مهاجرت تحصیلی به فنلاند

 تحصیل در فنلاند

فنلاند

 

تحصیل در فنلاند از بهترین و پرطرفدارترین کشورهای دنیا جهت ادامه تحصیل است.

فنلاند با داشتن یک سیستم آموزشی بسیار عالی تبدیل به کشوری محبوب در بین متقاضی ها شده است بطوریکه در سال 2012 بهترین سیستم آموزشی دنیارو به خودش اختصاص داده است.

فنلاند

درباره فنلاند

 

فنلاند
فنلاند در شمال دور اروپا بین همسایگانش سوید و روسیه واقع شده است.زبان رسمی این کشور فنلاندی سویدی است و هلسینکی پایتخت این کشور میباشد،نروژ ،سوید و روسیه همسایگان آن میباشند.فنلاند در حدود 5 میلیون جمعیت دارد که روزهای زمستان بسیارسرد و کوتاه و تابستان گرم و بلندی را دارد.

مزایای تحصیل در فنلاند

فنلاند

1.رفاه اجتماعی
2.دریافت کارت اقامت به همراه ویزا
3.بهره بردن از بهترین سیستم آموزشی دنیا
4.امکان دریافت بورسیه تحصیلی
5.امکان حذف شهریه
6.دریافت کارت اقامت دایم بعد از اتمام دکتری
7.شغل محسوب شدن مقطع دکتری
8.بهره بردن از مشاغل متعدد دانشجویی
9.امکان تحصیل برای کلیه دانشجویان دانشگاه های سراسری،آزاد،غیر انتفاعی،پیام نور
10.هزینه مناسب زندگی
11.امکان بیمه شدن در دوران دانشجویی
12.خرید کلیه اجناس به صورت اقساط
13.امکان تحصیل به زبان انگلیسی
14.امکان تحصیل در بهترین دانشگاههای دنیا

سیستم آموزشی فنلاند

سیستم آموزشی فنلاند

فنلاند سیستم بسیار منظم و کوتاه ترین زمان آموزش و بهترین عملکرد را در بین کشورهای اروپایی دارد. این سیستم در مدارس توسط معلمان ،تدریس کاملا خودمختار میباشند و زمان تفریح دانش آموزان بسیار زیاد میباشد.

پیش دبستان

کودکان در فنلاند باید قبل از ورود به ابتدایی یک دوره پیش دبستانی را بگذرانند که این از دوشنبه تا چهارشنبه به مدت 4 ساعت در روز میباشد.

مقطع ابتدایی

آموزش ابتدایی از سن هفت سالگی شروع میشود که شامل 9 کلاس است و همه دانش آموزان موظف به گذراندن آن هستند.کلیه آموزگاران این دوره دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.آموزگاران کلاس 1تا6 در زمینه علوم تربیتی تخصص دارند و آموزگاران 7تا 9 در زمینه درسی متخصص هستند.در پایان دوره آزمون سراسری گرفته نمیشود ولی نتایج تحصلی بر حسب نمونه سوالاتی ارزیابی میشوند.

مقطع متوسطه


تحصیلات در این دوره به صورت عمومی میباشد.در این دوره همان دروس مقطع ابتدایی مطالعه خواهد شد ولی سخت تر و خودساخته تر است.این دوره 2تا 4 سال به طول می انجامد که در پایان میتوان وارد دانشگاه شد.
بعد از اتمام دوره متوسطه دانش اموز میتواند وارد دانشگاه یا موسسات کاربردی برود که میتواند دوره لیسانس و کارشناسی ارشد را بگذراند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند

تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند حتما باید در آزمون ورودی شرکت کرد و نمره قابل قبولی را کسب کرد.بدلیل اینکه اکثر کورس ها در این مقطع به زبان فنلاندی هسنتد باید به این زبان تسلط داشت.تحصیل لیسانس در فنلاند رایگان نمیباشد و ددلاین دانشگاه ها معمولا از ماه ژانویه تا مارچ میباشد و زمان شروع کلاس ها از سپتامبر شروع میشود.در مقطع کارشناسی فقط سالی یکبار امکان اقدام وجود دارد و همچنین متقاضی باید باید مدارک کافی از جمله مدرک زبان و معدل دیپلم مناسب و … را داشته باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند

یکی از بزرگترین مزیت های تحصیل در کارشناسی ارشد در فنلاند این است که اکثر رشته ها در دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می شود و متقاضی میتواند با اخذ مدرک زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک یا تافل براحتی پذیرش دانشگاه مورد نظرش را دریافت کند.شهریه دانشگاه در مقطع ارشد بین 8000 تا 12000 یورو در سال میباشد که امکان حذف شهریه بصورت کامل وجود دارد.تحصیل در مقطع ارشد در دانشگاه های با کیفیت فنلاند زمینه را برای اخذ فاند در مقطع پی اچ دی هموار میکند.ددلاین دانشگاه ها در فنلاند در زمستان هر سال میباشد که زمان شروع کلاس از سپتامبر همان سال میباشد.

تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند

تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند

تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند شغل محسوب میشود و ماهیانه حقوقی برای دانشجویان درنظر گرفته میشود. هزینه دانشگاه در این مقطع کاملا رایگان میباشد و همچنین دانشجویان 30 ساعت در هفته حق کار دارند.سالیانه پوزیشن های مختلفی برای دکتری ارایه میشود که متقاضیانی زیادی در سرتاسر دنیا اقدام برای اخذ پذیرش میکنند.دکتری در فنلاند سه تا پنج سال به طول می انجامد که به زبان انگلیسی تدریس میشود.میزان فاند در نظر گرفته شده برای دانشجویان به طور متوسط بین 2000 تا 3000 یورو در ماه میباشد.

تحصیل در رشته های علوم پزشکی در فنلاند

برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی در فنلاند باید به زبان فنلاندی یا سویدی تسلط داشته باشید از همین رو به متقاضیان توصیه میشود که در دوره های زبان سویدی شرکت کنند.برای ورود به دانشگاه های پزشکی باید در آزمون ورودی شرکت کنید تا شرایط تحصیل کردن را پیدا کنید.این آزمون ورودی برای هر دانشگاه بصورت جدا میباشد که شامل دروسی زیست ، شیمی ، ریاضی و…میباشد.شهریه دانشگاه های فنلاند در رشته علوم پزشکی رایگان میباشد.

بورسیه تحصیلی در فنلاند

بورسیه تحصیلی در فنلاند

بورسیه تحصیلی در فنلاند در مقاطع مختلف،متفاوت میباشد.اگر در مقطع لیسانس باشید میتوانید از حذف شهریه 50 درصدی بهره ببرید و اگر در مقطع کارشناسی ارشد باشد میتوانید از حذف شهریه به طور کامل بهره بجویید.البته شهریه دانشگاه ها به زبان فنلاندی رایگان میباشد.بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری کاملا متفاوت میباشد و متقاضی میتواند علاوه بر رایگان بودن دانشگاه از فاند در ماه استفاده کند که میزان حقوق قابل توجهی میباشد.

دانشگاه های فنلاند

دانشگاه های فنلاند

دانشگاه های فنلاند جزو بهترین های دانشگاه های دنیا میباشد ،سالیانه دانشجوهای زیادی برای ادامه تحصیل به این کشور میروند تا از سطح کیفی این دانشگاه ها بهره ببرند.

دانشگاه هلسینکی University if Helsinki

دانشگاه هلسینکی بزرگترین وقدیمی ترین موسسه دانشگاهی این کشور است.از سال 1640 ،به تاسیس جامعه ی عادلانه و برابری ، کمک کرده است که با توجه به تعدادی از شاخص ها ،بهترین در جهان به حساب می آید.امروزه ، این جامعه دانشگاهی چند رشته ای مشکلاتی را حل میکند که همه ما نگران آن بودیم.این دانشگاه بالغ بر 40000 دانشجو و پرسنل دارد.این در دانشگاه سال 2017 رتبه 91 ، در سال 2018 رتبه 102 ، در سال 2019 رتبه 110 ودر سال 2020 رتبه 107 را در دنیا به خودش اختصاص داده است.دانشگاه هلسینکی یکی از برجسته ترین دانشگاه چند رشته ای در جهان است که متخصص حوزه تحقیقات است.دانشگاه هلسینکی عضو بنیانگذار اتحادیه تحقیقاتی اروپا (LERU) است.این دانشگاه به دلیل کیفیت بالای تدریس ،تحقیق و نوآوری توانسته جزو 20 دانشگاه برتر اروپا به حساب بیاید.

دانشگاه آلتو University of Aalto

ماموریت دانشگاه آلتو ساخت فنلاند قوی تر و بهتر است .در این دانشگاه علم و هنر با فناوری و تجارت آشنا میشوند.دانشگاه در سال 2010 از طریق ادغام سه دانشگاه مشهور در کلان شهر هلسینکی تاسیس شد.دانشگاه آلتو در مورد پروژه های مقدماتی و یادگیری در عمل است.دانشگاه آلتو بیش از 90 ،دگری پروگرم را در مقطع لیسانس ،ارشد و دکتری را ارایه میدهد که منجر دریافت مدرک در زمینه های فنلوری ،تجارت ،هنر ،طراحی و معماری میشود.دانشگاه آلتو در سایت QS رتبه 137 در سال 2018 ،رتبه 134 در سال 2019 و رتبه 134 در سال 2020 را به خودش اختصاص داده است.

