شرایط زندگی در استرالیا

شرایط زندگی در استرالیا

شرایط زندگی در استرالیا در مقاله زیر آمده است.

استرالیا کوچک ترین قاره دنیا و یکی از بزرگ‌ترین کشورهای دنیاست که تقریبا نیمی از جمعیت آن را مهاجرین تشکیل داده اند.

با توجه به آمارهای جمعیت این کشور، نصف این جمعیت یا در این کشور متولد نشده اند و یا یکی از والدین آنان خارجی هستند.

 

به همین دلیل می توانیم بگوییم که استرالیا یکی از کشورهای مهاجر پذیر دنیاست چه مهاجرت تحصیلی و یا سایر مهاجرت ها.

اما به طور کلی امروزه حدود 25 میلیون جمعیت در این کشور زندگی می‌کند.

برای زندگی در استرالیا باید آشنایی با آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن را داشته باشید.

اما این کشور که همه ساله مهاجران زیادی را پذیراست چه شرایطی برای زندگی در استرالیا خواهد داشت؟

اولین نکته ای که برای مهاجرت به یک کشور به آن توجه می کنیم اقتصاد آن کشور است. طبق آمار استرالیا، این کشور دومین سرزمین ثروتمند دنیاست.

پایه و اساس اقتصاد این کشور کشاورزی و بازرگانیست. زمانی که دور تا دور این کشور را آب فرا گرفته، طبیعتا بازرگانی یکی از روش های رشد اقتصاد می شود.

اما استرالیا دارای معادن زیادی هم هست و حدود 30 درصد ذخیره اورانیوم جهان را داراست. این کشور توسعه یافته دارای محصولات فراوان پنبه، نیشکر، گوشت و غلات است.

مهاجرت به این کشور هر ساله از تمام نقاط دنیا بسیار زیاد است به طوری که انواع فرهنگ‌های متنوع را در این کشور شاهد می‌شوید.

 فرهنگ و سبک زندگی در استرالیا

اکثریت مردم استرالیا اروپایی و به خصوص انگلیسی هستند. به همین دلیل زبان صحبت آنان انگلیسی اما با گویش استرالیایی است.

توجه به دو مقوله فرهنگ و ورزش در این کشور باعث شده که ساکنین آن از اهمیت این دو مطلب آگاه باشند.

به طوری که دولت استرالیا در این کشور شروع به ساخت تعداد زیادی گالری، سالن تئاتر و ساختمان های هنری کرد. همچنین دفاتر روزنامه و شرکت های رادیویی و رسانه ای در این کشور وجود دارند.

بسیاری از ورزش های گروهی و انفرادی نظیر گلف، شنا، تنیس، راگبی 13 و 15 نفره، هاکی و بسکتبال در استرالیا پر طرفدار است. همچنین از سال 1990 به ورزش فوتبال نیز توجه ویژه ای داشتند و طی این سال‌ها میزبان دو دوره بازی‌های المپیک بوده است.

ورزش تنیس هر ساله در سطح بین‌المللی در این کشور برگزار می‌شود.

موسیقی در فرهنگ استرالیا همیشه مورد توجه این کشور بوده است. استرالیا نیز مانند کشورهای دیگر دارای موسیقی بومی و خاص منطقه است که اخیرا از موسیقی جدید مهاجران نیز تاثیر پذیرفته است.

تهیه مسکن و هزینه‌های زندگی در استرالیا

تهیه و قیمت مسکن اولین موضوع برای هر مهاجر است. این که برای چه مدتی قصد ماندن در کشور مقصد را دارید، و برای چند نفر نیاز به تهیه مسکن خواهید داشت، در قیمت و هزینه‌های اجاره مسکن تاثیرگذار است.

قیمت مسکن در شهرهای مختلف استرالیا مختلف است. برای مثال هزینه اجاره مسکن در ملبورن گران‌تر از باقی شهرهاست. و در مقابل شهر آدلاید از لحاظ قیمت مسکن به صرف‌تر است.

جالب است بدانید شهر آدلاید از بین دیگر شهرهای استرالیا به صرفه‌ترین شهر است. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که هزینه دستمزد نیز در این کشور کمتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر شما می‌توانید مقاله راهنمای مختصر اجاره خانه در استرالیا را مطالعه کنید.

اگر بخواهیم به طور میانگین از هزینه اجاره مسکن برای زندگی در استرالیا آگاه شویم، برای یک خانه 80 متری برای هر ماه اجاره مبلغی حدود 2000 دلار را باید در نظر بگیرید.

البته این هزینه برای مناطق متوسط است. برای اجاره مسکن در مناطق گران‌تر شهر برای اجاره مسکن با این شرایط مبلغ 3000 دلار برای هر ماه قیمت گذاری شده است.

اما قبل از خرید یا اجاره مسکن برای زندگی در استرالیا دچار نگرانی نشوید، برای این کار با دفتر مهاجرتی وکیل آنلاین تماس حاصل فرمایید.

کارشناسان این دفتر با تجربه مناسب، بهترین راهنمایی‌ها را برای مهاجرت شما در نظر گرفته‌اند.

 

مطالب مرتبط