بیمه درمانی در کانادا

بیمه درمانی در کانادا

«بیمه دولتی در کانادا» مراقبت ‏های اولیه پزشکی و خدمات بیمارستانی است. مراقبت های بهداشتی درمانی عمومی دولت کانادا ‏تحت سیستمی به نام‎ Medicare ‎‏ قرار دارد. ‏« بیمه درمانی دولتی در کانادا» هزینه های اضطراری پزشکی را شامل و برای استفاده از آن صزفاً لازم است کارت بیمه درمانی خود را به بیمارستان یا کلینیک ارائه دهید. به شما به عنوان مهاجر کانادا پیشنهاد می گردد که قبل از ورود به کانادا خود را ‏تحت پوشش بیمه قرار دهید تا به محض ورود بتوانید از خدمات بیمه بهره مند شوید.اگر  چنانچه اشخاص پس از ورود به کانادا برای بیمه درخواست دهند، باید زمان مشخصی را ‏برای استفاده از کارت بیمه درمانی رایگان انتظار بکشند در این شرایط افراد موقتا تحت پوشش بیمه ‏درمانی مسافرتی قرار می گیرند تا کارت بیمه درمانی آنها صادر گردد. با خرید بیمه درمانی مسافران،‌ ‏می توانید در این مدت از خدمات درمانی کانادا بهره مند شوید.

بیمه های خصوصی در کانادا

در کانادا بیمه خصوصی رایج است و این امر به این دلیل است که سیستم مراقبت های ‏بهداشتی درمانی عمومی همه هزینه ها را تحت شمول ندارد. بیمه ‏های درمانی خصوصی ممکن است گران تر باشند منتها خدمات بیشتری ارائه می کنند. به طور مثال، سلامت کامل دندان که در کانادا ‏هزینه ی زیادی دارد، در این بیمه ها وجود دارد یا  بیمه مسافرتی ، انواع پروتز ، بیماری های خاص ، ‏ اتاق های نیمه خصوصی یا خصوصی بیمارستان هزینه بازگشت جسد متوفی در صورت فوت ، مراقبت های ویژه در منزل ‏و نقاهت طولانی مدت، سمعک ، و مانند آن را ‏پوشش می دهند.چنانچه از طریق کارفرما بیمه دریافت نکرده اید می توانید از شرکتهای بیمه خصوصی خریداری نمایید.

مزایای بیمه درمانی خصوصی

سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی در ایالت های مختلف، خدمات مختلفی را  تحت پوشش قرار می دهند. ‏بیمه های خصوصی نیز خدماتی متناسب و در راستای سیاست های درمانی همان ایالت ارائه می کنند. پرداخت حق بیمه ساده است.

مراقبت های بهداشتی درمانی بر اقتصاد کانادا چه تاثیری دارند؟

هزینه های مراقبت های بهداشتی در کانادا بالاست. بیش از یازده درصد از تولید ناخالص داخلی کانادا (‏GDP‏) برای مراقبت های بهداشتی ‏درمانی هزینه می شود‎ ‎که به طور میانگین بیش از ۶،۰۰۰ دلار کانادا در ازای هر نفر است. به هزینه مراقبت های ‏بهداشتی عمومی هرسال افزوده می شود.

پزشک خانواده

در کشور کانادا خانواده ها یک پزشک خانواده دارند که در صورت نیاز به مراقبت پزشکی به او مراجعه می  نمایند. همچنین در این کشور اطلاعات پزشکی افراد محرمانه نگه داشته می شود. این امر به این معنی است که پزشک بدون ‏اجازه شخص حق ندارد اطلاعات را با شخص دیگری طرح نماید.

کمک های اورژانسی

کلیه ایالت های کانادا ،‌ کمک های  اورژانسی را حتی اگر کارت بهداشت دولتی صادر ‏نشده باشد، ارائه می دهند. چنانچه نیاز به کمک فوری پزشکی داشتید، به بخش اورژانس نزدیک ترین ‏بیمارستان مراجعه کرده یا با شماره ۹۱۱ تماس بگیرید‎.‎‏ تماس  فوق نیز رایگان است.

