مهاجرت تحصیلی به مجارستان

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان طی سال های اخیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است.

دانشجویان بسیاری هر ساله به منظور ادامه تحصیل به خارج از کشور اقدام مینمایند. یکی از کشور هایی که طی سال های اخیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است مجارستان است.

همان طور که میدانید مجارستان کشوری قدیمی است. قدمت سیستم آموزش عالی مجارستان به 600 سال پیش باز میگردد.

تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی نسبت به سایر کشور ها پایین تر است. دریافت ویزای وتحصیلی مجارستان نسبتا راحت تر و زمان نوبت دهی وقت سفارت مجارستان نسبت به سایر کشور ها بسیار کوتاه تر است.

تحصیل در رشته های پزشکی و دندان در مجارستان متقاضیان بسیار دارد. دانشجویان در کنار تحصیل حق کار دانشجویی دارند.

دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند میتوانند جهت یادگیری دوره های اموزش زبان انگلیسی اقدام نمایند.

 

معرفی مجارستان:

معرفی مجارستان

مجارستان کشوری است که در اروپای مرکزی قرار دارد. درشمال مجارستان اسلواکی و جنوب آن کرواسی قرار دارد و از شرق با رومانی و از غرب با اتریش همسایگی دارد.

پایتخت مجارستان بوداپست میباشد. زبان رسمی آن مجارستانی است.

معرفی مجارستان

مجارستان حدودا 10 میلیون نفر جمعیت دارد. از لحاظ اقتصادی مجارستان دارای ثبات قوی و درامد این کشور نسبتا بالاست. آب و هوای مجارستان تشابه بسیار به کشور ایران دارد.

معرفی مجارستان

زمستان های مجارستان سرد و تابستان های نسبتا گرمی دارد. کشور مجارستان کشور بسیار زیبایی است و مناظر طبیعی و جنگل های بسیار زیبایی دارد. مجارستان کشوری است متمدن و از لحاظ معماری و ساختمان سازی کشوری است زیبا و بی نظیر.

مزایای و معایب تحصیل در مجارستان:

مزایای و معایب تحصیل در مجارستان

هر ساله مهاجران بسیاری جهت تحصیل از کشور های مختلف مجارستان را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند.

از مهم ترین مزایا و علل انتخاب مجارستان کم تر بودن هزینه های تحصیلی نسبت به سایر کشور هاست. از مهم ترین مزایای ادامه تحصیل در مجارستان راحت تر بودن مراحل اخذ ویزای تحصیلی است.

کشور مجارستان کشوری است کم جمعیت و از سیاست های جدید این کشور جذب مهاجران به طرق مختلف است.

در عین سیاست گذاری جدید این کشور تعداد دانشگاه های مجارستان کم هستند مجارستان 25 دانشگاه دارد و دانشگاه های آن نسبتا در رتبه های پایین تر نسبت به کشور های اروپایی دیگر قرار دارند.

زبان تحصیلی در دانشگاه های مجارستان به زبان انگلستانی و مجارستانی است. اما کمتر از بیست درصد مردم مجارستان مسلط به زبان انگلیسی هستند.

ویزای دانشجویی مجارستان:

ویزای دانشجویی مجارستان

به منظور اخذ ویزای تحصیلی مجارستان دانشجو باید از شرایطی برخوردار باشد که به شرح ذیل میباشد: 1- نامه پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی

2-  تکمیل فرم مربوطه «درخواست اینترنتی.

3- دو قطعه عکس.

4-  پاسپورت به همراه اعتبار ده ساله.

5- گواهی تمکن مالی.

دریافت ویزا از کشور مجارستان در صورت واجدالشرایط بودن به مراتب بسیار آسان تر از سایر کشور هاست. معمولا زمان رسیدگی سفارت به منظور صدور ویزا در کشور گرجستان یک ماهه است.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی مجارستان:

تحصیل در مقطع کارشناسی مجارستان

دانشجویان بسیاری به منظور ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی کشور مجارستان را انتخاب مینمایند.کارشناس تحصیل در مقطع کارشناسی مجارستان به زبان مجارستانی و انگلیسی است.

