معرفی جاذبه های توریستی کانادا

معرفی جاذبه های توریستی کانادا

جاذبه های توریستی کانادا در مقاله زیر آمده است.

اگر از آن دسته افراد هستید که دلتان با دیدن طبیعت شاد می‌شود، کانادا یکی از مقصدهای گردشگری شما می‌شود.

کانادا دومین کشور پهناور در جهان است. این کشور با این وسعت دارای مناظر طبیعی زیبایی است که چشم هر گردشگر را مجذوب خود می‌کند.

در این مقاله قصد داریم جاذبه های توریستی کانادا را به شما معرفی کنیم تا اگر قصد اقامت در کانادا و یا گردش در آن  را دارید، با چند مکان آن آشنا باشید.

شاید فکر کنید کانادا سر تا سر سال برف و یخبندان است. اما به این شکل نیست. آب و هوای کانادا به دلیل محل قرارگیری در نیمکره شمالی طبیعتا آب و هوای سردتری نسبت به ایران دارد.

اما به این شکل نیست که همیشه در همه جای کشور برف نشسته باشد و شما از گشت و گذار محروم شوید.

این کشور پهناور دارای آب و هوای متنوعی است. شما 4 فصل بهار و تابستان و پاییز و زمستان را در کانادا خواهید دید.

اگر عاشق هیجان تماشای حیوانات از نزدیک هستید، به کانادا سفر کنید. در قسمت شمال کشور کانادا به شهر Churchill می‌رسید.

برای سفر به این منطقه باید مسیری را با قطار به مدت 3 روز طی کنید تا به این منطقه یخ زده برسید.

خرس‌های قطبی عاشق سرما هستند به همین دلیل در این منطقه زندگی آنان برقرار است.

طبیعت گردی در کانادا

آبشار نیاگارا! حتما بارها نامش را شنیده‌اید.

این منظره زیبا که آن را یکی از زیباترین جاذبه های توریستی کانادا قبول داریم، از وجود 3 آبشار در کنار هم پدید آمده است.

این آبشار در مرز آمریکا و کانادا قرار دارد. یکی از دلایل معروف شدن این آبشار سرعت حرکت آب‌های آن در میان دیگر آبشارهای جهان است.

با سفر به کانادا یکی از قدیمی‌ترین جنگل‌های دنیا را خواهید دید.

جنگل کاتدرال گرو دارای درختان تنومند و بلندی است که طول آن با صد متر هم می‌رسد. اگر در پایین این درختان بایستید، شاخه انتهایی آن را به سختی می‌بینید.عظمت یک جنگل را با قدم زدن در کاتدرال گرو احساس خواهید کرد.

تماشای پدیده شفق قطبی برای عاشقان این موضوع یک رویاست. با سفر به کانادا آرزوی آنان محقق خواهد شد. برای تماشای این نورهای زیبا از اواخر پاییز تا فصل بهار به منطقه شمال غربی Yukon قابل رویت هستند.

 

پارک‌های ملی از جاذبه های توریستی کانادا

پارک ملی مون ترامبلان، این پارک ملی زیبا  از جاذبه های توریستی کانادا که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند، در شهر کبک و در شمال شهری به همین نام قرار گرفته است.

در این پارک می‌توانید در مسیرهای مخصوص پیاده روی کنید، در فصل زمستان از پیست اسکی استفاده کنید و همچنین به کوه نوردی بپردازید.

 

پارک ملی جاسپر در محدوده رشته کوه راکی قرار دارد. البته در گذشته نام این پارک فیتزوگ بوده اما بعدها نام یکی از تجار کانادا به نام جاسپر هاوزر سال 1907 اسم این پارک تغییر یافت. و اکنون یکی از زیباترین پارک‌های ملی دنیاست.

و اما قدیمی‌ترین پارک ملی کانادا را به شما معرفی می‌کنیم. پارک ملی بنف هم میان رشته کوه راکی و در استان آلبرتا قرار گرفته است.

شهر بنف دیدنی‌ترین شهر این استان است و این پارک زیبا در این شهر قرار دارد. 3 پیست اسکی در این پارک وجود دارد و می‌توانید تفریح زمستانی خود را داشته باشید.

تفریحات دیگری مانند زمین گلف، استخر آب گرم روباز، پیاده روی و کوهنوردی را در این پارک زیبا می‌توانید داشته باشید. حتی اگر علاقه به فعالیت نداشته باشید، می‌توانید در کنار دریاچه این پارک بنشینید و از منظره رویایی آن لذت ببرید

مطالب مرتبط