مهاجرت مدیران به کانادا

مهاجرت مدیران به کانادا

کانادا به عنوان کشوری زیبا پیشرفته و مهاجرپذیر به خودی خود جذابیت بسیاری برای متقاضیان مهاجرت دارد، مشاغل مختلفی برای مهاجرت به کانادا مطرح هستند که مدیریت یکی از پرطرفدارترین آنهاست. اصولاً شغل مدیریت علی رغم مسئولیت بالایی که دارد برای همگان جذابیت دارد.مدیریت سازمان، یک بخش یا عملکرد اصلی آن سازمان را هدایت و اهداف و سیاست های آن سازمان را تعیین می کند.

مدیر اجرایی کیست؟

«مدیر اجرایی»؛ در واقع  مدیر عامل، رئیس یک شرکت و یا سازمان است که به وسیله اعضای هیئت مدیره انتخاب می شود و یکی از مهم ترین وظایف او جهت دادن و هدایت کردن عملکرد کارمندان و دیگر مدیران است تا ایشان بتوانند به اهدافشان برسند. مدیران اجرایی اشخاصی هستند که باید رهبر، تصمیم گیرنده، اداره کننده و کارفرمای دیگر اعضای گروه باشند و همچنین موظفند وظایف خود در برقرار کردن ارتباط با مطبوعات و دنیای بیرون را انجام دهند. یک مدیر اجرایی باید توانایی داشته باشد در مقابل مشکلات، شرکت را به سود رسانده و بتواند شرایط شرکت یا اداره تحت اختیار خود را به مطلوب ترین وضعیت برساند. نقش مدیران اجرایی در هر شرکت و سازمان متفاوت است و بسته به وظایف و ساختار کلی محیط کاری، نقش و اهداف او متغیر است. در واقع گرفتن تصمیمات مهم از جمله موارد مربوط به کسب و کار، استخدام کار مندان و کمک به تحقق رساندن اهداف کلی شرکت و سازمان وظیفه مدیر اجرایی است.

استخدام به عنوان مدیر اجرایی در کانادا

چنانچه مدارک دانشگاهی و سابقه کاری در مدیریت اجرایی دارید، مهاجرت به کانادا می تواند برای شما جذاب باشد. زیرا بازار کار گسترده ای برای شغل مدیریت اجرایی در این کشور وجود دارد و بعلاوه دولت کانادا امتیازات و فرصت های شغلی بسیاری را برای مدیران فراهم می کند.کلیه مشاغل مدیریتی و مورد نیاز کانادا در دسته بندی مشاغل این کشور یعنی همان NOC قرار می گیرد و مدیران اجرایی با داشتن سابقه کاری مفید و تحصیلات دانشگاهی معتبر، می توانند از پیشنهادات کاری کارفرمایان کانادایی بهره مند شوند عموماً مدیران برای استخدام در یکی از شرکت ها و سازمان های کانادا، باید مهارت و تجربه خود را افزایش دهند تا در هنگام دادن درخواست شغلی و نوشتن رزومه کاری حرفه ای، به مشکل برنخورند.

 

«مدیر اجرایی» درمقابل رشد و موفقیت سازمان مسئولیت دارد و موظف است در هر صورت با تلاش های مکرر، بودجه سازمان را بهبود داده و محیطی مناسب برای پیشرفت کارمندان و همکاران فراهم نماید تا همه بتوانند آینده کاری مناسب و مطلوبی برای خود متصور باشند.

برای استخدام به عنوان مدیر اجرایی در کانادا به چه مهارتهایی نیاز داریم؟

علاوه بر مهارتهای مدیریتی ،داشتن اطلاعات و دانش مدیریتی و ایجاد تعامل در بین همکاران، داشتن مهارت در برنامه ریزی های استراتژیکی،  به بالا بردن اعتماد به نفس در تصمیم گیری و داشتن شخصیتی قوی و در عین حال دلسوز،بالا بردن تجربه و سابقه قبلی با انجمن ها و موسسه های غیر انتفاعی،بهبود مهارت در توسعه سیاست گروهی داشتن روحیه کارآفرینی با محوریت بهبود و توسعه سازمان،داشتن مهارت در صحبت کردن با عموم مردم و توانایی برقراری ارتباطات شفاهی و کتبی، بالا بردن تجربه روابط با مشتری و افزایش تجربه در حسابداری و مدیریت بودجه نیاز دارید. برای ایرانیان نظم پذیری، دانش زبانی و مهارت های فنی مربوط به دنیای تکنولوژی را نیز باید افزود.

شرایط مهاجرتی مدیران اجرایی به کانادا

یکی از برنامه های مهاجرتی برای مدیران اجرایی به کانادا، «اسکیل ورکر کانادا فدرال» است که تحت برنامه اکسپرس اینتری، مهاجرت به کانادا را برای مدیران اجرایی تسریع می نماید. به همین دلیل باید به مواردی مانند تحصیلات، سن، سابقه و تجربه کاری، دانش زبانی کافی در فرانسوی و انگلیسی وسابقه کاری همسر توجه نمود. اگر شما بعنوان متقاضی امتیاز مربوط به این موارد را بگیرید پرونده به صورت کاملاً  اتوماتیک وارد «سیستم اکسپرس انتری» می شود.

وقتی شما موفق به دریافت امتیاز لازم از سیستم جامع امتیاز دهی یعنی CRS، شدید می توانید برای اقامت کانادا به صورت دائم در خواست دهید. مدیران اجرایی به مدارک زیر نیاز دارند:

پاسپورت معتبر- مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه- گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی که توسط سازمان WES کانادا انجام می گیرد- دارا بودن گواهی سلامت پزشکی- دارا بودن گواهی تمکن مالی برای سکونت در کانادا-داشتن پیشنهاد کاری از کانادا.

درآمد مدیران اجرایی در کانادا

 

مدیریت اجرایی جزء مشاغل پردرآمد کانادا محسوب می شود . علاوه بر درآمد بالا امتیازات دیگری نیز دارند که عبارتست از این که  اگر در شهر هایی مانند اتاوا، تورنتو و کانادا در خواست شغلی بدهند و پس از دریافت اقامت کانادا به صورت دائم پاسپورت کانادا را دریافت و از تمام امتیازات شهروند کانادا بودن مانند حق شهروندی، حق برخورداری از امکانات دولتی رایگان، آزادی مسافرت به خارج از کشور و ..استفاده می نمایند.

 

 

مطالب مرتبط