راهنمای کامل مهاجرت (تحصیلی_کاری )

 

تست 2

راهنمای مهاجرت تحصیلی وکاری

راهنمای مهاجرت تحصیلی وکاری در مقاله زیر بیان شده

مهاجرت معنی ترک وطن و کشور خود و رفتن به کشوری دیگر است که می تواند انواع گوناگونی داشته باشد.که شامل مهاجرت از طریق مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری ،سرمایه گذاری است
مهاجرت دلایل گوناگونی دارد که جنگ، ناامنی،عوامل سیاسی، فقر، بیکاری و کمبود امنیت در کشور باشد. اما در بعضی از موارد عواملی مانند شرایط و عوامل مساعد موجود در کشور مقصد، نظیر امکانات بهداشتی بیشتر، آموزش بهتر، درآمد بیشتر، مسکن بهتر و آزادی های سیاسی از عوامل مهاجرت افراد باشد.
در سال های اخیر آمار مهاجرت در دنیا رشد چشمگیری داشته است و افراد در سنین مختلف اقدام به مهاجرت می کنند

انواع روش های مهاجرت:

 

مهاجرت

 

۱- روش تحصیلی:

 

مهاجرت با روش تحصیل
روش تحصیلی روشی نسبتاً ساده‌تر و مطمئن‌تر نسبت به سایر روش‌ها می‌باشد. شما بعد از پایان تحصیلاتتان به مدت محدود اجازه کار دریافت می‌کنید و پس‌ازآنکه مدت‌زمان لازم کاری را پشت سر گذاشتید، می‌توانید برای اقامت در آن کشور اقدام نمایید.در سال های اخیر تحصیل در کشورهای کانادا ،آلمان ،ایتالیا ،فرانسه ،استرالیا ،روسیه ،کشورهای حوزه اسکاندیناوی،چین ،ترکیه بسیار پرطرفدار بوده و دانشجویان بین الملی زیادی را در خود جای داده است.

راهنمای کامل مهاجرت (تحصیلی_کاری )

تحصیل در کانادا:

تحصیل در کانادا
کانادا همواره یکی از محبوبترین مقصدها برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در رشته مختلف بوده است. در حال حاضر ده ها هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های کانادا تحصیل می کنند و دانشگاه های این کشور همواره بین صد دانشگاه برتر جهان بوده اند. بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا، فارغ التحصیلان می توانند پس از پایان دوره تحصیلی، ویزای اقامت دریافت کنند. این مجوز که تحت عنوان PGWP مى باشد به فارغ التحصیلان دانشگاه ها این امکان را مى دهد که به مدت حداکثر ٣ سال کار کنند ،این مجوز کار و تجربه کاری در کانادا مسیر دریافت اقامت دائم کانادا را هموار مى کند.

تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی ممکن است و افراد از 6 سالگی تا 50 سالگی می توانند در مقاطع مختلف در کانادا تحصیل کنند

تحصیل در مدارس و دانشگاهها برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی رایگان نیست اما در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد.

با توجه به شرایط بسیار عالی و مهاجرپذیر بودن کشور کانادا می توان این کشور را به عنوان اولین و بهترین مقصد مهاجرتی جهت کار و تحصیل مطرح کرد .

 

راهنمای کامل مهاجرت (تحصیلی_کاری )

تحصیل در آلمان:

تحصیل در آلمان
کشور آلمان یکی از مهم ترین کشورهای صنعتی و ثروتمند جهان می‌باشد که به علت هزینه پایین تحصیل و شرایط کاری مناسب ، سالانه میزبان جمعیت بالایی از مهاجران است.
با توجه به رایگان بودن تحصیلات در آلمان در سال های اخیر تعداد زیادی از متقاضیان برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام می کنند، در آلمان حدود ۳۰۰ دانشگاه و به همین تعداد دانشکده های فنی ، مدارس عالی تخصصی و آکادمی های هنر وجود دارد.
زبان رسمی این کشور آلمانی است و اکثر مردم به زبان انگلیسی آشنایی دارند.

پذیرش دانشجو در کلیه مقاطع تحصیلی به زبان آلمانی و انگلیسی ممکن است ؛تحصیل رایگان و شرایط مساعد پس از فارغ التحصیلی از مهمترین دلایل انتخاب این کشور به عنوان مقصد مهاجرتی می باشد .

