مهاجرت تحصیلی به اتریش

تحصیل در اتریش

 

اتریش

تحصیل در اتریش را درمقاله ذیل مشاهده می کنید.

برای کسانی که در حال تحصیل در دانشگاه سراسری هستند بهترین فرصت برای اخذ انتقالی از دانشگاه خود به دانشگاه های اتریش مهاجرت تحصیلی به اتریش می باشد.

به عبارت دیگر شخصی که دیپلمه است نمی تواند مستقیما” برای تحصیل در دانشگاه های تراز اول اتریش اقدام نماید وفرد باید قبولی در کنکور دانشگاه را داشته باشد تا بتواند برای پذیرش کالج اقدام کند.طول دوره کالج دو تا سه ترم بوده و فقط به زبان آلمانی می باشد.
با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات تایید شده و سایر مدارک مورد نیاز، جهت اخذ پذیرش دانشگاه های اتریش و مهاجرت تحصیلی به اتریش اقدام نمایید.

اتریش

 

– افرادی که گواهی نامه فراغت از تحصیل سایر دانشگاه ها (پیام نور – غیرانتفاعی- علمی کاربردی – آزاد و …) را دارا هستند، اجازه خواندن دوره ارشد ناپیوسته را ندارند و باید درخواست ارشد پیوسته دهند و بعد از گذراندن واحدهایی که دانشگاه های اتریش معرفی میکند و بعد از معادل سازی واحدها ، اجازه ورود به مقطع بالاتر را بگیرند.
(در این روش واحدهایی که شما در دانشگاه اولیه خود گذرانده اید مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیاز به گذراندن مجدد این واحد ها در دانشگاه های اتریش نمی باشد.)

– افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه سراسری (روزانه – شبانه) هستند اجازه تحصیل در مقطع بالاتر برای تحصیل در اتریش را دارند.

درباره اتریش:

درباره اتریش

 

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که پایتخت آن وین می باشد و 8/5 میلیون نفرجمعیت دارد.

این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است، از نظر اقتصادی یکی از بزرگترین ها در جهان محسوب می شود.

درباره اتریش

زبان اکثر مردم اتریش آلمانی و واحد پول آن یورو می باشد. کشور اتریش کشوری کوهستانی است و 75% این کشور را رشته کوه آلپ فرا گرفته است.

درباره اتریش

دو نوع آب و هوای متمایز در اتریش وجود دارد: در شرق آب هوای پانونیایی دارد که بسیار گرم در تابستان و بارندگی کم در زمستان است و مناطق مرکزی آلپی که بارندگی زیاد در تابستان و زمستان های طولانی و برفی دارد.

مزایای تحصیل در اتریش:

مزایای تحصیل در اتریش

 • تحصیل تقریبا رایگان در کشور اتریش
  • مکان های دیدنی فراوان و جذاب برای دانشجویان خارجی
  • دارای یکی از استانداردترین سیستم آموزشی در جهان
  • اجازه کار دانشجویی
  • اجازه کار بدون محدودیت در تعطیلات هر ترم
  • تنوع فرصت های شغلی و کارهای پاره وقت فراوان
  • عدم پرداخت مالیات توسط دانشجویان
  • بیمه درمانی با 90% تخفیف برای دانشجویان
  • دارای ویزای حوزه شینگن و امکان سفر به 21 کشور اروپایی
  • دادن مهلت 6 ماهه به دانشجویان، بعد از فارغ التحصیلی برای پیدا کردن کار

سیستم آموزشی اتریش:

سیستم آموزشی اتریش

نظام آموزش و پرورش دركشور اتريش به عنوان يك زنجير پيوسته از سطوح و مراحل مختلف آموزشي است . تحصيلات متوسطه عمومي قلب نظام آموزشي کشور است که پس از آموزش متوسطه پايه و آموزش ابتدايي ارائه مي گردد.

مقطع تکميلي متوسطه نيز در ادامة تحصيلات متوسطه پايه به علاقه مندان ارائه مي گردد.

