مهاجرت مهندس مکانیک به کانادا

کانادا کشوری محبوب برای متقاضیان مهاجرت است. وسعت زیاد، جمعیت کم، نبود نژادپرستی، اقتصاد پیشرفته، رفاه اقتصادی و سطح مناسب زندگی همه دلایلی هستند که کانادا را به مقصد محبوبی برای مهاجران تبدیل کرده است. یکی از رشته های موردنیاز در لیست مشاغل کانادا مهندسی مکانیک است. برای مهندسین مکانیک نیز شرایطی برای مهاجرت وجود دارد. تحقیقات، طراحی و توسعه ماشین آلات تهویه، حمل و نقل، پردازش و ساخت، تولید برق و سیستم‌های گرمایشی،وظایف مربوط به ارزیابی، نصب، بهره‌برداری و نگهداری سیستم‌های مکانیکی را مهندسان مکانیک انجام می دهند.

مهندس مکانیک به چه مهارت های شغلی در کانادا نیاز دارد؟

تحلیل داده‌ها، تولید، طراحی، نگهداری و تعمیر تجهیزات فنی، ماشین‌آلات و وسایل نقلیه،آشنایی با ایمنی‌های لازم

فن بیان حرفه‌ای،مدیریت،نوآوری در طراحی، نصب و راه اندازی تجهیزات مکانیکی و دانش مهندسی مکانیک مهارتهایی است که یک مهندس مکانیک در کانادا نیاز دارد. از نظر مدرک تحصیلی نیز یک مهندس مکانیک  در کانادا  ابتدا به مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترای مکانیک یا مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری در سایر رشته های مرتبط نیاز داشته و همچنین مجوزهای لازم برای کار به عنوان مهندس از استان مربوطه   وتجربه کاری مانیتورشده به مدت سه یا چهار سال زیر نظر مهندسین با تجربه کانادایی مواردی هستند که یک مهندس مکانیک نیاز دارد.

از نظر شغلی همچنین به نظارت بر تکنسین‌ها و مهندسین دیگر، بررسی و تصویب طرح‌ها، محاسبات و برآورد هزینه‌ها، انجام تحقیقات میدانی، طراحی، عملکرد مکانیزم‌ها، مؤلفه‌ها و سیستم‌ها، نظارت و بازرسی نصب سیستم‌های مکانیکی، بررسی نقص مکانیکی یا مشکلات نگهداری غیرمنتظره، تدوین استانداردهای نگهداری از سیستم‌های مکانیکی، تجزیه و تحلیل دینامیک و ارتعاشات سیستم‌ها و سازه‌های مکانیکی، تهیه قرارداد و مناقصات مربوط به ساخت و سازهای صنعتی، نگهداری و ارزیابی آن‌ها، طراحی نیروگاه‌ها، ماشین آلات و تجهیزات، برنامه ریزی و مدیریت پروژه‌ها، تهیه مواد، برآورد هزینه و زمان بندی،تدوین گزارش و مشخصات طراحی ماشین‌آلات و سیستم‌ها نیاز دارند.

عناوین شغلی مهندس مکانیک در کانادا چیست؟

مهندس ذخیره انرژی، مهندس مکانیک، مهندس مکانیک سیالات، مهندس نگهداری مکانیک،مهندس خودرو، مهندس تولید برق،مهندس آکوستیک،مهندس طراحی – مکانیک، مهندس هسته‌ای،مهندس گرمایش، تهویه مطبوع (HVAC)، مهندس طراحی حرارتی،مهندس ابزار، مهندس رباتیک، مهندس لوله کشی عناوین شغلی رشته مهندسی مکانیک هستند.

درآمد مهندس مکانیک در کانادا چقدر است؟

دستمزد​  یک مهندس مکانیک در ساعت به طور متوسط ۳۹.۱۸ دلار است و حداکثر دستمزد برای این شغل  ۶۲.۳۷ دلار است.

فرصت های شغلی رشته مکانیک در کانادا در آینده چطور خواهد بود؟

پیش بینی می شود در رشته مهندسی مکانیک بازار کار نسبتا خوب در استان‌های کبک، انتاریو، آلبرتا، نوا اسکوشیا، ساسکاچوان، بریتیش کلمبیا، پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور و بازار کار خوب در دو استان نیو برانزویک و مانیتوبا داشته باشیم. بانک مشاغل کانادا، ارقام و آماری ارائه کرده که طبق آن بازار کار رشته مهندسی مکانیک در ده سال آینده در کانادا عرضه و تقاضای نسبتا برابری خواهد داشت. طبق همین آمار طی ده ساله بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۸ حدود ۱۱۵۰۰ شغل جدید در این صنعت ایجاد خواهد شد و حدود ۱۱۸۰۰ نیروی جویای کار در این رشته به دنبال شغل خواهند بود.

مطالب مرتبط