دوره کارشناسی معمولا از 3 الی 4 سال طول میکشد. واحد های دانشگاهی در این مقطع به دو صورت تئوری و عملی تدریس میگردند.

تحصیل در مقطع کارشناسی مجارستان

دانشجو به منظور تحصیل در این مقطع باید مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات و مدرک پیش دانشگاهی را اخذ نموده باشد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان سالیانه بین 5000 دلار تا 9000 دلار است.دانشجویان در این مقطع تحصیلی 15 الی 20 ساعت در هفته حق کار دارند.

هزینه های زندگی دانشجویی در گرجستان حدودا بین 400 الی 600 دلار است. دانشجویان به منظور اخذ ویزای تحصیلی باید مدرک زبان با نمره ایلتس حداقل 6 داشته باشند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجارستان:

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجارستان

سالیانه دانشجویان بسیاری جهت ادامه تحصیل کشور مجارستان را انتخاب می نمایند. سیستم آموزشی منظم و هزینه های نسبتا پایین این کشور تحصیل در این مقطع تحصیلی را مورد نظر بسیاری از دانشجویان قرار داده است.

به منظور تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی مجارستان دانشجو باید از شرایط ویزای تحصیلی مجارستان، موقعیت اقتصادی و فرهنگی این کشور به طور کلی اگاه شود.

انتخاب یکی از دانشگاه های اروپایی برای هر دانشجویی میتواند بسیار لذت بخش و مهم باشد. دوره کارشناسی ارشد مجارستان حدودا 2 سال به طول میانجامد.

هزینه تحصیل در این مقطع حدودا از 6000 تا 9000 دلار است. دانشجویان از بیمه دانشجویی و خوابگاه در این مقطع بهره مند میشوند.

اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد و کارشناسی در این کشور به سختی امکان پذیر و یا به عبارت دیگر امکان پذیر نیست.

اکثر رشته های تحصیلی در این مقطع به زبان انگلیسی تدریس میشوند. دانشجو به منظور تحصیل در این مقطع باید نمره زبان ایلتس حداقل 5/6اخذ کرده باشد.

دانشجویان در کنار تحصیل در این مقطع میتوانند از هفتگی 20 الی 30 ساعت مشغول به کار شوند. دانشجویان بعد از تحصیل در این دوره میتوانند بعد پایان یافتن ویزای تحصیلی. جهت ویزای کاری مجارستان اقدام بنمایند.

تحصیل در مقطع دکتری مجارستان:

تحصیل در مقطع دکتری مجارستان

دوره دکتری در مجارستان از 3 الی 4 سال به طول میانجامد. هزینه تحصیل در این دوره حدودا از 5000 الی 9000 دلار است.

بسیاری از دانشگاه های مجارستان مورد تایید وزارت علوم وهمچین دارای رتبه های بالای جهانی هستند. اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری مجارستان برخلاف دوره کارشناسی و ارشد امکان پذیر است.

هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان حدودا بین 400 الی 600 دلار در نظر گرفته میشود. دانشجو از امکانات خوابگاه و بیمه دانشجویی میتواند بهره مند گردد.

دانشجو جهت اخذ ویزای تحصیلی در این مقطع باید نمره زبان حداقل ایلتس 7 و معدل بالای 16 را در مقطع ارشد اخد کرده باشد.

دوره دکتری کاملا دوره تحقیقاتی و پروژه محور است. دانشجو به منظور اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکتری باید رزومه قوی علمی و مقالات بین المللی معتبری از خود به همراه داشته باشد. اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نسبت به سایر کشور ها نسبتا راحت تر است.

برای اطلاعات بیشتر و مقایسه کشورها مقاله مهاجرت تحصیلی را مطالعه نمایید یا با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

مطالب مرتبط