تحصیلات قبل از دانشگاه:

تحصیلات قبل از دانشگاه

پایه ابتدایی ۴ سال است و سپس نوبت به مقطع متوسطه شروع می شود  که به۲ مرحله: متوسطه مقدماتی بمدت ۴ سال و متوسطه پیشرفته بمدت ۴ یا ۵ سال تقسیم می شود.

در مقطع متوسطه عمومی، ۳ دوره: اختیاری – فشرده ، عمومی و آکادمیک – تدریس می شود.

دوره آکادمیک دارای گرایشهای عمومی ، علمی و اقتصاد داخلی است. مقطع متوسطه پیشرفته ۴ یا ۵ سال است. دوره آکادمیک در این مقطع دارای ۴ گرایش است (عمومی، علمی، اقتصاد داخلی وعلمی/ تخصصی ).

دوره متوسطه حرفه ای ۵ ساله می باشد. کلیه دوره ها به اخذ گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه (دیپلم دبیرستان) منجر می شود که مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مدارس عالی می باشند.

 

فارغ التحصیلان هنرستان (دوره متوسطه حرفه ای) می توانند، جهت راهیابی به مراکز آموزش عالی، در آزمون سنجش شرکت کنند (بر اساس ضوابط جدید شورای ملی کشور). برای فارغ التحصیلان هنرستان و کالج های حرفه ای (شامل کالج های پرستاری و فنی پزشکی) گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه فنی و حرفه ای صادر میشود (پس از قبولی درآزمون نهایی).

تحصیلات دانشگاهی:

تحصیلات دانشگاهی

دانش آموزان پس از کسب مدرک دیپلم خود می توانند در مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه ها و یا مراکز آموزش فنی و حرفه ای ثبت نام کنند. دوره های آموزش در مراکز فنی و حرفه ای دانش آموزان را برای حرفه های مختلف آموزش می دهند که می توانند پس از سپری کردن دوره های مشخص شده، وارد بازار کار شوند دانش آموزان متقاضی تحصیل در دانشگاه می توانند در دانشگاه های مختلف که تحت نظارت دولت می باشند مشغول به ادامه تحصیل شوند. .

تحصیل در مقطع لیسانس دراتریش:

تحصیل در مقطع لیسانس دراتریش

دانشجویان در دوره لیسانس موظف به طی دوره چهارساله هستند که داشتن مدرک دیپلم از جمله شروط ورود به دانشگاه است. برای ورود به دانشگاه های علمی کاربردی که متقاضی برای تحصیل در آنها زیاد است علاوه بر مدرک دبیرستان، قبولی در آزمون ورودی نیز الزامی است.

اکثر رشته ها در این مقطع به زبان آلمانی برگزار می شود و تنها امکان تحصیل در برخی رشته ها به زبان انگلیسی وجود دارد. داشتن مدرک زبان آلمانی نیز از جمله شرایط پذیرش محسوب می شود.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دراتریش:

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دراتریش

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در حدود ۲ سال است که دانشجویان با دفاع از پایان نامه خود موفق به اخذ مدرک می شوند . سیستم آموزشی اتریش در این مقطع بسیار قوی بوده و امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی برای متقاضیان وجود دارد .

مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع کارشناسی ارشد یکی از راههای ورود راحت به اتریش است

تحصیل دکتری دراتریش:

تحصیل دکتری دراتریش

دوره دکترا فقط در دانشگاه های دولتی برگزار می شود و حداقل طول دوره ۳ سال می باشد و شرط ورود به این مقطع دارا بودن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا کارشناسی ارشد پیوسته از دانشگاه و تعیین استاد راهنما و داشتن موضوع پایان نامه است.

. تحصیل در این دوره با اخذ بورسیه برای دانشجویان کاملا رایگان شده و دانشجویان تنها مخارج زندگی خود را عهده دار می شوند.