دانشگاه فنی تامپر Tamper University of Technology

دانشگاه تامپر یکی از بزرگترین و محبوب ترین دانشگاه های فنلاند است که دارای شش دانشکده و 15000 دانشجو میباشد.این دانشگاه قبل از سال 1960 میلادی در شهر هلسینکی قرار داشت که بعد از آن سال به شهر تامپر انتقال یافت.این دانشگاه در زمینه های مختلفی از جمله فنی و مهندسی ، پزشکی و مدیریت و… فعالیت میکند.

دانشگاه تورکو University of Turku

دانشگاه تورکو دومین دانشگاه بزرگ فنلاند محسوب میشود که در سال 1920 تاسیس شده است.این دانشگاه یک دانشگاه بین المللی میباشد که در حدود 25000 دانشجو بیش از صد کشور از نقاط مختلف دنیا را دارا میباشد.این دانشگاه در مرکز شهر تاریخی تورکو نزدیک به یگان نامه و مجمع الجزایر جنوب غربی فنلاند واقع شده است.بعنوان یک دانشگاه های پیشر00000000000000000000و در فنلاند،دانشگاه ت0ورکو فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی را در هفت دانشکده و هفت واحد خاص ارایه میدهد.این 000000000دانشگاه در مقاطع مختلف کارشناسی ، ارشد و دکتری فعالیت میکند.همچنین دانشگاه تورکو در سال 2018 رتبه 276 ، در سال 2019 رتبه 285 و در سال 2020 رتبه 287 را در بین دانشگاه های تاپ دنیا به خودش اختصاص داده است.

دانشگاه فنلاند شرقی University of Eastern of Finland

دانشگاه فنلاند شرقی یک مقصد تحصیلی مناسب ، بدنبال آن است که رفاه دانشجویان و معیارهای بالای تدریس را در اولویت خود قرار دهد. دانشگاه فنلاند شرقی با بهره بردن روش های نو آورانه تدریس مبتنی بر جدیدترین تحقیقات ،پیشنهاد های متنوعی برای تحصیل و فرصتهای مطالعه انعطاف پذیر برای متقاضیان ارایه داده است.این دانشگاه از ادغام Joensuu و Kuopio تاسیس شده است.همچنین دانشگاه فنلاند شرقی رنک 481 در سال 2019 و رنک 498 در سال 2020 را تصاحب کرده است.

هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند

هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند

هزینه زندگی دانشجویی در کشور فنلاند بسیار مناسب میباشد بطوریکه در مقایسه با سایر کشور های حوزه اسکاندیناوی هزینه زندگی پایین تری دارد.بطور متوسط هزینه زندگی در فنلاند بین 500 تا 700 در ماه میباشد که عمده زیادی از این مخارج مربوط به هزینه مسکن میباشد.هزینه مناسب زندگی درفنلاند باعث شده مردم در آرامش و رفاه زندگی کنند.

کار دانشجویی در فنلاند

کار دانشجویی در فنلاند

کار دانشجویی در فنلاند بسیار رایج میباشد بطوریکه اکثر دانشجویان از کارکردن در فنلاند راضی هستند و درآمد قبل توجهی بدست می آورند.در فنلاند بدلیل مشاغل زیادی وجود افراد بیکار بسیار نادر میباشد.یکی دیگر از مزیت های کار دانشجویی در فنلاند این که دانشجو لزومی ندارد به زبان فنلاندی یا سویدی مسلط باشد.میزان ساعت کاری در مقاطع مختلف متفاوت است بطوریکه دانشجو در مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته ، در مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته ،و در مقطع دکتری 30 ساعت در هفته حق کار دارد و بطور میاگین سعتی بین ساعتی 8 تا 12 یورو میباشد.

ویزای دانشجویی در فنلاند

ویزای دانشجویی در فنلاند

بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند باید نامه پذیرش به همراه سایر مدارک مورد نیاز به سفارت جهت گرفتن تحویل داده شود.یکی از بزرگترین مزیت های کشور فنلاند در عدم سخت گیری در دادن ویزای تحصیلی میباشد.
مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا تحصیلی

1.داشتن نامه پذیرش یا فایل آن به همراه دو نسخه کپی از آن
2.داشتن مدرک زبان و دو نسخه کپی از آن
3.داشتن بیمه برای مدت یکسال که حدود 30 هزار یورو را پوشش میدهد و از سایت swiss care به مبلغ 219 یورو خریداری شده باشد و دو نسخه کپی از آن
4.ارایه پاسپورت و کپی از آن
5.ارایه دو قطعه عکس پاسپورتی 4*6
6.ارایه نامه تمکن مالی
7.ارایه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی
8.ارایه cv

جهت اطلاعات کاملتر مقاله مهاجرت تحصیلی را مطالع کنید  یا با مشاورین موسسه وکیل آنلاین تماس بگیرید.

 

چگونگی اخذ ویزای توریستی استرالیا

مطالب مرتبط