مهاجرت به کانادا از طریق کار

 مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار در مقاله زیر آمده.

کانادا از کشورهای فوق پیشرفته‌ جهان است که با توجه به کیفیت بالای زندگی همیشه به عنوان مقصد برتر از سوی مهاجران انتخاب شده است.

سطح رفاه بالا، درآمد خوب، خدمات درمانی پیشرفته و آب‌وهوای مناسب از دلایل مختلفی است که مهاجران را متمایل به گرفتن مجوز اقامت دائم کانادا کرده است.

مهاجرت به کانادا از راه‌های مختلفی همچون سرمایه‌گذاری، تمکن مالی، ثبت شرکت، کار، تحصیل، ازدواج، تولد فرزند و پناهندگی امکان‌پذیر است.

برای افراد متخصص بهترین راه مهاجرت به کشور کانادا از طریق سیستم ورود سریع Express Entry است که در سال 2015 آغاز شده است.

این برنامه با ایجاد تغییرات کلی در روش جذب مهاجر تلاش می‌کند نیازهای بازار کار را در جهت بهبود شرایط اقتصادی برطرف کند.

در این روش متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سیستم ورود سریع یکی از این سه روش را انتخاب می‌کند:

برنامه نیروی متخصص فدرال
برنامه نیروی فنی‌وحرفه‌ای کانادا
برنامه تجربه کانادایی

با توجه به دسترسی کارفرما به بانک اطلاعات مشاغل کانادا این لیست کاملا به‌‌روز است و نیروی کار به سرعت جذب موقعیت استخدامی می‌شوند.

اقامت کانادا از طریق سیستم ورود سریع از راه‌های دیگر کسب اجازه اقامت در کانادا سریع‌تر انجام می‌شود.

مهاجرت کاری به کانادا

در این روش متقاضیان مهاجرت بر اساس مهارت‌ها و توانایی‌هایشان سنجیده و امتیاز کسب می‌کنند. سن متقاضی، میزان تحصیلات، سابقه کاری، میزان تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه (آیلتس با حداقل نمره 6) مولفه‌های مهمی برای امتیازگیری محسوب می‌شوند.

 

شرایط لازم برای متقاضی مهاجرت از طریق تخصص

براساس قوانین مهاجرت به کانادا از طریق کارافراد متخصص متقاضی مهاجرت حداقل باید این شرایط را داشته باشند

یک سال سابقه کار تمام‌وقت در مدت ده سال گذشته در مشاغل تخصصی و یا پست‌های مدیریتی
مدرک تحصیلی دیپلم یا بیشتر که قابل انطباق با مدرک کانادایی باشد

مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6
پس‌انداز مالی مناسب
کسب حداقل 67 امتیاز در آزمون ارزیابی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص
این حداقل 67 امتیاز از مجموع صد امتیازی که برای تحصیلات، سطح زبان انگلیسی یا فرانسه، تجربه کاری، سن، پیشنهاد شغلی در کانادا و انطباق‌پذیری در نظر گرفته شده به دست می‌آید.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

صلاحیت اولیه متقاضی پس از کسب حداقل 67 امتیاز تایید می‌شود و می‌تواند به صورت آنلاین ثبت‌نام کند. بنابراین متقاضی نیاز به مراجعه حضوری ندارد.

سپس اطلاعات پرونده متقاضی در بانک اطلاعاتی مشاغل کانادا ثبت می‌شود. در این مرحله امتیازبندی اصلی انجام می‌شود.

هرچه امتیاز به‌دست‌آمده بیشتر باشد امکان دریافت دعوت‌نامه افزایش پیدا می‌کند.

در این مرحله متقاضی می‌تواند حداکثر 1200 امتیاز را در دو بخش خصوصیات فردی و دعوتنامه استانی کسب کند.

امتیاز هر بخش 600 است. در سال‌های اخیر امتیاز دریافت پیشنهاد کار از طرف شرکت کانادایی به 50 کاهش پیدا کرده است.

البته شش شغل قانون‌گذار، مدیران ارشد دولتی، مدیران ارشد اقتصادی، مدیران ارشد بهداشت، بازرگانی و عمرانی از این قاعده مستثنی هستند و امتیاز آنها 200 اعلام شده است.

پیشنهاد کار از طرف کارفرمای کانادایی مولفه مهمی در قبولی متقاضیان مهاجرت از طریق تخصص محسوب می‌شود.

