مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ با بهترین شرایط و بالاترین نتیجه گیری

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ 2021

یکی از طرق مهاجرت به کانادا مهاجرت از طریق استارتاپ است. قبل از این که ویزای کانادا از طریق استارتاپ و شرایط آن را بررسی کنیم ابتدا تعریف استارتاپ و استارتاپ ویزا را بیان خواهیم نمود.منظور از استارتاپ که اخیراً بخصوص درمورد مهاجرت به کانادا بسیار رایج شده است  این است که کشور مهاجرپذیر شرایطی برای مهاجران ایجاد می کند که افراد دارای استعداد و مهارت را جذب که در جهت ایجاد یک کسب و کار برای ایشان باشد. در این نوع مهاجرت شما در وهله اول به یک ایده ابداعی نیاز دارید  که در مقیاس جهانی بتواند رقابت کند و سپس دانش زبانی کافی که اصولاً آیلتس 5 کافی است.استارتاپ ویزا یکی از بهترین و مطمئن ترین طرق مهاجرتی با هدف اخذ اقامت دائم است و اصولاً افرادی که سرمایه و تسلط به زبان انگلیسی دارند در این روش موفق هستند. اگرچه این روش نسبت به مهاجرت تحصیلی و کاری پرهزینه تراست ولی باتوجه به مزایای آن طرفداران بیشتری دارد.

هدف کانادا از برنامه استارتاپ چیست؟

هدف از ویزای استارت آپ (Start-up) کانادا جذب کردن کارآفرینانی است که توانایی راه اندازی شرکت های مبدع و مبتکر را داشته و می‌توانندشغل ایجاد کنند.چنانچه شما ایده بکر و ابداع و اختراعی داشته باشید می توانید یکی از سازمانهای معرفی شده به وسیله اداره مهاجرت را ترغیب کنید تا در طرح شما سرمایه گذاری کند و از این طریق ویزای استارتاپ برای خودتان و خانواده تان دریافت نمایید.علاوه بر این با استارتاپ ویزا اقامت دائم نیز می توانید دریافت کنید.

شرایط ویزای استارت آپ کانادا

شرایط ویزای استارتاپ عبارتست از؛

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و  شرط دوم برخورداری از یک سرمایه اولیه. میزان سرمایه لازم برای ویزای استارتاپ نیز این مقدار است که جهت 6 ماه زندگی خودتان و خانواده تان کفایت کند. هزینه لازم برای هرنفر  ۱۲,۹۶۰ دلار کانادا می باشد. قابل ذکراست میزان سرمایه جهت گذران زندگی را براساس تعداد افراد خانواده مشخص نمایید. تامین حداقل میزان سرمایه گذاری ویزای استارت آپ به وسیله گروه‌های زیر مجموعه سازمان:

الف- چنانچه سرمایه شما به وسیله شرکت‌های سرمایه گذار ریسک پذیر (Venture capital funds) تامین گردد: ۲۰۰,۰۰۰ دلار

ب- چنانچه سرمایه شما توسط گروه‌های سرمایه گذار آنجل (Angel investor groups) تامین گردد:

۷۵,۰۰۰ دلار

ج- درحالتی که سرمایه شما توسط مراکز رشد یا انکوباتورها (business incubator) تامین گردد، نیازی به تامین هزینه اولیه ندارید.

عدم سوء پیشینه و انجام معاینات پزشکی.

پس از ارسال درخواست ویزای شما نامه ای برایتان ارسال میشود که چگونگی چکاب پزشکی را بیان می کند و شما باید چکاب پزشکی را انجام دهید.درمورد دانش زبانی لازم برای ویزای کانادا توجه نمایید که اگر  حداقل دانش زبانی مورد نیاز سفارت کانادا را نتوانید کسب کنید درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد.

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

برای گرفتن اقامت دائم کانادا شرایطی نیاز است: اول اینکه باید کسب و کار مورد نظرتان را در کانادا تاسیس و عملیاتی کنید. همچنین حداقل ۱۰ درصد از حق رای در شرکت را داشته باشید.شخص دیگری نیز نمی‌تواند ۵۰ درصد یا بیشتر از حق رای در این شرکت را داشته باشد.

برای ویزای استارت آپ کانادا چکار کنم؟

جهت اخذ ویزای استارتاپ کانادا ابتدائاً به ارائه یک ایده جدید، ابتکاری و جهانی نیاز دارید و در قدم دوم، معرفی ایده فوق  به گروه‌های سرمایه گذار و نوشتن طرح بیزینس را باید انجام دهید. موافقت شرکت‌های سرمایه گذار و  بررسی کردن پرونده استارت آپ به وسیله اداره مهاجرت کانادا قدم بعدی شما خواهد بود.در نهایت تایید پرونده منجر به اخذ اقامت دائم کانادا خواهد شد.

