مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری با حداقل مبلغ و اخذپی آر PR

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از مطمئن ترین راههای مهاجرت و از جمله مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است و از این طریق می توان اقامت دائم کانادا را نیز به دست آورد. هم اکنون ایالت های کبک، ساسکاچوان، منیتوبا و جزایر پرینس ادواردز برنامه های اخذ اقامت را ارائه می نمایند. سرمایه گذاری در کانادا بهترین راه مهاجرت برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار می باشد.

چگونه در سال 2021 ویزای سرمایه گذاری کانادا بگیریم؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری روشی است که مناسب مدیران، کارفرمایان و کارآفرینان می باشد. رشد اقتصادی مناسب در کانادا سبب جذب صاحبان سرمایه به کانادا شده است. ویزای سرمایه گذاری، با هدف جذب سرمایه های خارجی و طرح هایی که درباب کسب و کار مردم، همراه با دادن اقامت و شهروندی به متقاضیان دارای صلاحیت داده می شود. برنامه فوق تحت عناوین «ویزای سرمایه گذاری» و یا «ویزای طلایی» مطرح شده اند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا چه مزایایی دارد؟

باتوجه به این که کانادا یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا می تواند مزایایی مانند؛ ایجاد فرصت و شرایط مناسب شغلی، همچنین شرایط مساعد برای زندگی و تحصیل داشته باشد. اصلی ترین مزیت آن نیز این است که متقاضی اقامت دائم دریافت و همسر و فرزندانش می توانند همراه او در کانادا زندگی کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چیست؟

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شرایطی دارد مبنی براینکه فرد متقاضی باید طبق تخصص و مهارتی که دارد جهت اخذ ویزا اقدام کند. برای این برنامه بهترین گزینه استان کبک در کاناداست. چنانچه علاقمند به ازدیاد سرمایه خود هستید و تمایل دارید جز افراد ثروتمند جهان باشید سرمایه گذاری در کانادا به شما کمک بسیاری می کند.

انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا کدامند؟

برای اینکه بتوانید شهروندی کانادا را در سال 2021 به دست آورید بهترین گزینه می تواند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باشد. کانادا کشور مهاجر پذیری است و کیفیت زندگی بالا و اقتصاد موفق افراد را ترغیب به سرمایه گذاری در کانادا و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا نموده است.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

باتوجه به اینکه کشور کانادا یکی از  کشورهای پیشرفته دنیاست و جزء بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری است و به همین دلیل بسیاری از افراد سعی می کنند تا ایده های خود را برای راه اندازی کسب و کار در این کشور مورد سرمایه گذاری و کارآفرینی قرار دهند. مزیت اصلی کشور کانادا برای کارافرینی این است که در کشور کانادا تبعیضات برحسب ملیت وجود ندارد و دولت در مورد کارافرینی بین بومیان خود و مهاجران تفاوتی قائل نیست.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

روش دیگر جهت سرمایه گذاری در کانادا، ثبت شرکت است که  اشخاص برای آنکه بتوانند در کانادا شرکتی را ثبت کنند نیاز به «مجوز تجارت» از طرف «اداره فدرال کانادا» دارند. اشخاصی نیز که شرکت خود را انحصاراً در کانادا ثبت کرده‌اند تحت نظارت کامل دولت کانادا خواهند بود. جهت ثبت شرکت در کانادا می توانید زمین بخرید منتها دقت کنید زمین مذکور کشاورزی و معدنی نباشد و درضمن توجه کنید که حدود33% هزینه زمین باید مالیات پرداخت کنید.چند نوع شرکت که در کانادا می توان به ثبت رساند عبارتند از:

شرکت سهامی

در «شرکت سهامی» دو یا چند نفر به همراه یکدیگر سهام شرکت را تامین می کنند ودر روش ثبت شرایط خاصی ندارد تنها خصوصیت آن این است که اگر شرکت ورشکسته شود ضرر مابین شریکان تقسیم خواهد شد.

شرکت مشارکتی

در ثبت «شرکت مشارکتی» در کانادا هر شخص در مقابل پولی که سرمایه گذاری می کند در شرکت فعالیت می نماید برای ثبت شرکت مشارکتی در کانادا به حداقل دو شریک نیاز است.

شرکت مالکیت انحصاری

«شرکت مالکیت انحصاری» یک شرکت حقوقی معتبر است و مالکیت آن همانگونه که از نام آن پیداست انحصاراً به یک نفر اختصاص دارد. این شرکت این عیب را دارد که مالیات کل شرکت را باید همان یک نفر پرداخت کند و اگر شرکت ورشکسته شود شریک انحصاری کل ضرر را متحمل خواهد شد.

شرایط ثبت شرکت در کانادا چیست؟

جهت ثبت شرکت در کانادا شما باید حداقل ۳ سال سابقه کار مدیریت یک شرکت را داشته و مبلغی حدود1600000 دلار کانادا برای سرمایه گذاری داشته باشید. برای  ثبت شرکت باید اظهارنامه مالکیت و همچنین یک فرم مشارکت تهیه و بعد از آن درخواست خود را ارائه دهید.درمرحله بعد از دریافت «موافقت نامه » و «مجوز تجارت» باید مبلغی به عنوان وثیقه ارائه دهید که مدتی که این وثیقه نزد دولت کاناداست پنج سال بوده و پس از ۵ سال مبلغ فوق قابل بازگشت است.