در صورتی که فرد متقاضی پیشنهاد کار معتبر در شرکت کانادایی داشته باشد احتمال اخذ ویزای اقامت دائم برای او بیشتر می‌شود.

سابقه تحصیل در کانادا هم به عنوان امتیاز در سیستم ورود سریع در نظر گرفته شده است.

در صورتی که امتیاز به حد نصاب نرسد پرونده متقاضی تا دوازده ماه در سیستم فعال است و اگر به امتیاز او اضافه شود دعوتنامه برایش صادر می‌شود.

سازمان مهاجرت پس از بررسی مدارک و پرونده متقاضیان درصورت کامل بودن آن و نداشتن نقص، ظرف مدت شش ماه ویزا برای اقامت دائم کانادا برای فرد متقاضی صادر می‌کند.

یکی از مزیت‌های اصلی مهاجرت از طریق سیستم ورود سریع، کاهش زمان دریافت اجازه اقامت دائم کانادا است.

مهاجرت کاری به کانادا

اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق کار هستید بهتر است قبل از اقدام و صرف هزینه‌های بسیار درباره قوانین، شرایط زندگی و کار در کانادا، وضعیت مهاجران در این کشور و… تحقیق کنید و با مشاوران مهاجرت به کانادا مشورت کنید، سپس با خیال آسوده به این کشور مهاجرت کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

ریجکتی ویزای کانادا

بزرگترین استرس افراد متقاضی برای مهاجرت به کانادا ریجکتی ویزای کاناداست  ممکن است پرونده شما نقصی داشته باشد یا آفیسر تشخیص دهد که شما قصد خروج پس از اقامت موقت تان را ندارید به طور مثال شما اقوام درجه یک در کانادا نداشته باشید. البته به دلیل افزایش روزافزون تعداد متقاضیان مربوط به ویزای کانادا آفیسرها مجبورند تعدادی از متقاضیان را رد کنند و به همین دلیل باید برای اقدام تمام جوانب را سنجیده و از ریجکت شدن ویزایتان جلوگیری کنید.

علت و دلایل ریجکتی ویزای کانادا

سوال اصلی این است چرا آفیسرها مجبورند بخشی از تقاضاها را رد کنند؟ به دلایل مختلفی ممکن است ویزای شما ریجکت شود که عبارتست از:

نداشتن شرایط ویزای کانادا؛  رد شدن شما به این معناست که شرایط ویزا را نداشته‌ اید و همچنین اگر شما شرایط اخذ ویزا را نداشته یا نتوانید ثابت کنید که بعد از مدتی مشخص، کشور کانادا را ترک می کنید، درخواست تان رد می شود.

رعایت نکردن قوانین کانادا؛ چنانچه قبلاً به کانادا سفر و شروط لازم را رعایت نکرده باشید یا سابقه نقض قانون و مقررات کانادا را داشته باشید درخواست ویزای شما رد می شود.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ 2021

یکی از طرق مهاجرت به کانادا مهاجرت از طریق استارتاپ است. قبل از این که ویزای کانادا از طریق استارتاپ و شرایط آن را بررسی کنیم ابتدا تعریف استارتاپ و استارتاپ ویزا را بیان خواهیم نمود.منظور از استارتاپ که اخیراً بخصوص درمورد مهاجرت به کانادا بسیار رایج شده است  این است که کشور مهاجرپذیر شرایطی برای مهاجران ایجاد می کند که افراد دارای استعداد و مهارت را جذب که در جهت ایجاد یک کسب و کار برای ایشان باشد. در این نوع مهاجرت شما در وهله اول به یک ایده ابداعی نیاز دارید  که در مقیاس جهانی بتواند رقابت کند و سپس دانش زبانی کافی که اصولاً آیلتس 5 کافی است.استارتاپ ویزا یکی از بهترین و مطمئن ترین طرق مهاجرتی با هدف اخذ اقامت دائم است و اصولاً افرادی که سرمایه و تسلط به زبان انگلیسی دارند در این روش موفق هستند. اگرچه این روش نسبت به مهاجرت تحصیلی و کاری پرهزینه تراست ولی باتوجه به مزایای آن طرفداران بیشتری دارد.