شایان ذکر است به علت شرایط عالی مهاجرتی و نزدیکی این کشور به ایران سفارت آلمان در ایران بسیار شلوغ بوده و دانشجویان جهت وقت سفارت با مشکل مواجه هستند بنابراین توصیه می شود اگرمسیر مهاجرتی شما آلمان است باید زودتر اقدام کنید چون حداقل باید 14 ماه منتظر رسیدن وقت مصاحبه سفارت باشید.

 

 

تحصیل در ایتالیا:

تحصیل در ایتالیا
کشور ایتالیا کشوری زیبا با تاریخ غنی است که دانشگاهایی با رنکینگ بسیار بالا دارد ودر حال حاضر بیش از ۵۰۰ رشته در آن ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند ،ایتالیا برای پیشرفت کشورش و هم چنین بالاتر بردن سطح علمی و رنکینگ بین الملی دانشگاهایش تمایل به جذب دانش جویان خارجی دارد
کشور ایتالیا، در گروه کشورهایی قرار می گیرد که برای اغلب افراد از جمله کسانی که تبعه یکی از کشورهای جهان سوم هستند نظام تحصیلی رایگان را به ارمغان می آورد،و امکان استفاده از بورسیه برای اکثر دانشجویان ایرانی وجود دارد که این بورسیه شامل شهریه و خوابگاه و هزینه زندگی دانشجویی می شود از این رو همواره دانشجویان و فارغ التحصیلان بسیار زیادی از ایران تمایل به ادامه تحصیلات خود را در این کشوردارند.

راهنمای کامل مهاجرت (تحصیلی_کاری )

تحصیل در فرانسه:

تحصیل در فرانسه
کشور فرانسه هر سال بیش از ۲۳ درصد بودجه ملی را به آموزش اختصاص می دهد . دلیل اصلی بسیاری از افراد جهت تحصیل در فرانسه عالی بودن مدارک تحصیلی فرانسه ، کیفیت آموزش و تحصیل رایگان در فرانسه می باشد ،همچنین امکان اخذ بورس تحصیلی و یا کمک هزینه برای متقاضیان وجود دارد. افراد در تمام سنین میتوانند به هر کدام از کالج ها و دانشگاه های کشور فرانسه برای تحصیل مراجعه کنند.
فرانسه دارای بهترین دانشگاه های دنیا می باشد و از تمام دنیا دانشجو می پذیرد.افراد در تمام سنین میتوانند به هر کدام از کالج ها و دانشگاه های کشور فرانسه برای تحصیل مراجعه کنند.
فرانسه دارای بهترین دانشگاه های دنیا می باشد وامکان اخذ پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان( بدون نیاز به آشنایی با زبان فرانسه) از دیگر مزایای تحصلی در فرانسه می باشد.

امکان اخذ پذیرش در دوره زبان در فرانسه وجود دارد که این گزینه فرانسه را در رقابت با کشورهایی مثل سوئد که پذیرش با دوره زبان دارد قرار میدهد.

 

تحصیل در استرالیا:

تحصیل در استرالیا
در سالیان اخیر، استرالیا به یکی از مقاصد محبوب دانشجویان ایرانی تبدیل شده است.علت علاقه دانشجویان ایرانی به تحصیل در استرالیا عوامل مختلفی است مثل امکان اخذ اقامت دائم استرالیا بعد از اتمام تحصیل ، بازار کار خوب کشور استرالیا و کمبود نیروی متخصص در این کشور که فرصت پیدا کردن کار را برای فارغ التحصیلان دانشگاه فراهم میکند. دانشگاههای استرالیا و سیستم آموزشی این کشوردر مقایسه با سایر کشورها کیفیت بالایی دارد.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی و همچنین امکان اخذ بورسیه تحصیلی از جمله دلایل محبوبیت این کشور زیبا می باشد.

 

راهنمای کامل مهاجرت (تحصیلی_کاری )

تحصیل در روسیه:

تحصیل در روسیه
روسیه کشوری فرهیخته است که بیش از نیمی از شهروندان آن دارای مدرک دانشگاهی هستند. روس­ها پیشینه آموزشی غنی دارند و دانشگاه‌های آنها شرایط تحصیلی و اقامتی راحتی برای دانشجویان فراهم می‌کنند و به دانشجویان در سازگاری با کشور روسیه کمک می‌کنند. دانشگاه‌های روسیه به آموزش انواع مختلفی از تخصص‌ها، در مهندسی و هم علوم انسانی می‌پردازند و اغلب در جایگاه دانشگاه‌های برتر قرار دارند. جهت تحصیل در کشور روسیه بطور کلی نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد، ولی عموما دانشگاه ها یک دوره یک ساله را برای دانشجویان خارجی برگزار نموده و در آن به آموزش زبان روسی میپردازند. تحصیل در روسیه نسبت به تحصیل در سایر کشورها بسیار مقرون به صرفه‌ است. علاوه براین، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با استفاده از بورسیه دولتی به‌صورت رایگان تحصیل کنند.