سرمایه گذاری استانی در کانادا چه شرایطی دارد؟ کدام استانهای کانادا برای سرمایه گذاری مناسبند؟

سرمایه گذاری استانی یکی دیگر از انواع طرق مهاجرت به کانادا از راه سرمایه گذاری است و در استانهای مختلف شرایط و مزایای متفاوتی دارد.مشهورترین سرمایه گذاری استانی در کانادا سرمایه گذاری در استان کبک است که مختصراً به آن خواهیم پرداخت.

ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا

جهت سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا (ونکوور) لازم است سرمایه ای حدود ۲۰۰ الی ۴۰۰ هزار دلار کانادا داشته باشید.چنانچه در راه اندازی کسب و کار در بریتیش کلمبیا،  موفق شوید اقامت دائم را نیز می توانید به دست آورید. نکته مثبت دیگر این که چنانچه سرمایه بیشتری داشته باشید، می توانید بجز خانواده خود، ۱ الی ۵ نفر از اعضای کار را برای  بیزینس تان به کانادا ببرید.

سرمایه گذاری در استان منیتوبا

جهت سرمایه گذاری در استان منیتوبا در کانادا الزامی است مبلغی حدود ۱۰۰ هزار دلار کانادا را نزد دولت کانادا سپرده گذاری کنید. این سپرده گذاری به شما این امکان را می دهد تا ۱۵۰ هزار دلار را از دولت کانادا وام بگیرید.توجه داشته بشید درصورتی که کسب و کارتان موفق باشد شما می توانی مبلغ سپرده را پس بگیرید.

شرایط سرمایه گذاری در ایالت کبک و امتیازات آن

نکته اول در باب سرمایه گذاری در ایالت کبک این است که نیاز به راه اندازی کسب و کار بلافاصله پس از ورود به کانادا نیست. برای سرمایه گذاری در ایالت کبک ،شخص باید حداقل سرمایه ای میلیون دلاری یا معادل آن به نرخ رسمی را به صورت ملک یا پول نقد و سهام دارا باشد و مزیت آن این است که برای متقاضی از نظر سنی محدودیتی وجود ندارد و مدرک زبان با نمره بالا یا مدرک دانشگاهی خاصی نیز نیاز ندارد و می تواند از آموزش عمومی رایگان بهره مند شود. مزیت دیگر نیز این است که سرمایه گذار می تواند برای خانواده خود نیز اقامت کانادا را دریافت نماید. همچنین اعضا خانواده می توانند از تمامی امکانات و خدمات بهداشتی کانادا به صورت رایگان استفاده کنند.

سرمایه گذاری در جزیره پرینس ادوارد

در واقع سرمایه گذاری «جزیره پرینس ادوارد»  برای مدیران با تجربه در امور تجارت و کارآفرینان دارای مهارت های مدیریتی قوی مناسب است.شما باید کسب و کار مرتبط با مهارت و تجربه خود راه اندازی و می توانید در جزیره فوق زندگی کنید. داشتن مدرک دانشگاهی و مدرک آیلتس با نمره خوب از ضروریات سرمایه گذاری در جزیره پرنس ادواردز کاناداست.

شرایط اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری با خرید بیزینس چگونه است؟

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس یکی از روش های گرفتن اقامت دائم است. چنانچه کارآفرینی قصد مهاجرت همراه با خانواده خود را دارد این روش مناسب ترین پیشنهاد است.برای مهاجرت از طریق خرید بیزینس

یک خانواده می توانند یک بیزینس را خریداری و  کسب و کاری را راه اندازند.

معایب سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا و دریافت ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری هرچند مزایای بسیاری دارد و سبب می شود عیب آن دیده نشود منتها برخود واجب دانستیم تمام جنبه های مهاجرت را برای شما بازگو نماییم و توجه شما را به نکته منفی آن نیز جلب کنیم. اولین عیب کانادا برای مهاجرت کم بودن روشهای سرمایه گذاری و محدودیت نسبت به کشورهای اروپایی است و جنبه بعدی نیز مسافت طولانی بین ایران و کاناداست. برخی از افراد به دلیل وابستگی هایی که در ایران دارند تمایل به رفت آمد مداوم به ایران دارند و رفت و آمد مداوم بین ایران و کانادا به علت مسافت و فاصله این دو کشور قدری سخت است.

سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در کانادا

بهترین راه سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

بهترین راه برای مهاجرت از راه سرمایه گذاری به کانادا؛ برنامه کارآفرینی استانی و ثبت شرکت می باشد.

آیا سرمایه گذاری در کانادا منجر به اقامت دائم کانادا می شود؟

بله منتها این اتفاق سریعاً رخ نمی دهد و دریافت اقامت، پس از گذشت ۴ سال برای شما ممکن خواهد بود.

چه مدت بعد از سرمایه گذاری در کانادا می توان اقامت دائم گرفت؟

دو سال پس از کسب و کار در کانادا و با ارائه گزارش می توانید درخواست اقامت دائم کنید و اگر  با درخواست شما موافقت شود، از تمام مزایای شهروندی کانادا مانند بیمه کانادا، تحصیل رایگان برای فرزندان، تحصیل در دانشگاه های کانادا با شهریه دانشجویان کانادایی و …برخوردار می شوید.

حداقل سرمایه لازم  برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا از راه سرمایه گذاری حدود ۱۰۰ هزار دلار کاناداست.

آیا سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟

بله ، سرمایه گذاری در برخی ایالات کانادا مانند نوا اسکوشیا، نیوفاندلند، انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و نیوبرانزویک برای متقاضیان خارجی ممکن است.

آیا سرمایه گذاری در کانادا برای ایرانیان ممکن است؟

بله، ایرانیان ممنوعیت و محدودیتی برای سرمایه گذاری در کانادا ندارند.

مطالب مرتبط