 26000 سال پیش در قسمت‌های شمالی کانادا سکونت داشته‌اند و حدود 9000 سال پیش در قسمت‌های جنوبی این کشور نیز زندگی جریان داشته است.

این کشور دارای 4 ایالت به نام‌های نووا اسکوشا، نیوبرانزویک، انتاریو و کبک بود. در این میان به ایالت انتاریو، کانادای غربی و به کبک، کانادای شرقی می‌گویند.

گذشته‌های دور کشور کانادا

با بررسی تاریخچه کشور کانادا متوجه می‌شویم نام این کشور به معنی دهکده و سرپناه است. این کلمه از لغت کاناتا که به زبان سرخپوستی است گرفته شده.

این نام در سال‌های بسیار دور، حدود 1535 بر روی کانادا گذاشته شده بود. ژاک کارتیه که یک دریانورد فرانسوی بود در آن سال‌ها از کلمه کانادا برای دهکده و منطقه مورد نظر خود برای سفر استفاده می‌کرد. طبق شنیده‌ها از سال 1547 این کشور به نام کانادا شناخته می‌شد.

در گذشته‌های دور سرخپوستان زیادی  اقامت کانادا داشته‌اند. با گذراندن جنگ‌های بسیار اقتصاد این کشور رو به زوال رفت اما پس از یک قرن دوباره رونق گرفت.

همچنین همان‌طور که می‌دانید جنگ باعث بیماری‌های بسیاری می‌شود. اما امروزه کانادا در نظام سلامت و مراقبت‌های بهداشتی در سطح جهانی معروف هستند.

با هر بار جنگ در کانادا، عده‌ای از بومیان آن کشور یا از بین می‌رفتند یا به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کردند. پس از پایان جنگ افراد دیگری از کشورهای دیگر وارد این کشور و ساکن می‌شدند.

همین امر باعث شد که در کانادا چند ملیت با فرهنگ‌های متنوع زندگی کنند. آنان بر این باور هستند که به هر انسان با هر نژاد و فرهنگی باید احترام گذاشت.

کشور کانادا در قرن بیستم

در سال 1914 جنگی میان کانادا و بریتانیا صورت گرفت. در این جنگ که تلفات زیادی هم داشت در ابتدا افراد داوطلب زیادی برای جنگ به مرزهای غربی روانه شدند.

اما با کمبود نیروی سرباز آن‌ها مجبور شدند افرادی را از قسمت کبک به صورت اجباری برای جنگ بفرستند. این کار موجب نارضایتی مردم این منطقه هم شد.

اقتصاد کانادا در سال‌های جنگ به سمت نابودی رفت.

در تاریخچه کشور کانادا آمده که بعدها یعنی در سال 1960 با پدید آمدن جنگ ویتنام، جمعیت زیادی از مردم امریکا به سمت کانادا روانه شدند و سکونت کردند.

با زیاد شدن جمعیت، تغییرات مثبتی در اقتصاد این کشور ایجاد شد.

با توجه به مهاجرت‌های اروپایی‌ها به این کشور در سال 1967 تغییرات جمعیتی در کانادا پدید آمد.

این تغییر جمعیت باعث افزایش نیروی کار و بازسازی کشور شد. در نتیجه نقش مهمی در افزایش قدرت اقتصادی کشور داشت.

مطالب مرتبط