 

تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی:

تحصیل در اسکاندیناوی
اسکاندیناوی کشورهای شمال اروپا را در بر می گیرد کشورهایی از جمله سوئد، نروژ و دانمارک و همچنین گاهی اوقات کشورهای فنلاند، ایسلند و جزایر فارو را می توان جزء کشورهای اسکاندیناوی دانست. دانشگاه های اسکاندیناوی از محبوبیت روزافزونی در بین دانشجویان بین المللی برخوردار هستند.
کشور سوئد یکی از پیشگامان اروپایی برای تبدیل شدن به تحصیل در زبان انگلیسی بوده به همین دلیل در اکثر دانشگاه های آن به زبان انگلیسی تدریس می شود و شما برای اخذ پذیرش باید به زبان انگلیسی مسلط باشد. یکی ازبهترین و آسانترین روش های ورود به سوئد تحصیل دوره زبان است که توسط دانشگاه های این کشور برگزار می شود .
درنروژامکان تحصیل به زبان انگلیسی دراکثر رشته ها و تمام مقاطع وجود دارد، در نتیجه اعزام دانشجو به نروژ یک مزیت برای این کشور به حساب می آید. دومین مزیت تحصیل در نروژ این است که هزینه ی تحصیل برای دانشجویان خارجی رایگان است.

 

تحصیل در چین:

تحصیل در چین
دانشگاه های کشور چین با برخورداری از رنک جهانی بسیار خوب در میان همه دانشگاه های جهان گزینه ای مناسب برای اشخاصی است که به دنبال تحصیل در کشوری مدرن وپیشرفته با هزینه ای مقرون به صرفه هستند دیگر نکته مثبت تحصیل درچین آن است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام مقاطع این کشور و در اکثر رشته ها فراهم است.
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی،داروسازی در چین دارای شرایط بسیار مناسبی است، هزینه زندگی و شهریه مقرون به صرفه و ارزان پزشکی در چین از دیگر مزایای تحصیل این رشته ها در چین می باشد و همچنین امکان دریافت بورسیه های تحصیلی دراین کشور وجود دارد.

 

 

تحصیل در ترکیه:

تحصیل در ترکیه
کشور ترکیه کشوری اوراسیایی (اروپایی- آسیایی) است که هم دارای فرهنگ غربی می باشد هم فرهنگ شرقی؛ زبان رسمی مردم ترکیه ، ترکی است. تحصیل در ترکیه با داشتن دانشگاه های معتبر در سطح جهانی با امکانات بسیار عالی و هزینه های مناسب مقصد بسیارمناسبی برای دانشجویان می باشد.
زبان تدریس در دانشگاه های ترکیه انگلیسی ، فرانسوی ، ترکی و آلمانی است که البته با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه متغیرمی باشد.
هزینه تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین المللی بسیارمناسب است و البته بسته به نوع دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی تغییر می کند.

راهنمای مهاجرت تحصیلی وکاری

۲-روش کاری: (skilled worker)

نیروی کار
در این روش شما از کشور مقصد به مدت محدودی(به‌طور مثال ۳ سال ) ویزای کاری دریافت می‌کنید که باید آن زمان را با کار پرکنید و پس‌ازآن با پرداخت مالیات‌ها و شرایط دیگر می‌توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید. در این روش شما باید مدارک دانشگاهی ، زبان، گواهینامه، سابقه کار و… را ارائه دهید.
این نکته بسیار حائز اهمیت است که کشوری را برای کار انتخاب کنید که معیارهای اساسی مانند بازار کار مناسب برای رشته تحصیلی یا رشته مورد تخصص شما را داشته باشد. اگر رشته تحصیلی و تخصصی شما پرستاری, مهندسی کامپیوتر, مکانیک, الکترونیک, الکتروتکنیک, صنایع و … است ما ویزای کار آلمان را به شما پیشنهاد میکنیم یا اگر در رشته هایی چون معدن و زمین شناسی تحصیل کرده اید کار در آفریقای جنوبی از جمله گزینه های مناسب برای شماست.