دوره فوق دکتری در اتریش:

دوره فوق دکتری در اتریش

این دوره صرفا تحقیقاتی است که  تا ۳ سال طول می کشدو  به محققین برجسته و صاحبان آثار علمی منتشره اعطاء می شود و مدرک فوق دکتری صرفا یک مدرک خاص دانشگاهی است و یک مدرک آکادمیک محسوب نمی شود.

بورسیه تحصیلی در کشور اتریش:

بورسیه تحصیلی در کشور اتریش

اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش و همچنین تأمین مالی دانشجویان بین المللی در کشور اتریش امکان پذیر می باشد. سیستم آموزشی رایگان در اتریش فراهم می باشد و افراد می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های اتریش تحصیل نمایند؛ با این وجود البته باز هم بسیاری از افراد خواهان اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش می باشند، تا از این طریق بخشی از هزینه های زندگی خود را دریافت نمایند و این هزینه ها را به حداقل برسانند.

بطور کلی فرد جهت اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های اتریش نیازمند ارائه معدل بالا و نمراتی بسیار خوب در مدارک قبلی خود و همچنین داشتن مهارت عالی در زبان آلمانی یا انگلیسی می باشد.

همچنین در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه مقاله یا مقالاتی در سطح بین المللی، داشتن حداقل دو توصیه نامه از طرف اساتید قبلی داشجو و ارائه یک پیشنهاد تحقیقاتی اولیه و یا نگارش یک انگیزه نامه الزامی می باشد تا فرد از این طریق استاد راهنما (سوپروایزر) یا دانشگاه مورد نظر خود را متقاعد سازد تا بورسیه تحصیلی متناسب با شرایط خود را به وی اعطا نماید.

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی:

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی

اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد؛ البته شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع برای افراد کاملاً دشوار می باشد.

افرادی که دارای شرایط خاص هستند از جمله معدل دیپلم ممتاز، داشتن مهارت زبان آلمانی در سطح B2 و در برخی از دانشگاه ها در سطح C1، ثبت اختراع در زمینه خاص و همچنین اثبات عدم داشتن توانایی مالی برای تحصیل و زندگی در اتریش، همچنین افراد با داشتن نامه پذیرش یا گذراندن چند واحد درسی در یکی از دانشگاه های سراسری و معتبر ایران می توانند از بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی استفاده نمایند.

برخی از رشته ها مثل رشته های پزشکی، رشته های هنر و رشته های علوم کاربردی در مقطع کارشناسی در کشور اتریش آزمون ورودی دارند که فرد جهت اخذ بورسیه در این رشته ها باید در آزمون ورودی شرکت نماید.

علاوه بر سازمان بورس تحصیلی اتریش OeAD افراد می توانند از طریق جامع ترین پایگاه داده ای آنلاین (grants.at) که بورسیه های مختلف را به تفکیک کشور مبدأ دانشجو و رشته های مختلف ارائه داده است؛ بهترین بورسیه تحصیلی در اتریش متناسب با رشته تحصیلی خود را انتخاب و برای آن اقدام نمایند.

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد:

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد تنوع و تعداد بیشتری را شامل می شود و گزینه های بسیاری پیش روی دانشجویان بین المللی قرار می دهد.

افراد جهت اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد مستلزم ارائه شرایط خاص و ویژه می باشند از جمله معدل ممتاز در دوره کارشناسی، داشتن مهارت عالی در زبان آلمانی (سطح B2 یا C1) یا انگلیسی، انگیزه نامه، ارائه حداقل دو توصیه نامه از اساتید برجسته دانشگاهی، قبولی آزمون ورودی در برخی رشته ها و ارائه چند سال سابقه کار در رشته های مدیریتی و داشتن طرح تحقیقاتی و رزومه قوی.

همچنین فرد جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به همراه بورسیه تحصیلی در مهاجرت تحصیلی به اتریش باید نامه قبولی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری ارائه نماید.

افراد جهت بررسی و دریافت اطلاعات جامع در خصوص بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد جهت مهاجرت تحصیلی به اتریش می توانند به سازمان بورس تحصیلی اتریش OeAD مراجعه نموده و اطلاعات تکمیلی در خصوص انواع بورسیه ها در رشته های مختلف را دریافت نمایند.

متقاضیان بورسیه تحصیلی در اتریش همچنین با مراجعه به پایگاه grants.at می توانند بورسیه های تحصیلی را به تفکیک کشور مبدأ دانشجو و رشته های مختلف مطالعه نمایند و بورسیه تحصیلی متناسب با رشته تحصیلی خود را انتخاب نمایند.

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری:

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری از تنوع بیشتری برخوردار است و دانشجویان بین المللی در رشته های مختلف از قبیل زیست شناسی، فیزیک، بیوتکنولوژی، طراحی شهری، مهندسی و علوم رایانه می توانند برای دریافت آن درخواست دهند.

دانشجویان جهت اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری علاوه بر داشتن مهارت عالی در زبان آلمانی یا انگلیسی، باید رزومه تحقیقاتی قوی شامل مقالات بین المللی، انگیزه نامه و چند توصیه نامه از اساتید معتبر قبلی خود را نیز ارائه نمایند.

لازم به ذکر می باشد که مهم ترین نکته در اخذ این بورسیه متقاعد کردن استاد راهنما (سوپروایزر) جهت اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجو می باشد؛ در واقع انگیزه نامه دانشجو از کار کردن با استاد راهنما تاثیر مثبت در اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش توسط دانشجو خواهد داشت.

جهت دریافت اطلاعات جامع در خصوص بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری می توان با مراجعه به سازمان بورس تحصیلی اتریش OeAD و پایگاه آنلاین grants.at بورسیه تحصیلی متناسب با رشته مورد نظر خود را انتخاب و برای آن اقدام نمایید.

بورسیه تحصیلی در اتریش و مدارک مورد نیاز:

بورسیه تحصیلی در اتریش و مدارک مورد نیاز

 • تکمیل فرم های پذیرش به صورت آنلاین و ارسال آن به اداره پذیرش
 • مدارک درخواست پذیرش از دانشگاه اتریش باید تا یکم سپتامبر برای ترم زمستان و تا یکم فوریه برای ترم تابستان ارسال شوند.
 • پاسپورت دارای اعتبار تا زمانی که فرد در اتریش اقامت خواهد داشت.
 • مدارک تحصیلی فرد باید درسطح آنچه دراتریش ارائه می شود قابل معادل سازی باشد.
 • ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح تعیین شده دانشگاه
 • گواهی تولد متقاضی
 • بیانیه هدف یا انگیزه نامه
 • یک یا دو توصیه نامه از اساتید معتبر
 • رزومه معتبرفرد (CV)
 • مقالات بین المللی مرتبط با موضوعی که فرد قصد دریافت بورسیه تحصیلی در آن رشته ها و موضوعات را دارد.
 • گزارش پزشکی یا فرم ارزیابی سلامت
 • گواهی رفتار خوب متقاضی در آخرین موسسه آموزشی که او حضور داشته است.

 

دانشگاه های اتریش:

دانشگاه وین

این دانشگاه که در شهر وین مستقر است به دستور رودلف چهارم بنا نهاده شد  و جزء قدیمی ترین دانشگاه های این کشور بوده و دارای ۱۵ دانشکده و ۹۰۰۰۰ دانشجو در حال حاضر است در این دانشگاه دروس در مقطع لیسانس فقط به زبان آلمانی تدریس می شوند.

دانشگاه گرتاس

دومین و قدیمی ترین دانشگاه اتریش است که در سال ۱۵۸۵ بنیانگذاری شد . این دانشگاه مشمول دانشکده های الهیات کاتولیک ، دانشکده حقوق ، دانشکده کسب و کار، دانشکده هنر و علوم انسانی ، دانشکده علوم طبیعی ، دانشکده علوم محیط زیستی ، می باشد.

دانشگاه تکنیک وین

این دانشگاه در شهر وین قرار گرفته و دارای ۸ دانشکده بوده که درتمام مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری انواع بسیار مختلفی از رشته ها ارائه می شود. نام قدیمی این مرکز دانشگاه تکنیک بوده است.

دانشگاه سالرزبوگ

این دانشگاه که در شهر سالرزبوگ واقع شده است دارای ۴ دانشکده ( دانشکده الهیات ، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم فرهنگی و اجتماعی و دانشکده علوم طبیعی ) می باشد که در آن در طول هر سال تحصیلی ۵۶۰۰ دوره تحصیلی در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری ارائه می شود .

دانشگاه اینسبورگ

دانشگاه اینسبورگ، بزرگترین و مهم ترین موسسه پژوهشی و آموزشی واقع در شهر اینسبورگ در غرب اتریش است، دانشگاه اینسبورگ ۱۶ دانشکده دارد. که عبارتند از :

دانشکده شیمی و داروسازی ، دانشکده علوم انسانی و زبان و ادبیات ، دانشکده حقوق ، دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر و فیزیک ، دانشکده روان شناسی و علوم ورزشی ، دانشکده معماری ، دانشکده زیست شناسی ،دانشکده مدیریت ، دانشکده اقتصاد و آمار ، دانشکده آموزش و پرورش ، دانشکده علوم و مهندسی ، دانشکده علوم جوی و جغرافیا ، دانشکده علوم انسانی و فلسفه و تاریخ ، دانشکده الهیات کاتولیک ، مدرسه آموزش و پرورش و مدرسه علوم سیاسی و جامعه شناسی.

دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی وین

این دانشگاه با نام اختصاری بکو نام دارد که در شهر وین تاسیس شده است .

رشته های علوم جنگلداری و چوب ، مدیریت آب ، کشاورزی ، شیمی مواد غذایی و بیوتکنولوژی ، مدیریت منابع طبیعی و مهندسی محیط زیست ، طراحی فضای سبز و مدیریت منابع و محیط زیست از رشته های برجسته در این دانشگاه می باشند و برای رشته های منابع طبیعی یکی از بهترین دانشگاه ها جهت ادامه تحصیل در اتریش می باشد.

دانشگاه پزشکی اتریش

این دانشگاه با قدمتی حدود ۶۵۰ سال از قدیمی ترین دانشگاه های اتریش و دنیاست که در شهر وین قرار دارد و دوره های مختلف پزشکی و دندان پزشکی را ارائه می دهد.

دانشگاه کلاگنفورت

یکی از جدیدترین دانشگاه های اتریش می باشد.همان طور که از نامش پیداست در شهر کلاگنفورت تاسیس شده است. اعتبار علمی مناسبی برای این دانشگاه وجود دارد که به شیوه تدریس و تحقیقات صورت گرفته در آن برمی گردد.

دانشگاه یوهانس کپلر لینز

از مراکز آموزشی معتبر در شمال اتریش می باشد. این دانشگاه موفق با تعداد زیادی از دانشجویان و اطلاعات جدید و بروز شناخته می شود.

علاوه بر دانشگاه های ذکر شده دانشگاه های معتبر دیگری در اتریش وجود دارد که بنا بر رشته مورد نظر، مقطع تحصیلی و همین طور شهر انتخابی برای ادامه تحصیل می توان از بین آنها بهترین گزینه را انتخاب کرد.

هزینه زندگی در اتریش:

هزینه زندگی در اتریش

اتریش در میان ثروتمندترین کشورهای جهان جای گرفته است، هزینه عمومی زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی خیلی بالا نیست و بین درآمد و هزینه های زندگی در آن، تعادل برقرار است. هزینه های زندگی هر فرد به سبک زندگی او بستگی دارد.

