مهاجرت کاری طراحان لباس به کانادا

مهاجرت کاری خیاطان و طراحان لباس به کانادا

کانادا مقصد جذابی برای اکثر متقاضیان مهاجرت است زیرا کشوری با وسعت زیاد جمعیت کم و کیفیت بالای زندگی است و سطح مطلوب زندگی و اقتصاد پیشرفته کانادا و بعلاوه تنوع ملیتی و قومیتی در این کشور آن را به مقصد مناسبی برای مهاجران تبدیل کرده است. مهاجرت کاری خیاطان و طراحان لباس که زیرمجموعه «متخصصین رشته مد» قرار داده می شوند به کانادا طرفداران بسیاری دارد و برخی افراد به دنبال تحصیل یا کار در زمینه مد و طراحی لباس و خیاطی در کانادا هستند و از این طریق قصد اخذ اقامت کانادا را دارند.

بازار کار طراحی لباس در کانادا

«طراح لباس»  با طراحی بر روی کاغذ یا پیاده‌سازی یک مدل اولیه و ارائه‌ی آن به کمپانی‌های فعال یا مشتری مرحله اول تولید یک لباس یا اکسسوری را انجام می دهد. به همین‌ دلیل باید توانمندی‌های بسیار زیادی در زمینه‌ پیاده‌سازی پارچه‌ها، استایلینگ، روانشناسی رنگ، طراحی اندام و لباس و مدل‌های مختلف طراح اندام و لباس بر روی کاغذ را داشته باشند. البته از لوازم و ملزومات این شغل آشنایی با نرم افزارهای مربوط به مد و آشنایی با سبک و استایل های مختلف است.

خیاطی در کانادا

درمورد اشتغال به شغل خیاطی در کانادا نیاز به پیش شرط خاصی ندارید البته در کانادا بیشتر کارفرمایان به دنبال جذب افرادی باتجربه کاری بالا یا مدارک تحصیلی  و تخصصی هستند برای شغل خیاطی در کانادا نیاز دارید که در دوران دبیرستان واحدهای مربوط به موضوعات مفید شامل طراحی و ارتباطات بصری (گرافیک)، فن آوری های دیجیتال، ریاضیات و فن آوری های پردازش را گذرانده باشید.

درامد شغل خیاط در کانادا

«خیاطی» را شغلی متوسط در کانادا می دانند  و میانیگین 17 تا 20 دلار در ساعت میزا ن متوسط درامد شغل خیاطی در کاناداست .البته خود خیاطی شامل بخشهای مختلفی مانند کار با ماشینهای چرخ خیاطی ، برش کار ، طراح لباس و … است که هر کدام درآمد خاص خود را دارند.اولویت کار در شغل خیاطی داشتن تجربه و تبحر در کار است که کسانی که کار کرده باشند به این سطح از توانایی می رسند.

مهاجرت کاری طراحان لباس و مد

مهاجرت کاری طراحان لباس و مد نیاز به شرایطی مانند؛ مدرک تحصیلی، فعالیت‌های فرد در طراحی مد، شناخت مواد اولیه و پارچه‌های مختلف و فناوری‌های به کار گرفته شده جهت تولید می باشد.کسانی که در زمینه طراحی مد تحصیل کرده‌اند قادر به یافتن شغل در گرایش طراحی مد خواهند بود و امکانات متفاوتی از طراحی الگوهای بافندگی گرفته تا توسعه خط مهم برایشان فراهم است. این اشخاص همچنین قادر به خود اشتغالی و راه‌اندازی شرکت‌های کوچک می باشند. شغل طراحی لباس و مد در کانادا بسیار پررونق بوده و طراحان مد و لباس در کانادا از درآمد خوبی برخوردارند.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری رشته طراحی مد و لباس

مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری رشته طراحی مد و لباس عبارتند از: مدارک تحصیلی دوره‌های مختلف،

مدرک زبان،کپی از تمامی صفحات گذرنامه و عکس پاسپورتی.

شهرهای جذاب کانادا برای مهاجرت کاری رشته مد و طراحی لباس

بازار کار و درآمد مشاغل مرتبط با مد و طراحی لباس و .. در کانادا نسبت به دیگر کشورها بالاتر است.متوسط درآمد برای متخصصان رشته مد با سابقه کم‌، حدود ۴۰.۰۰۰ دلار در سال و افراد با سابقه بالاتر از ده سال بیش از ۶۰.۰۰۰ دلار می باشد. در برخی شهرهای کانادا درآمد و بازار کار بهتری برای طراحان مد و لباس وجود دارد. به طور مثال درآمد طراح مد در ونکوور و ایالت بریتیش کلمبیا حدود ۱۹ درصد بیشتر از میانگین کشوری است و  شهرهایی مانند کلگری و مونترال میانگین درآمد پایین‌تری نسبت به شهرهای دیگر کانادا دارد.

 

مطالب مرتبط