کمی در مورد هلند بدانیم

 در مورد هلند بدانیم

در مورد هلند بدانیم

هلند کشوری لیبرال  واقع در منطقه ی  ساحل غربی “ندرلند” و در قلمرو فرمانروایی هلند میباشد که کشور گل ها و آسیاب بادی هاست.

هلند کشوری است با ۴۱۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت و با ۵/۱۶ میلیون نفر جمعیت که در شمال غربی اروپا واقع شده  . پایتخت هلند شهر آمستردام بوده ولی به منظور تمرکز زدایی ، بسیاری از وزارتخانه ها و نهادهای سیاسی در شهر الهه یا پیرامون آن واقع شده  . هلند از شرق با آلمان ، از جنوب با بلژیک و از غرب از طریق دریا با بریتانیا همسایه است.

این اسم همچنین برای نام بردن کل “ندرلند” به کار میرود که اشتباه است. از قرن 10 تا 16هلند منطقه ی سیاسی یکدست و یکپارچه ای در امپراتوی مقدس رومی بود که زیر سلطه ی کنت های هلندی اداره میشد. در قرن 17 منطقه ی هلند در شرف تبدیل شدن به قدرتی اقتصادی ی و دریای و بازرگانی بود. محدوده ی سابق شامل دو ناحیه ی کنونی آلمانی بنام هلند شمالی و هلند جنوبی میشد و آنها را در بر گرفته بود و همه با هم سه شهر بزرگ کشور “ندرلند” به  نام های “دوجور” پایتخت آمستردام و “روتردام” خانه ی بزرگترین بندر اروپا و قرارگاه دولت ، “هیگ” را تشکیل میدادند. نماد هلند در عکس ها یک لاله و آسیاب بادی و کنده ی درخت و پنیر به همراه لباس های سنتی است. این کشور دارای زیرساخت های غنی ست. دین غالب این کشور مسیحیت در شاخه ی پروتستان است. زبان این کشور هلندی ست که البته 90 درصد آنها به اینگلیسی تسلط دارند.

شهرهای کشور هلند:

آمستردام پایتخت هلند است که با معماری جذاب، کانال‌های آب دوست داشتنی و موزه‌های فراوان خود گردشگران زیادی دارد.

آرنهم شهری در شرق هلند که دو رودخانه بزرگ دارد که باعث توسعه این شهر گشته است. این شهر پر از محله‌های قدیمی و قصرهای زیبا است و در آن رویدادهای فرهنگی زیادی برگزار می‌گردد.

دلفت شهری در استان هلند جنوبی بوده که سرامیک‌های آبی و سفید آن در جهان معروف است.

خرونینگن شهری در شمال هلند است که با داشتن دانشگاهی معروف دانشجویان زیادی در آن زندگی می‌نمایند.

شهر لایدن در نزدیکی آمستردام بوده که شهری تاریخی با ساختارهای قدیمی از قرن ۱۷ میلادی به چشم میخورد.

شهر کوچک ادام از سنتی ترین شهرهای هلند که دارای آسیاب بادی با مزارع و خانه های زیبا و سنتی که مانند قاب عکس میماند پنیر هلندی مربوط به همین شهر است.

شهرکوکنهوف بزرگترین باغ گل دنیا با ۳۲ هکتار است.این باغ بین ماه مارس و می گل های لاله زیبایی  باز میکند.

شهرماستریخت که جنوبی ترین شهر هلند است  که تنها کوه و دامنه ها در این شهر واقع گشته است.

 

در مورد هلند بدانیم

تجارت در هلند:

هلند ششمین کشور صادر کننده ، هشتمین کشور وارد کننده و نهمین کشور به لحاظ فضاسازی تجارت بین المللی در جهان می باشد .وجود زیرساختهای ارتباطی و بنادر مجهز و مدرن در این کشور و شبکه وسیع حمل ونقل کالا، موقعیت اقتصادی و سیاسی مستحکمی برای این کشور ایجاد نموده و از این رو به دروازه قلب اروپا شهرت یافته است .وضعیت با ثبات و منحصر به فرد بین المللی این سرزمین ، مهمترین عامل کسب اطمینان برای استقرار شرکتهای بزرگ چند ملیتی می باشد. بطوریکه بسیاری از کمپانی های معتبر جهانی ،مرکز توزیع اروپایی خود را در هلند مستقر نموده و سرمایه های کلان خود را در آنجا به جریان انداخته اند .