 • هزینه مسکن: هزینه مسکن بستگی به محل اقامت دارد. بدین مفهوم که هزینه خوابگاه دانشجویی نسبت به آپارتمان کمتر می باشد و هزینه های خوابگاه به طور میانگین بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ یورو به صورت ماهیانه می باشد و درصورتیکه شخص آپارتمان اجاره نماید می بایستی مبلغی در حدود ۵۰۰ تا ۹۰۰ یورو پرداخت کند که البته این مبلغ به متراژ اپارتمان و محل آن بستگی دارد.
 • هزینه خوراک: هزینه خوراک در اتریش بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو به صورت ماهیانه می باشد و هزینه های جاری مانند هزینه برق و گاز و هزینه اشتراک تلویزیون در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو است.
 • هزینه حمل ونقل: هزینه حمل و نقل در اتریش بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو که البته دانشجویان دارای تخفیف در هزینه های حمل و نقل می باشند.

به طور کلی می توان گفت که هزینه هر فرد در اتریش به صورت ماهیانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو می باشد. البته این  هزینه به سبک زندگی افراد بستگی دارد.بسیاری از دانشجویان با هزینه های کمتر از این مقدار نیز می توانند به راحتی زندگی نمایند.

کار دانشجویی در اتریش:

تمام دانشجویان بین المللی که اجازه اقامت معتبر برای اهداف تحصیلی دارند مجاز به کار ضمن تحصیل در اتریش می باشند و با توجه به مقررات قانون حاکم بر اشتغال اتباع خارجی در اتریش نیاز به مجوز کار دارند.

به طور کلی دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند به مدت ۱۰ ساعت در هفته و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به مدت ۲۰ ساعت در هفته دارای مجوز کار دانشجویی در کشور اتریش هستند و دانشجویان مقطع دکترا نیز در هفته ۳۰ ساعت اجازه کار ضمن تحصیل در کشور اتریش را خواهند داشت .

شایان به ذکر است که این مجوز کار تنها به تعداد محدود و با در نظر گرفتن بازار کار اتریش اعطا می شود.

برای یافتن کار دانشجویی دو نکته مهم است. نکته اول اینکه هر چقدر شخص تسلط  بیشتری به زبان آلمانی و یا انگلیسی داشته باشد، به همان اندازه احتمال پیدا کردن کار بیشتر است؛ و نکته دوم این که داشتن مهارتهایی مانند مهارت کامپیوتر و برنامه نویسی، یا مهارتهای فنی و حرفه ای، حتی مهارتهایی مانند آشپزی و آرایشگری و یا مواردی از این دست به شخص کمک میکند که در یافتن کار موفق باشد.

به طور متوسط هر ساعت کار دانشجویی درآمدی در حدود 9 یورو دارد. البته بستگی به نوع فعالیت شخص میزان درآمد متفاوت است.

ولی معمولا اگر به طور متوسط ساعتی 8 یورو در نظر بگیریم با 20 ساعت کار در هفته میزان درآمد شخص در حدود 160  یورو و ماهیانه تقریبا650 یورو درآمد می باشد. که بخش بزرگی از هزینه های زندگی شخص پوشش داده میشود.

ویزای تحصیلی کشور اتریش:

ویزای تحصیلی کشور اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش یکی از ارزان‌ترین و بهترین روش‌های مهاجرتی محسوب می‌شود و ریسک آن بسیار کمتر است.این کشور هزینه کم‌تری بابت شهریه دانشگاه دریافت می‌کند.

تحصیل در کشور اتریش تقریبا” رایگان است و شهریه‌ای به میزان 350 الی 750 یورو برای هر ترم تحصیلی در نظر گرفته می‌شود که در مقایسه با تحصیل در کشورهایی مانند آلمان و آمریکا بسیار ارزان است.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل بهترین روش پیش روی شما است

برای اطلاعات بیشتر و مقایسه کشورها مقاله مهاجرت تحصیلی را مطالعه نمایید یا با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

مطالب مرتبط