مهاجرت کاری طراح جواهر به کانادا

شغل جواهر سازی در کانادا

پس از اعلام نیاز کانادا به نیروی کار به دلیل سطح بالای زندگی در کانادا، زندگی مرفه، تعدد و چندگانگی فرهنگی در این کشور متقاضیان مهاجرت از سراسر جهان خصوصاً ایران به سمت کانادا سوق داده شدند. یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا شغل جواهرسازی است که از طرف کانادا نسبت به متخصصین این رشته اعلام نیاز شده است و کانادا در این رشته نیروی کار می پذیرد.

وظایف شغل جواهر سازی در کانادا چیست؟

«طراح جواهر» و «جواهرساز» در یک فروشگاه ساخت جواهرات یا یک فروشگاه تعمیر جواهرات شاغل است و ساخت یاتعمیرات جواهرات، مانند دستبندها، گردنبندها و حلقه ها  را انجام می دهد. در واقع حکاکی، تنظیم، ریخته گری و ساخت جواهرات کارهایی هستند که طراح و سازنده جواهر انجام می دهد. همچنین بهبود جواهرها یا تعمیرات و تغییر ساختار جواهرات کارهایی است که جواهرساز انجام می دهد.برای این شغل لازم است که بتوانید چند وظیفه را به همراه یکدیگر انجام دهید. برای درک نیازهای آنها ، مهارتهای عالی در زمینه خدمات به مشتری لازم است، زیرا ممکن است جواهر ساز به طور مستقیم با مشتری در تعامل باشد. تجربه به عنوان فروشنده طلا  به دردتان می خورد که می توان از کارآموزی یا کار قبلی دریافت کرد. با این حال، برخی از نقاط اشتغال برای کسانی که کمتر تجربه دارند آموزش کار ایجاد می کند. البته برخی از مشاغل نیز امکان دارد نیاز داشته باشند که شما  از یک مدرسه معتبر طلافروشی فارغ التحصیل شده باشید.

بازار کار شغل جواهر سازی در کانادا چگونه است؟

بیشتر  افرادی که بعنوان جواهرساز مشغول به کار در کانادا هستند در تجارت خرده فروشی طلا و جواهرات فعالیت دارند. اکثریت جواهر سازان با درآمد بالاتر در منطقه اقتصادی تورنتو ساکن و کالاهای لوکس مانند جواهرات و ساعت را خریداری می کنند. بیشتر فروشگاه های جواهرات در این منطقه اقتصادی استان ها قرار دارند. تقریباً 1360 نفر در ماه می 2019 در این شغل مشغول به کار بودند.

درآمد طراح جواهر در کانادا چقدر است؟

طراح جواهرات در اوایل کار با 14 سال تجربه به طور متوسط حقوقی (شامل نکات ، پاداش ، و اضافه کاری) معادل 22 دلار در هر ساعت دریافت می کند. یک طراح جواهرات حرفه ای در اواسط کار با تجربه بیشتر می تواند به طور میانگین بر اساس داشتن مزایای اضافی در حدود 27 دلار در ساعت درآمد کسب نماید.

تحصیل جواهرسازی در کانادا

آموختن ساخت جواهرات در کانادا برنامه های کاردانی و کوتاه مدت،کارشناسی و کارشناسی ارشد در هنر یا هنرهای زیبا ممکن است شامل کلاس های ساخت جواهرات و بازاریابی فروش آن باشد. هنرآموزان تولید جواهرات می توانند طراحان شرکت های جواهرات ریز، پل یا جواهرات باشند  همچنین می توانند به عنوان طراحان مستقل جواهرات، سازندگان یا توزیع کنندگان تجارت کنند. دانشجویان پیشرفته همچنین در مورد نحوه ساخت قالب و مدل برای تولید در مقیاس بزرگ آموزش خواهند دید.هزینه تحصیل در کانادا برای رشته جواهر سازی در دوره های کوتاه مدت از 2000 دلار تا در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در حدود 10000 دلار وی باشد. کالج ها و دانشگاه های متعددی در کانادا این رشته را ارائه می دهند.

مطالب مرتبط