 

وضعیت آب و هوایی

در معرفی کشور هلند باید وضعیت آب و هوایی کشور هلند را درنظر گرفت که می توان آب و هوا در آمستردام را نسبتا معتدل توصیف نمود. همانطور که برف در آن کمیاب است، گرمای هوا هم آزار دهنده نخواهد بود.تابستانها با آب و هوایی بسیار خوب در آمستردام روبرو هستیم به همیندلیل با جمعیت نسبتا”زیادی روبرو خواهیم شد. بنابراین اگر نمیخواهید احساس اینکه در یک پارک تفریحی هستید به شما دست بدهد، فصلهای بهار و پاییز، بهترین انتخاب ممکن برای سفر به این شهر خواهند بود.

 

گویش هلندی ها :

ساکنان سرزمین هلند به زبان راچ که یک زبان آلمانی است صحبت میکنند در استان فریزلند به زبان فریزیان صحبت می نمایند.در کل این دو زبان محلی است ولی در کل با زبان هلندی و خط لاتین در هلند بیشتر رایج است.

 

آداب و رسوم هلند :

در کشور هلند آداب و رسوم کهن که بیشتر متأثر از شرایط طبیعى و اقلیمى منطقه میباشد

در زمان های قدیم کفش های چوبین به زبان هلندى کلومپن (KLampen) مى‌گویند به پای خود میکردند.

در جزایر زیلند و جنوب هنوز مردان و زنان و کودکان، لباس‌هاى محلى عجیب با رنگ های مختلف بر تن می کنند.

فریزیان‌ها، سخت به آداب و رسوم خویش پایبند می باشند. بسیارى از زنان آنها هنوز روسرى ترمه‌اى را که قرن‌ها پیش اجداد آنها به سر مى‌بستند، به سردارند.

 

یکى از موارد جالب توجه  کشور هلند این است  که از کودکان پنج‌ساله تا پیرمردان و پیرزنان هشتاد ساله سوار دوچرخه مى‌شوند.

 

سال رسمى کشور هلند، سال میلادى است که از اول ژانویه آغاز مى‌شود. تعدادروزهاى تعطیل در هلند کم است. این روزها بارتنداز: اول ژانویه (آغاز سال نو میلادی)، ۲۹ مارس (جمعه خوب)، اول آوریل (عید پاک)، ۳۰ آوریل (روز تولد ملکه)، ۵ مِى‌ (روز استقلال ملی)، ۹ مِى (روز عروج عیسى مسیح به آسمان)، ۲۰ مِى (دوشنبه ایستر)، ۲۵ و ۲۶ دسامبر (جشن کریسمس).

 

در ۲۷ آوریل روز ملکه هرساله جشن پادشاهی در آمستردام برگزار می گردد که حدود هفت صد هزار نفر به آنجا می آیند.هر یک از آنها با پوشیدن نوعی از نارنجی؛ نارنجی تی شرت، توتو را، کلاه گیس و یا چهره های نقاشی شده به رنگ قرمز، سفید و آبی در آنجا حضور می یابند.

 

 

 

غذاهای مختلف هلندی

هلندی های غذاهای کشورهای دیگر را طبخ میکنند

که شامل فرهنگ‌‌های ایتالیایی، چینی، مدیترانه‌ای و اندونزیایی، همین تاثیر را در رستوران‌های منتخب هلند نیز می‌توان دید.

 

وافل استروپ دسر  معروف هلندی است که در تهیه آن در بین دو خمیر نازک، شربت کارامل پر می‌گردد.

 

مهاجرت به هلند

یک ویزای معتبرکاری یا تحصیلی  تمام چیزیست که برای ورود به هلند نیاز دارید. یکی از دلایل اپلای به هلند پایین بودن هزینه ی تحصیل میباشد. هرچند هلند مقصد تحصیلی عده ی زیادی نیست اما فواید و مضرات خود را نیز داراست که در ادامه به آنها میپردازیم. میانگین هزینه ی تحصیل  سالانه در هلند 1984 یورو تتخمین زده شده.در “ندر لند” 850 برنامه ی تحصیلی کارشناسی وجود دارد که به زبان اینگلیسی میباشند. در هلند تسلط به زبان اینگلیسی کفایت میکند. محیط تحصیل در هلند بسیار بدون استرس و گرم میباشد.