گواهینامه تعهد در برنامه استارت آپ کانادا

سازمان سرمایه گذار موظف است یک گواهینامه تعهد را به اداره مهاجرت کانادا ارسال نماید تا مشخص گردد که متقاضی از شرکت‌های سرمایه گذار ریسک پذیر، گروه‌های سرمایه گذار فرشته یا انکوباتورها حمایت دریافت داشته است، گواهینامه فوق دربردارنده اطلاعاتی در باب توافق بین متقاضی و سازمان سرمایه گذار است.

به علاوه شما یک نامه حمایت از سازمان سرمایه گذار نیز دریافت می‌کنید که باید در پرونده درخواست اقامت دائم خود، آن را لحاظ نمایید.

آیا دریافت حمایت از چند سازمان سرمایه گذار ممکن است؟

برای استارتاپ ویزا می توانید  از چند سازمان مشخص شده، حمایت دریافت نمایید که آن را «سندیکا» می‌نامند. البته کلیه سازمان‌های حمایت کننده صرفاً  یک گواهینامه تعهد و یک نامه حمایت صادر می نمایند.

مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا

با مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا (Start-up Visa) به عنوان یک کارآفرین می توانید در توسعه کسب و کارتان مشغول شوید. مجوز فوق صرفاً یک سال اعتبار دارد و شما اجازه کار کردن در کانادا را خواهید داشت.

توجه داشته باشید؛ تعهدنامه تا ۶ ماه بعد از صدور آن معتبر است.جهت ثبت درخواست اقامت دائم و یا مجوز کار باید تا قبل از این که اعتبار فوق تمام شود اقدام کنید.

اخذ مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا  چه شرایطی دارد؟

مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا دارای شرایطی است که عبارتند از:

الف- قصد زندگی در یکی از ایالات کانادا به جز ایالت کبک را داشته باشید.

ب- مبلغ ۲۳۰ دلار هزینه برای توافق کارفرما بپردازید.

ج- تعهدنامه و نامه حمایت را از سازمان‌های معرفی شده گرفته باشید

د- سرمایه کافی جهت پرداخت هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان را برای ۵۲ هفته داشته باشید.

چنانچه همسر شما قصد کار در کانادا را داشته باشد، می‌تواند تحت عنوان همسر نیروی کار ماهر مجوز کار Open Work Permit  بگیرد. همچنین فرزندان وابسته شما می توانند مجوز تحصیل دریافت کنند.

اقامت استارت آپ کانادا دائمی است یا موقت؟

چنانچه ویزای استارتاپ کانادا، بگیرید ابتدائاً به مدت شش ماه ویزای کار کانادا برای شما فراهم و پس از شش ماه، اقامت دائم برای شما و خانوادتان پس از گذشت حدود یک سال اخذ می گردد.

آیا اعضای خانواده می‌توانند در مدت ۶ ماه اقامت با ویزای کار استارتاپ، شما را همراهی کنند؟

بله درصورتی که اقامت موقت کانادا را داشته باشید می توانید برای مجوز کار و تحصیل همسر و فرزندان درخواست داده و آنها را همراه خود ببرید.

برای دریافت مجوز کار از طریق برنامه استارتاپ کانادا  چه مواردی الزامی است؟

مورد اول  داشتن دانش زبانی و آشنایی با زبان انگلیسی یا فرانسه و مورد دوم داشتن یک تجارت قابل قبول و سپس دعوتنامه پذیرش از یک سازمان حمایت کننده در کانادا ونکته اساسی  داشتن  سرمایه کافی جهت زندگی در  کانادا برای مجوز کار تحت برنامه استارتاپ کاناداست.نکته مثبت استارتاپ این است که اگر ایده شما با شکست مواجه شود و استارتاپ تشکیل نشود اقامت شما و خانواده تان سلب نخواهد شد.

چگونه می توانیم بیزینس پلان موفقی برای استارتاپ آماده کنیم؟

تهیه بیزینس پلان برای استارتاپ را معمولا تیم اقتصادی و حقوقی دفتر مهاجرتی برای شما آماده می نماید و از این لحاظ نگرانی نداشته باشید.

سازمانهای حمایت کننده استارتاپ در کانادا کدامند؟

سازمانهای حمایت کننده در استارتاپ جهت تامین سرمایه سه دسته هستند که عبارتند از: اینکیوبیترها-ونچر کپیتالیست ها و آنجل اینوسترها.اینکیوبیترها متخصص در انواع استارتاپ ها هستند و برای رشد بیزینس های کمک های خوبی انجام می دهند.

منظور از ونچر کپیتالیست چیست؟

سازمانی است که برای استارتاپ های روبه رشد سرمایه گذاری های کلان انجام می دهد.

آنجل اینوسترها  درچه مواردی سرمایه گذاری می کنند؟

مجموعه فوق در مشاغل و کسب و کارهای تازه و جدید که نوپا هستند و تازه تشکیل شده اند سرمایه گذاری های کوچک انجام می دهد.

انگشت نگاری و عکس بیومتریک سفارت کانادا

افراد 14 تا 79 سال لازم است که لازم است که اثر انگشت و عکس بیومتریک ارائه کنند و زمان ارسال درخواست به سفارت کانادا هزینه بیومتریک را باید بپردازید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.