اقتصاد آلمان

اقتصاد آلمان

اقتصاد آلمان در مقاله زیر بیان شده است.

آلمان در جایگاه بزرگترین اقتصاد اروپا و چهارمین تولید کننده ناخالص داخلی (نرخ تبدیل ارز) است و درتولید ناخالص داخلی (برابری قدرت خرید) در جایگاه پنجم جهان قرار دارد.

آلمان جزء بنیان‌گذاران حوزه یورو واتحادیهٔ اروپا است.این کشور بعد از انقلاب صنعتی و هم‌زمان با تشکیل آن درجایگاه اقتصادی مناسبی در جهان قرارگرفت و امروزه به عنوان یک کشور نوآورمحسوب می شود ومی توان از آن به عنوان سرمایه‌گذارعمده  در پروژه‌های تحقیقاتی نام برد.

سیستم اقتصادی آلمان اقتصاد اجتماعی بازار است.

این کشور رکورد بیشترین مازاد تجاری دنیا رادر سال ۲۰۱۴ به ارزش ۲۸۵ میلیارد دلاربرای خودش به ثبت رسانید.

همچنین آلمان به عنوان سومین صادرکنندهٔ بزرگ در دنیا از لحاظ کالا و خدمات با صادراتی به ارزش ۱٫۱۳ تریلیون یورو (۱٫۲۸ تریلیون دلار)می باشد.

۱۰ محصول صادراتی اصلی آلمان شامل: ، محصولات خوراکی و پلاستیک مواد دارویی، تجهیزات حمل محصولات شیمیایی، محصولات الکترونیک، خودرو، ماشین‌آلات، تجهیزات الکتریکی، و نقل، فلزات.

نیمی از انرژی آلمان توسط سوخت‌های فسیلی وسوزاندن زغال‌سنگ بدست می‌آید.

گاز، انرژی باد، انرژی خورشیدی و نیروگاه‌های آبی وانرژی هسته‌ای،سوخت‌های بیو، در مرتبه‌های بعدی هستند.

این کشور اولین کشور صنعتی‌ای است که متعهد به جایگزین نمودن انرژی‌های تجدیدپذیربوسیله سوخت‌های فسیلی جهت تأمین انرژی مورد نیاز خود شد.

هم اکنون۲۷٪ نیروی برق مصرفی در این کشورتوسط انرژی‌های تجدیدپذیرتامین می‌شود.

 

اقتصاد آلمان

شرکت‌های آلمانی متشکل از شرکت‌های با اندازهٔ متوسط و کوچک می باشند که معمولا به صورت خانوادگی اداره میگردند.

در بین ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا از نظر درآمد، دفتر مرکزی ۵۳ شرکت در این کشور واقع است که از بین آن‌ها می‌توان از ، آلیانتس ، زیمنس، ، میونیک ره، دایملر، بی‌ام‌و، فولکس‌واگن نام برد.

 

این کشور میزبان عظیم ترین نمایشگاه‌های دنیاست و اکثرنمایشگاه‌های مشهور دنیا در آلمان برگزار می‌شوند که شهرهایی همانند فرانکفورت؛ برلین ،هانوفر، مونیخ،  برگزار می‌شوند.

 

در آلمان بیشتر افراد شاغل در بخش خدمات مشغولندمثلا در خدمات اجتماعی حمل و نقل، بهداشت و درمان، مسکن وهتل‌ها و رستوران‌ها و بخش مالی.

بخش تولید ۲۴ درصد از نیروی کارشامل می شود که در حوزه‌هایی مثل جنگلداری وشیلات، کشاورزی مشغول بکارهستند.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.