 

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل 

برای تحصیل در هلند شما نیاز به داشتن اجازه ی اقامت دارید.به این صورت که پس از ثبت نام در دانشگاه باید ویزای “ام وی وی” خود را دریافت کرده که به شما اجازه میدهد تا شش ماه در هلند ساکن شوید و سپس پس از ورود به کشور هلند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. به این منظور میبایستی یک وقت در اداره ی خدمات مهاجرت یا همان “آی ان دی” رزرو کنید و تا آن زمان مدارک خود را جمع آوری کنید.

مقطع دکتری مقطع دکتری 4 سال بطول می انجامد که در طول این مدت دانشجو با سوپروایزر خود همکاری نزدیک و مستمر دارد و بعد از اتمام دوره از تز دکتری خود دفاع میکند.

در نظر داشته باشید که 12 دانشگاه تحقیق محور آلمانی در بین 200دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

در صورتی که قصد داشته باشید در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنید میتوانید در یک دوره ی آموزش عالی در هلند که در دوره های عمومی یک سال، در دوره های تحقیقاتی، آموزش معلم، مهندسی، ریاضی، علوم طبیعی و کشاورزی دو سال و داروسازی و دندانپزشکی سه سال بطول می انجامد ثبت نام کنید و پس از اتمام آن مدرک دریافت کنید. در این دوره آموزش های اولیه برای تحصیل در هلند را دریافت میکنید.

انتخاب رشته ی دوره ی کارشناسی باید با بررسی های مورد نظر صورت گیرد تا بتوانید در رشته ی مناسبی ادامه ی تحصیل دهید.

بطور کل پس از 5سال تحصیل در هلند میتوانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید.

در مورد هلند بدانیم

هزینه ها:

-هزینه ی تحصیل 7000یورو در سال ،حدودا 600تا900یورو در ماه

-هزینه ی خوابگاه دانشجویی 250تا 500یورو

-هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی 8000تا11000یورودر سال

-هزینه ی اخذ ویزا 317یورو

-آپارتمان 1 خوابه در خارج شهر 788.56یورو

-آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر982.73یورو

-هزینه ی کرایه اتوبوس 1.5 یورو

-بنزین 6.31یورو

-هزینه ی زندگی در ماه:700تا 750 یورو

تعرفه عادی تاکسی4 یورو

-به یاد داشته باشید که تامین هزینه های پزشکی و سلامت در این کشور بالاست

-12بطری کوچک آب1.86 یورو

-3.38یورو شیر

-هزینه ی رستوران ارزان15.00یورو

-12عدد تخم مرغ 2.31 یورو

-یک عدد مرغ 3.86 یورو

 

 

سطح زبان:

B1 , b2-برای تحصیل به زبان آلمانی

-برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان اینگلیسی آیلتس 6

 

در مورد هلند بدانیم

مدارک مورد نیاز:

-دریافت پاسپورت معتبر کشور هلند

تایید و پرکردن این فرمantecedents certificate

-داشتن و اثبات تمکن مالی

-دادن تست سلامت برای تایید عدم داشتن بیماری ناقل(تست تی بی) و واکسیناسیون شدن (سرخک،سرخچه،هپاتیت،وارسلا،آنفولانزا)

-گرفتن پذیرش از دانشگاه یا مرکز علمی معتبر

-قبل از شروع دوره ی تحصیلی شما میبایست از 12ماه قبل آمادگی های مورد نیاز دوره را کسب کنید.

-مانیتورینگ  روند تحصیلی را در نظر داشته باشید ،به این معنی که هر سال تحصیلی کم کم 50 واحد را بگذرانید

-شناسنامه

-مدارک تحصیلی و ریز نمرات به همراه کپی و ترجمه ی آنها

در مورد هلند بدانیم

کار برای دانشجویان:

انواع  مشاغل در این کشور کوچک قابل دستیابی است. دانشجویان میتوانند با فراغ بال از پرداخت مالیات شغل بالا مشغول به کار شده و خانه خریداری کنند. دانشجویان دوره کارشناسی تا 10 ساعت در هفته و کارشناسی ارشد تا20ساعت اجازه کار دارند. دانشجویان دکترا قادر خواهن بود بصورت نامحدود به اشتغال بپردازند.

 

 

برای اطلاعات بیشتر و مقایسه کشورها مقاله مهاجرت تحصیلی را مطالعه نمایید یا با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط