مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی و کیفری

مشاوره حقوقی امری تخصصی و گاهاً پیچیده است و باید در انتخاب مشاور دقت کافی را داشته باشید.زیرا یک مشاور مناسب و وکیل متخصص در امور ملکی، قرارداد، خانواده و …می تواند از حقوق شما دفاع نموده و جلوی زیان هایی که ممکن است به شما وارد شود را بگیرد.جهت آشنایی با امر مشاوره حقوقی و مشاوره با وکیل آنلاین دات کام این مطلب نگاشته شده است.

مشاور حقوقی کیست و چه کاری انجام می دهد؟

«مشاور حقوقی» شخصی است که با اطلاعات و تسلطی که نسبت به قانون و رویه قضایی دارد می تواند شما را برای مسایل مختلف راهنمایی نماید. به طور مثال اگر بخواهید ملکی را بخرید  یک مشاور متخصص ملکی یا وکیل متخصص در امور ملکی برای شما بهترین راهنما خواهد بود و یا چنانچه قصد تنظیم قرارداد را داشته باشید، یک مشاور حقوقی در امور قراردادها یا وکیل متبحر در امور قرارداد می تواند در تنظیم قرارداد به شما کمک نماید.

مشاور حقوقی چه وظایفی دارد؟

وظیفه اصلی یک مشاور این است که اطلاعات مورد نیاز شما در باب خرید و فروش ملک یا وکالت ملکی یا تنظیم قرارداد را در اختیار شما قرار دهد و بر روند تنظیم قرارداد نظارت داشته باشد و از حقوق و منافع شما دفاع و جلوی خسارت احتمالی به شما را بگیرد. مشاور حقوقی در امور  شغلی و اداری و یا مهاجرت، امور تجاری و دعاوی بین المللی و سایر امور حقوقی می تواند به شما کمک کند. در حیطه های مختلف ممکن است وظیفه مشاور تغییر کند به طور مثال در امور مربوط به قرارداد مشاور حقوقی وظیفه دارد پیش نویس قرارداد را برای شما آماده و بر روند تنظیم عقد نظارت نماید همچنین مشاور حقوقی می‌تواند در عقد وکالت، معاملات ملکی، رهن، خرید و فروش و موضوعات خانوادگی مثل مهریه، طلاق، حضانت و نفقه به شما کمک نماید.

مشاور حقوقی در امور کیفری چه خدماتی ارائه می دهد؟

«مشاور حقوقی» مانند وکیل می تواند برای شما لایحه بنویسد ، به شما مشاوره دهد و  شما را برای نحوه دفاع و حضور در دادگاه راهنمایی  کند و اگر پروانه وکالت داشته باشد می تواند به پیگیری پرونده شما کمک کند و شخصاً پرونده شما را در دادگاه پیگیری کند.

یک مشاور حقوقی متخصص چه خصوصیاتی دارد؟

یک مشاور متخصص  ابتدائاً باید به مقررات و قوانین تسلط داشته باشد و از نظر شخصیتی نیز صادق، امانتدار و متعهد باشد و بتواند منافع شخص مشاوره گیرنده را تامین نماید.

 

 

 

مشاور حقوقی طلاق یا وکیل طلاق؟

طلاق از مسایل مهم حوزه حقوق خانواده است و بسیاری از مخاطبان از ما سوال می کنند که آیا مشاور طلاق کافی است یا حتما باید از حضور یک وکیل بهره بگیریم؟ در واقع مشاور طلاق می تواند صرفاً به شما نظر مشورتی بدهد و برای شما دادخواست یا لایحه تنظیم نماید و در صورتی که پرونده شما پیچیدگی خاصی داشته باشد که نیاز به وکیل داشته باشید مشاور شما را به وکیل متخصص طلاق ارجاع خواهد داد.

مشاوره حقوقی تلفنی چه مزایا و معایبی دارد؟

باتوجه به رشد روزافزون توجه مردم به مشاوره های تلفنی گروه وکیل آنلاین نیز برای شما مشاوره تلفنی را درنظر گرفته است. شما می توانید با شماره های

تماس حاصل و مشاوره تلفنی دریافت نمایید. مشاوره تلفنی از آسانترین روشهای دریافت مشاوره حقوقی می باشد.به طور مثال ممکن است در مرحله نهایی انعقاد عقدی برای شما سوالی پیش آید و فرصت اخذ نوبت برای دیدن وکیل را نداشته باشید و یا در مورد شرایطی مانند شیوع بیماری کرونا شما می توانید از مشاوره تلفنی بهره مند شوید.

چگونه مشاوره حقوقی آنلاین دریافت کنیم؟

در روش مشاوره تلفنی آنلاین می توانید سوالات خود را از طریق واتسپ به صورت پیام یا وویس مطرح و نظر مشورتی دریافت نمایید.شماره واتسپ وکیل آنلاین دات کام نیز  فعال  می باشد.

مشاوره حقوقی تصویری

چنانچه مشاوره گیرندگان محترم به دلایلی مانند معلولیت یا حضور در خارج از کشور امکان حضور در دفتر نداشته باشند می توان برای ایشان از مشاوره حقوقی تصویری استفاده نمود.

مشاوره حقوقی دیه تلفنی

چنانچه در باب دیه و مقررات آن و محاسبه دیه سوالی داشته باشید می توانید از مشاوران و وکلای متخصص گروه وکیل آنلاین دات کام بپرسید.

مشاور حقوقی قوه قضاییه یا وکیل کانون وکلای دادگستری؟

کانون وکلای دادگستری در تمام کشورهای دنیا یک NGO و نهاد غیردولتی تلقی می شود و طبق همین سابقه در ایران نیز کانون وکلای دادگستری تشکیل و لایحه استقلال کانون وکلا به تصویب رسید منتها نهادی به نام مرکز وکلا قوه قضاییه که یک نهاد حکومتی است نیز چندسالی است اقدام به برگزاری آزمون مرکز مشاوران قوه قضاییه نموده و پس از طی دوره کاراموزی به افراد پروانه وکالت و مشاوره حقوقی داده می شود. در واقع برای این که بخواهید پرونده خود را به کسی بسپارید تفاوتی نمی کند که او وکیل کانون وکلا باشد یا وکیل قوه قضاییه و شما باید تخصص، علم و امانتداری وکیل را بسنجید.

مشاوره تلفنی وکیل آنلاین در امور خانوادگی شامل کدام مباحث می شود؟

در مشاوره تلفنی شما نیاز به حضور در دفتر و پرداخت هزینه مشاوره حضوری ندارید و می توانید با هزینه کمتر و سریعتر به پاسخ سوال خود برسید. رایج ترین موضوعاتی که در مشاوره تلفنی امور خانواده مطرح می شوند عبارتند از: انواع طلاق به طور نمونه طلاق توافقی اخیرا خیلی باب شده و مورد توجه زوجین قرار گرفته است و وکلا نیز با مبالغ پایینی طلاق توافقی را برای شما پیگیری می کنند. موضوع رایج بعدی در حوزه خانواده، مهریه است این که مهریه وجه نقد چگونه دریافت می شود؟ تفاوت مهریه عندالمطالبه و عندالاستطاعه چیست و چطور میتوانم از پرداخت مهریه شانه خالی کنم؟ سوالات متداول در موضوعات خانواده هستند همچنین موضوعاتی مانند نفقه، اجرت المثل زوجه، نحله، خیانت همسر و رابطه نامشروع مواردی هستند که در حوزه خانواده می توانید مطرح کنید.

مشاوره تلفنی با مشاور متخصص املاک

بحث املاک چه در حوزه خرید و فروش ملک و چه وقتی ملک شما مورد تعرض قرار می گیرد موضوع بسیار مهمی است مشاوره حقوقی تلفنی در باب دعاوی تصرف اعم از خلع ید، تخلیه ید و تصرف عدوانی و مالکیت موضوعاتی هستند که می توانید درمورد آنها مشاوره حقوقی تلفنی دریافت کنید. دعاوی ملکی و آپارتمانی، تنظیم سند رسمی به صورت آنلاین و تلفنی،تصرف عدوانی، فروش ملک شراکتی، فسخ معامله، دعاوی مالکیت و اجرت المثل ایام تصرف موضوعاتی هستند که در باب املاک شما می توانید مشاوره تلفنی دریافت نمایید. البته این موضوعات موضوعات غالب و رایج هستند و شما می توانید در باب موضوعات دیگر درمورد املاک نیز مشورت دریافت نمایید.

مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی در موضوعات کیفری

پس از موضوعات خانواده و املاک موضوعات کیفری از موضوعات پرطرفدار می باشند به طور مثال مشاوره حقوقی در باب انواع قتل عمد و غیر عمد، قتل ناشی از تصدفات رانندگی و دیه، موضوعات مربوط به پرداخت دیه و بیمه، رشا و ارتشا ،مشاوره حقوقی افترا و شهادت دروغ، روابط نامشروع و مجازات آن، مشاوره حقوقی در خصوص کلاهبرداری موضوعاتی هستند که درامور کیفری مطرح می شوند البته موضوعات کیفری دیگری نیز مطرح می شود که مشاوران کیفری ما و وکلای متخصص کیفری ما می توانند شما را راهنمایی نموده و در تنظیم لوایح و شکواییه و نحوه دفاع شما را یاری دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.