مهاجرت مربیان ورزش به کانادا

چنانچه مربی ورزش یا ورزشکار هستید و قصد مهاجرت دارید باید بگوییم شانس با شما یار است زیرا کانادا کشوری پیشرفته و مهاجرپذیر است و باتوجه به کیفیت بالای زندگی و تنوع فرهنگی در آن کشور مناسبی برای مهاجرت می باشد و درحال حاضر نیاز به مربیان ورزشی در تمام رشته ها دارد و این می تواند برای شما بهترین فرصت برای مهاجرت باشد.

آیا مربیان ورزش می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند؟

خبر خوب برای مربیان و ورزشکارانی که قصد مهاجرت دارند این است که کشور کانادا درمورد مربی ورزش اعلام نیاز کرده است و مربیان ورزش از سراسر دنیا برای شرکت در اکسپرس اینتری اقامت دائم، واجد شرایط می‌باشند؛ مشروط بر آنکه از تخصص، مهارت، تجربه و صلاحیت کافی در کشور خود برخوردار باشند. عناوین شغلی اعلام شده برای کانادا عبارتند از: مربی تیم دومیدانی آماتور، مربی مسابقات، مربی- مدیر، کاپیتان و مربی بیس بال، مربی مسابقات بوکس، پیشکسوت و مربی تیم بسکتبال، مربی دوچرخه سواری، مربی سورتمه سواری روی برف، مربی بابسلی، مربی بوکس،مربی ورزش، مربی اسکیت نمایشی، مربی و پیشکسوت فوتبال امریکایی (راگبی)،سرمربی،پیشکسوت و مربی هاکی، مربی ژیمناستیک،مربی تیم هاکی نوجوانان،مربی کیک بوکسینگ،پیشکسوت لاکروس،مربی لاکروس،مربی تیم لاکروس،مربی حرفه‌ای لژ سواری،مربی لژ سواری،مربی تیم ملی،مربی اسکی،مربی فوتبال،مربی ورزش، مربی مربیان ورزش دو میدانی، کاپیتان ورزشی،مربی شنا،مربی تنیس،مربی دو میدانی،مربی تیم دو میدانی، مربی واترپلو و والیبال.

مشاغل فوق واجد شرایط تقاضای اقامت دائم هستند.

آیا بدون پیشنهاد شغلی، امکان مهاجرت مربیان ورزشی به کانادا وجود دارد؟

بله، مشروط بر آن‌که مجموع امتیازات CRS فرد برای تقاضای اکسپرس اینتری به حد لازم رسیده باشد و حداقل ۶۷ امتیاز مهاجرتی برای ویزای نیروی کار متخصص فدرال را کسب نماید.البته قانوناً حداقل امتیاز CRS برای پرونده مهاجرت مربی ورزش از طریق اکسپرس اینتری کانادا وجود ندارد و داشتن پیشنهاد شغلی٬ ۲۰۰ امتیاز CRS به پرونده فرد اضافه می‌ نماید.

مهارت‌ و تخصص لازم برای مهاجرت مربیان ورزش به کانادا

وظایف اصلی مربیان عبارتست از: طراحی، برنامه‌ریزی و اجرای جلسات تمرین و آموزش، تشخیص نقاط قوت و ضعف مربیان یا تیم‌های ورزشی، پرورش و رشد توانایی‌ها و مهارت‌های بالقوه مربیان ورزش، ایجاد انگیزه و آمادگی در مربیان یا تیم‌های ورزشی برای رویدادها یا بازی‌های ورزشی، ارائه استراتژی‌های رقابتی، برنامه‌ریزی و طراحی بازی‌ها و مدیریت مربیان و بازیکنان در طول بازی‌ها و رویدادهای ورزشی، تحلیل و ارزیابی عملکرد تیم‌ها یا مربیان ورزشی و تغییر برنامه‌های تمرین و آموزش، شناسایی و انتخاب مربیان ورزشی برای تیم‌های ورزش حرفه‌ای، طراحی، برنامه‌ریزی و هماهنگی مسابقات.

شرایط ضروری برای مهاجرت مربیان ورزش به کانادا

شرط اولیه در روند مهاجرت به کانادا، محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری با استفاده از سیستم جامع امتیازدهی کانادا است. درمورد مربیان شرکت در دوره مربیگری ملی و دریافت مدرک پایان دوره اصولاً برای مربیان ورزش‌های گروهی و انفرادی در همه ورزش‌ها ضروری و دریافت مدرک مربیگری ملی سطح ۳ معمولا برای مربیان استانی و سطح ۴  برای مربیان ورزشی تیم ملی الزامی است. تجربه و دانش فنی و دارا بودن مدرک تحصیلی در رشته تربیت بدنی نیز می‌تواند موثر باشد.درمورد پیشکسوتان نیز ارزیابی مهارت‌ و عملکرد مربیان ورزشی انتخابی و بررسی سوابق آن‌‌ها، جمع بندی گزارشات ارزیابی و توصیه‌های حاصل از ارزشیابی حرفه‌ای همراه با مدیران تیم‌های حرفه‌ای الزامی است.

 

 

مطالب مرتبط