هدف کانادا از برنامه استارتاپ چیست؟

هدف از ویزای استارت آپ (Start-up) کانادا جذب کردن کارآفرینانی است که توانایی راه اندازی شرکت های مبدع و مبتکر را داشته و می‌توانندشغل ایجاد کنند.چنانچه شما ایده بکر و ابداع و اختراعی داشته باشید می توانید یکی از سازمانهای معرفی شده به وسیله اداره مهاجرت را ترغیب کنید تا در طرح شما سرمایه گذاری کند و از این طریق ویزای استارتاپ برای خودتان و خانواده تان دریافت نمایید.علاوه بر این با استارتاپ ویزا اقامت دائم نیز می توانید دریافت کنید.

شرایط ویزای استارت آپ کانادا

شرایط ویزای استارتاپ عبارتست از؛

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و  شرط دوم برخورداری از یک سرمایه اولیه. میزان سرمایه لازم برای ویزای استارتاپ نیز این مقدار است که جهت 6 ماه زندگی خودتان و خانواده تان کفایت کند. هزینه لازم برای هرنفر  ۱۲,۹۶۰ دلار کانادا می باشد. قابل ذکراست میزان سرمایه جهت گذران زندگی را براساس تعداد افراد خانواده مشخص نمایید. تامین حداقل میزان سرمایه گذاری ویزای استارت آپ به وسیله گروه‌های زیر مجموعه سازمان:

الف- چنانچه سرمایه شما به وسیله شرکت‌های سرمایه گذار ریسک پذیر (Venture capital funds) تامین گردد: ۲۰۰,۰۰۰ دلار

ب- چنانچه سرمایه شما توسط گروه‌های سرمایه گذار آنجل (Angel investor groups) تامین گردد:

۷۵,۰۰۰ دلار

ج- درحالتی که سرمایه شما توسط مراکز رشد یا انکوباتورها (business incubator) تامین گردد، نیازی به تامین هزینه اولیه ندارید.

عدم سوء پیشینه و انجام معاینات پزشکی.

پس از ارسال درخواست ویزای شما نامه ای برایتان ارسال میشود که چگونگی چکاب پزشکی را بیان می کند و شما باید چکاب پزشکی را انجام دهید.درمورد دانش زبانی لازم برای ویزای کانادا توجه نمایید که اگر  حداقل دانش زبانی مورد نیاز سفارت کانادا را نتوانید کسب کنید درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از مطمئن ترین راههای مهاجرت و از جمله مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است و از این طریق می توان اقامت دائم کانادا را نیز به دست آورد. هم اکنون ایالت های کبک، ساسکاچوان، منیتوبا و جزایر پرینس ادواردز برنامه های اخذ اقامت را ارائه می نمایند. سرمایه گذاری در کانادا بهترین راه مهاجرت برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار می باشد.

چگونه در سال 2021 ویزای سرمایه گذاری کانادا بگیریم؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری روشی است که مناسب مدیران، کارفرمایان و کارآفرینان می باشد. رشد اقتصادی مناسب در کانادا سبب جذب صاحبان سرمایه به کانادا شده است. ویزای سرمایه گذاری، با هدف جذب سرمایه های خارجی و طرح هایی که درباب کسب و کار مردم، همراه با دادن اقامت و شهروندی به متقاضیان دارای صلاحیت داده می شود. برنامه فوق تحت عناوین «ویزای سرمایه گذاری» و یا «ویزای طلایی» مطرح شده اند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا چه مزایایی دارد؟

باتوجه به این که کانادا یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا می تواند مزایایی مانند؛ ایجاد فرصت و شرایط مناسب شغلی، همچنین شرایط مساعد برای زندگی و تحصیل داشته باشد. اصلی ترین مزیت آن نیز این است که متقاضی اقامت دائم دریافت و همسر و فرزندانش می توانند همراه او در کانادا زندگی کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چیست؟

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شرایطی دارد مبنی براینکه فرد متقاضی باید طبق تخصص و مهارتی که دارد جهت اخذ ویزا اقدام کند. برای این برنامه بهترین گزینه استان کبک در کاناداست. چنانچه علاقمند به ازدیاد سرمایه خود هستید و تمایل دارید جز افراد ثروتمند جهان باشید سرمایه گذاری در کانادا به شما کمک بسیاری می کند.

انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا کدامند؟

 

برای اینکه بتوانید شهروندی کانادا را در سال 2021 به دست آورید بهترین گزینه می تواند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باشد. کانادا کشور مهاجر پذیری است و کیفیت زندگی بالا و اقتصاد موفق افراد را ترغیب به سرمایه گذاری در کانادا و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا نموده است.

مطالب مرتبط