مهاجرت نجار و کابینت ساز به کانادا

نجاری در کانادا و میزان درآمد نجار

مهاجرت به کشور پهناور و پیشرفته کانادا طرفداران بسیاری دارد. شغل نجاری و کابینت سازی جز مشاغلی است که در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا آورده شده است.نجارها در کانادا سازه های چوبی و سایر مصالح را ساخته، نصب، نگهداری و تعمیر می نمایند. ممکن است نجار به وسیله بسازو  بفروش به کار گرفته شود و یا خودش کارفرما باشد.

مهمترین وظایف نجارها در کانادا چیست؟

وظایفی که در کانادا به نجارها سپرده می شود عبارتست از: فیتینگ و نصب حاشیه ها، درها، پلکان ها، قالب ریزی و سخت افزار؛ ساخت فونداسیون ها، نصب ستون های کف، گذاشتن زیر-ستون ها و نصب دیوارها و سیستم های بام؛ اندازه گیری، برش و اتصال مصالح ساخته شده از چوب و اجزای چوبی؛ خواندن و تفسیر طرح های اولیه، ترسیمات و نقشه ها و تعمیر و بازسازی سازه های چوبی.

شرایط کار نجاری در کانادا چیست؟

شرایط کاری نجارها از شغلی به شغل دیگر تفاوت دارد.  بعضیها در داخل ساختمان کار می کنند و با استاندارد 40 ساعت کار در هفته (8 ساعت در روز، 5 روز در هفته) کار می کنند اما اصولاً نجارها در بیرون کار می کنند و ممکن است که ساعات کاری شان برحسب پروژه متفاوت باشد.

آموزش و گرفتن مدرک نجاری در کانادا چگونه است؟

«کارآموزی نجاری» مشمول تحصیلات کلاسی و هم آموزش ضمن شغلی تحت نظارت یک نجار حرفه ای و معتبر، که «استادکار» نامیده می شود، می باشد.

مدرک پایان دوره نجاری

مدرک پایان دوره نجاری جهت اشتغال در ایالت کبک ضروری است. این مدرک  به کارفرماها ثابت می کند که شما یک پیشه ور حرفه ای می باشید. برای گرفتن مدرک شما اصولاً باید برنامه کارآموزی 4 ساله، آموزش فنی و آزمون ها را در کانادا بگذرانید تا به شما مدرک استادکاری داده شود.

شیوه مهاجرت به عنوان نجار در کانادا

شرایط لازم برای درخواست مهاجرت از طریق برنامه FSTP عبارتست از:

  • سابقه کار حداقل 24 ماهه تمام وقت (30+ ساعت در هفته) در حرفه نجاری در 5 سال قبل از درخواست مهاجرت به کانادا؛
  • مدرک مهارت زبان شامل کسب نمرات معین در آزمون های IELTS, CELPIP,CLB, TEF؛
  • تامین شرایط و مدارک کار از جمله گذراندن دوره کارآموزی نجاری 4 ساله
  • پیشنهاد کار دائمی یا مدرک شغل مهارتی که در این صورت نیازی به پیشنهاد کار نیست؛
  • نداشتن سابقه کیفری در 5 سال اخیر منتهی به درخواست مهاجرت به کانادا.

مهاجرت به کانادا به عنوان کابینت ساز

چنانچه شما مدرک و سابقه کار کابینت سازی داشته باشید بعلاوه درحد متوسط به بالا به زبان انگلیسی وارد باشید می توانید تقاضای مهاجرت به کانادا نمایید. دستمزد نجار و کابینت ساز در کانادا دستمزد خوبی است و شما می توانید از سطح زندگی مطلوبی برخوردار باشید. برای مهاجرت به کانادا علاوه بر دانش زبانی و مدرک و سابقه کاری شما نیاز به گواهی عدم سوءپیشینه نیز دارید.

دستمزد نجار در کانادا چقدر است؟

متوسط دستمزد یک نجار ماهر در کانادا  حدود $52,133 در سال می باشد و حقوق ساعتی دریافتی توسط یک نجار در کانادا برابر $26.73 دلار می باشد که درآمد قابل ملاحظه ای است.

 

مطالب مرتبط