بیمه توریستها

چنانچه مقیم کانادا نباشید ملزم به پرداخت برخی هزینه های بهداشتی و درمانی خواهید بود. به همین ‏دلیل برای رفاه حال گردشگران برای ایشان بیمه درمانی صادر می شود تا در صورت بروز هر ‏عارضه ای،‌ ‌هزینه های گزاف درمان را متحمل نشوند.

مراقبت های بهداشتی درمانی در انتاریو

در ایالت  انتاریو اشخاص تحت برنامه بیمه درمانی انتاریو‎ هستند ‏که مشمول ملاقات با پزشک خانواده ، مراجعه به کلینیک ها و آزمایش های پزشکی و جراحی ‏است‎.‎

مراقبت های بهداشتی درمانی در آلبرتا

در ایالت آلبرتا افراد تحت برنامه بیمه مراقبت های ‏بهداشتی آلبرتا‎ ‎قرار دارند. خدمات اولیه پزشکی؛ ویزیت روانپزشک؛ جراحی چاقی، پرستاری؛ خدمات تشخیصی پزشکی لازم از جمله ‏آزمایشگاه و رادیولوژی ؛ فیزیوتراپی و تجهیزات بیهوشی،هزینه ‏آمبولانس؛ هزینه تجهیزات معمول جراحی بستری و داروهایی که در طول مدت بستری در بیمارستان ‏تجویز می گردد همچنین هزینه استفاده از اتاق عمل و رادیوتراپی ، در این طرح قرار دارند.

مراقبت های بهداشتی درمانی بریتیش کلمبیا

افراد در ایالت بریتیش کلمبیا تحت برنامه خدمات پزشکی قرار ‏دارند. طبق این برنامه استانی، بیماران تحت خدمات مامایی، پزشکی، جراحی دهان و دندان در ‏بیمارستان، معاینات چشم پزشکی ، برخی خدمات ارتودنسی و خدمات تشخیصی قرار خواهند گرفت.

مراقبت های بهداشتی درمانی در‏ مانیتوبا

طرح بهداشت ایالت منیتو با شامل: خدمات اولیه پزشکی ، جراحی و بیهوشی؛ پرتونگاری و آزمایشگاهی که پزشک تجویز کرده باشد معاینات معمول چشم، دندانپزشکی؛ بستری در بیمارستان؛ خدمات پرستاری؛ داروهای تجویز شده در ‏بیمارستان؛ اتاق عمل ، بیهوشی و تجهیزات جراحی؛ کاردرمانی، فیزیوتراپی و گفتاردرمانی؛ مشاوره ‏رژیم غذایی؛ و مراقبت در منزل شخصی تحت پوشش این طرح قرار می گیرد.

مراقبت های بهداشتی درمانی در یوکان

در ایالت یوکان ، افراد خدماتی مانند؛ مراقبت در دوران بارداری، خدمات پرستاری؛ آزمایشگاه ، رادیولوژی،‌ استفاده از اتاق ‏عمل، روش های خاص دندانپزشکی و جراحی در بیمارستان ‏های تأیید شده ، ‌بستری در بیمارستان؛ اتاق مراقبت و تجهیزات بی حسی مثل لوازم و تجهیزات، خدمات رادیوتراپی و فیزیوتراپی را به وسیله بیمه دریافت می  نمایند.

مراقبت های بهداشتی درمانی در نیوبرانزویک

در این ایالت «برنامه مراقبت پزشکی» در صورت نیاز به خدمات پزشکی اجرا می شود که روش های خاص جراحی دندان؛ ‏بستری در بیمارستان؛ خدمات پرستاری؛ داروهایی که در طول مدت بستری در بیمارستان تجویز می ‏شوند، اتاق عمل ، اتاق زایمان ، خدمات آزمایشگاهی و پرتونگاری؛ روش های درمانی شامل ‏فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتاردرمانی ، شنوایی شناسی و رادیوتراپی در این طرح دیده شده است.‏‎ ‎

‏ ‏مراقبت های بهداشتی درمانی در نیوفاندلند و لابرادور

طرح مراقبت های پزشکی  در این ایالت‏‏(‏MCP‏) است که شامل مراجعه پزشکی به مطب یا بیمارستان، جراحی ، تشخیص و درمان، ‏مراقبت های قبل و بعد از عمل؛ مراقبت های زایمان؛ خدمات رادیولوژی و روش های خاص جراحی ‏دندان می باشد.

 

 

مطالب مرتبط