دوره زبان درفرانسه

دوره زبان در فرانسه

دوره زبان درفرانسه یکی از ایده آل ترین  راههای مهاجرت تحصیلی به اروپا  میباشد که متقاضی از شرایط ویژه برخوردار است بطوریکه میتوان شامل بورسیه هم بشود بطوریکه هم در دوره زبان وهم در ادامه تحصیل در مقاطع مختلف میتوان بورسیه را دریافت کرد.

در این دوره متقاضی ،دانشجو محسوب میشود و میتواند از مزایای دانشجویی بهره ببرد.در این دوره دانشجو حق کار دارد و میتواند هفته ای 24 ساعت کار انجام دهد.

دوره‌های زبان از سطح A1مبتدی تا سطح C1 پیشرفته برنامه ریزی شده و پذیرش آنها سالانه به تعداد محدودی بین ۲ الی ۶ مرتبه به دانشجویان خارجی داده می‌ شود. معمولاً دوره‌های زبان ۶ماهه، یکساله و یا دو ساله می‌باشند.

۲- بعد از تمام شدن دوره زبان فرانسه، چه راه‌هایی پیش روی  متقاضیان قرار دارند؟

اگر در طی مدت دوره یکساله زبان در فرانسه، موفق به اخذ مدرک B2 فرانسوی شدید، می‌توانید یکی از مسیرهای زیر را پیش بگیرید: (در غیر این صورت می‌توانید ویزای خود را  برای یکسال دیگر تمدید کرده تازمان که بتوانید مدرک B2 را اخذ کنید.)

1-ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشورفرانسه

2-عقد قرارداد کاری با یک شرکت یا ارگان فرانسوی و دریافت نمودن ویزای کار

3-مهاجرت از فرانسه به کشو کانادا و اقدام برای برنامه استان کبک

نکته دیگر این است که به دلیل داشتن ویزای بلند مدت فرانسه، می‌توانید از سفارت سایر کشورها جهت اخذ ویزای تحصیلی ایالات متحده آمریکا، استرالیا و… (از طریق سفارت این کشورها در فرانسه) یا تحصیل در سایر دانشگاه‌های اروپا مانند آلمان (از طریق سفارت این کشورها در فرانسه) اقدام کنید.

مزایای ویزای دانشجویی فرانسه:

 

  • امکان 20-24 ساعت کار در طول هفته (کسب درآمد حدود ۵۰۰ الی ۷۰۰ یورو در ماه)
  • استفاده از بیمه دانشجویی
  • پرداخت ۴۰٪ از هزینه مسکن و یا خوابگاه شما توسط دولت فرانسه (کمک هزینه مسکن)
  • امکان اخذ کارت حمل و نقل عمومی در فرانسه
  • امکان تمدید یا تبدیل ویزا در اروپا بدون نیاز به مراجعت به ایران
  • امکان افتتاح حساب در اروپا

 

 

نکته:در صورتی که سن بالایی دارید، داشتن رزومه کاری می تواند شانس دریافت ویزا را بالاتر ببرد.

ثبت نام دوره زبان در فرانسه برای متقاضیانی که دارای دیپلم فنی حرفه‌ای می باشند، با ارائه مدرک کاردانی امکان پذیر است.

برای کالج های زبان در کشور فرانسه، نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی نمی باشد. اما باید حدودا” به یکی از این دو زبان تسلط داشته باشید.

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان در مقاطع دانشگاهی امکان پذیر نیست. لذا پیشنهاد می‌ گردد ابتدابرای دوره زبان به فرانسه رفته و سپس در آن کشور پذیرش دانشگاهی اخذ نمایید.

– فرآیند اخذ ویزا تحصیل در کشورفرانسه با دوره زبان، چقدر طول می‌کشد؟

اغلب این فرآیند از شروع آن (اخذ پذیرش) تا انتهای آن (دریافت ویزا) ۳ الی ۶ ماه طول می‌کشد.

شهریه دوره زبان در فرانسه:

هزینه ی دوره زبان درفرانسه در مراکز دولتی، حدوداً ترمی ۸۰۰ الی ۱۸۰۰ یورومی باشد. دانشجویان اغلب می‌توانند شهریه خود را به صورت اقساطی نیز پرداخت کنند.

 

اگر شرایط مذکور در مقاله فوق را ندارید و یابه دنبال روشی جایگزین با شانس موفقیت بالا هستید، می توانید از روش تحصیل زبان در مجارستان نیز اقدام کنید. این فرآیند با گارانتی بالایی توسط موسسه حقوقی وکیل آنلاین انجام می شود و تمامی محاسن تحصیل دوره زبان فرانسوی را دارد.

برای اطلاعات بیشتر و مقایسه کشورها مقاله مهاجرت تحصیلی را مطالعه نمایید یا با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

مطالب مرتبط