جغرافیای آلمان

جغرافیای آلمان

جغرافیای آلمان را در مقاله زیر می خوانیم.

کشور آلمان در اروپای غربی و اروپای مرکزی واقع است از شمال با دانمارک از شرق با لهستان و جمهوری چک از جنوب با اتریش و سوئیس از جنوب غرب با فرانسه و لوگزامبورگ و از شمال غرب با بلژیک و هلند مرز مشترک دارد آلمان از نظر مساحت هفتمین کشور اروپا است.
مساحت جمهوری فدرال آلمان ۳۵۷۰۰۰ کیلومتر مربع است. دریای شمال و بالتیک در شمال، و کوه های آلپ در جنوب، مرزهای طبیعی این کشور هستند در شرق آلمان، جلگه اروپای شمالی در دو طرف مرز با کشور هلند کشیده شده است؛ در غرب، امتداد رود راین به فرانسه منتهی می شود
در آلمان تعداد زیادی برکه و دریاچه وجود دارد از جنوب با دریاچه کنستانس که سومین دریاچه بزرگ در اروپای مرکزی هم مرز است این کشور دارای دشت جنگل کوه و سواحل متعدد است که در کنار آنها تعدادی جزیره قرار دارد.
قسمتی از رشته کوه آلپ در جنوب این کشور واقع است دریای شمال و دریای بالتیک راه‌های آلمان به آب‌های آزاد می باشد. طولانی ترین رودهای آلمان راین، الب و دانوب هستند..

جغرافیای آلمان

رودخانه راین از بین مناطق روستایی آبخیز و پست گذشته و به هلند می رسد، در در جنوب شرقی آلمان، جنگل های باواریایی و بوهمی و کوه های جنگلی اور با جمهوری چک مشترک هستند، در غرب آلمان، بلژیک و لوگزامبورگ در ارتفاعات زیباو سرسبز آردن بصورت تفکیک ناپذیر و شگفت انگیزی در هم ادغام گشته اند..

آب و هوای آلمان

آب و هوای آلمان مثل سایر کشور های اروپایی سرد، معتدل و مرطوب می باشد. آلمان در منطقه ای معتدل قرار گرفته و تحت تأثیر جریان های اقیانوس اطلس می باشد.
در زمستان آب و هوای آلمان نسبتا سرد وتقریبا پر برف و باران است و در تابستان معتدل و مرطوب می باشد. فصل بهار و پاییز آلمان نسبتا کوتاه است و تقریباً در کل ایام سال باران هستیم. .شاهد بارش

مناظر طبیعی آلمان

قله های آلمان مربوط به آلپ باواریایی جزء زیباترین مناطق هستند، کوهستان و ارتفاعات صخره ای بخش زیادی از این کشور را در بر گرفته. بسیاری از این مناطق از درخت پوشیده شده و فرصت کافی برای لذت بردن از سکوت و آرامش را فراهم می نماید. تعداد دریاچه ها در این کشورفراوان است که بزرگترین آنها دریاچه کنستانس است این دریاچه بین آلمان، اتریش و سوئیس مشترک است.

مجموعه­ای از دریاچه ها درمنطقه ای که مکلنبورگ نام دارد پراکنده اند که موریتس بزرگترین آنهاست.
از بین صخره های مرتفع رودهای بسیار زیادی می گذرند وبزرگترین آنها رود راین است، ویک منطقه بسیار زیبا در تنگه ای مملو از قلعه بین پینگن و کوبلنز قرار دارد..

دریاچه های پراکنده آلمان

بقیه آبراه های آلمان نیز زیبایی منحصر به فرد خود را دارند، بخصوص در نقاطی که دهانه آنها به تاکستان می رسد، مانند موزل، ماین، و تکار در غرب، و زاله و البته در شرق، شهرهایی که براندنبورگ می گذرند کاملاً متفاوت هستند؛ این نهرها در قسمت هایی به اندازه یک دریاچه پهن وعریض شده ودرختان اطراف آنها پوشانده است. همین رودخانه ها هستند که به شهرزیبای برلین فضای سرسبز ورویایی بخشیده اند.

یکی ازمناسب ترین بخش های تفریحی در آلمان برای جهت توریست ها خط ساحلی آن است. خود آلمانی ها به دلیل آفتاب و هوای تازه، نسیم های دریایی، و سواحل وسیع ماسه ای عاشق سواحل دریای شمال و بالتیک می باشند.
ساحل آلمان از جزایر متعددی تشکیل شده، از بورکوم و غربی ترین جزایر فریژن، تا روگن در دریای بالتیک،که بزرگترین جزیره آلمان است و به جهت صخره های بلند گچی و سفیدش شهرت دارند.

جغرافیای آلمان

رودهای آلمان

بارش های نسبتا” زیاد و داشتن کوه های بلند باعث شده کشورآلمان دارای رودخانه های بزرگ و پر آب باشد. و بیشتر انها قابل کشتیرانی می باشند رود راین مهم ترین این رود هاست این رود از کوههای آلپ سوئیس سرچشمه گرفته و پس از عبوراز دریاچه کنستانس و تشکیل دریاچه شافهاوزن از بازل در مرز سه کشور آلمان و فرانسه وسوئیس می گذرد.

رودخانه دانوب از بزرگترین رودهای اروپا است و از جنگل های سیاه در جنوب غرب آلمان سرچشمه گرفته و پس از عبور از کشورهای اتریش، یوگسلاوی؛ مجارستان، ،بلغارستان و رومانی به دریای سیاه می ریزد.

 

برای اطلاعات بیشتر  با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.