شما برای اخذ ویزای کار اکثر کشورها نیاز به یک job offer دارید. این بدان معنی است که شما باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمایی در کشور مورد نظر خود داشته باشید. بر اساس قوانین کار کشورهای اروپایی هر کارفرما برای استخدام نیروی مورد نیاز خود, باید فرصت شغلی را در سایت های کاریابی به مدت ۳ ماه آگهی نماید چنانچه در مدت ۳ ماه برای آن فرصت شغلی نیرویی در نظر گرفته نشد و آن کشور عضو اتحادیه اروپا باشد فرصت شغلی باید ۳ ماه دیگر و اینبار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی شود و پس از آن اگر باز هم نیروی کار مناسب آن شغل یافت نگردید کارفرما میتواند نیروی متناسب با شغل مورد نظر را از کشور های دیگر تامین نماید.
بصورت کلی مهاجرت کاری را به سه دسته کلی تقسیم بندی می کنیم:

 

۱- نیروی متخصص Skilled Worker

نیروری متخصص
در حال حاضر روش های مهاجرت کاری به کشورهای استرالیا و کانادا با اقامت همراه است. این نکته بدین معناست که افراد در صورت احراز شرایط مورد نظر می توانند اقامت این کشورها را دریافت کنند.

الف- کشور کانادا
علاقه مندان به کشور کانادا می توانند از چندین روش برای اقامت دائم کشور کانادا اقدام نمایند. هر کدام از گزینه ها دارای شرایط به خصوصی هستند که در صورت امتیاز مورد نظر را کسب کردن به خواسته خود می رسند.

 

راهنمای مهاجرت تحصیلی وکاری

 

اکسپرس اینتری

ورود سریع
معمول ترین روش برای ورود به کشور کانادا در حال حاضر روش مهاجرت کاری از طریق نیروی متخصص فدرال می باشد که متقاضیان در صورت کسب امتیازات لازم می توانند برای این روش اقدام نمایند. در مهاجرت کاری از روش اکسپرس اینتری چهار فاکتور بعنوان اصلی ترین رکن های امتیاز گیری شناخته می شود
سن: معمولاً زیر ۳۰ سال
تحصیلات: کارشناسی ارشد
سابقه کار: ۳ سال مرتبط و قابل استناد
مدرک زبان: نمره ۷ در هر مهارت و نمره ۸ در مهارت شنیدن
لازم بذکر است که افراد در صورت تحصیل و یا کار در کشور کانادا امتیازات خود را افزایش دهند. از همین رو در صورت به حداقل نرسیدن امتیازات می توانید برای دوره های تحصیلی این کشور اقدام کنید تا امتیازات خود را افزایش دهید بازه های زمانی معمول برای روش اکسپرس اینتری زیر یکسال می باشد.

در صورتی که فرد متاهل باشد، امتیازات همسر هم مورد بررسی قرار می گیرد و حائز اهمیت می باشد. سیستم ورود به کشور کانادا به صورت همزمان می باشد و تمامی اعضای خانواده در صورت قبولی در پرونده های مورد نظر می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال خود را به همراه داشته باشند.

ایالت کبک

ایالت کبک بعنوان یکی از ایالت های شناخته شده کشور کانادا، برنامه مهاجرتی به خصوصی را برای متقاضیان ورود به این ایالت در نظر گرفته است. مهمترین فاکتور برای روش نیروی متخصص کبک، آشنایی به زبان فرانسوی می باشد که متقاضیان باید مدرکی دال به تسلط زبان فرانسوی را به سفارت ارائه دهند.

نیروی استانی

بصورت کلی هر یک از استان های کشور کانادا، برنامه های به خصوصی را برای ورود متقاضیان در نظر می گیرد. در برنامه های استانی ابتدای کار لیستی به عنوان لیست مشاغل خود اعلام می کنند. متقاضیان در صورت وجود رشته تحصیلی خود در لیست مشاغل می توانند برای استان مورد نظر اقدام نمایند.

راهنمای مهاجرت تحصیلی وکاری

در برنامه های استانی مهمترین فاکتور، سابقه کار مرتبط و بالای ۶ الی ۸ سال می باشد که کمک شایانی به افزایش امتیاز افراد می کند
بصورت معمول مدت زمان پروسه مهاجرت کاری به استان ها بین ۶ الی ۱۶ ماه به طول می انجامد.

ب- کشور استرالیا

شرایط مهاجرت کاری در کشور استرالیا همانند شرایط در کشور کانادا می باشد.واگر متقاضیان شرایط خواسته شده را فراهم کنند می توانند اقامت استرالیا را دریافت کنند. بصورت کلی افراد از طریق ۲ روش معمول می توانند برای مهاجرت کاری در استرالیا اقدام نمایند:

مهاجرت

ویزای کلاس ۱۸۹

نیروهای متخصص می توانند با کسب حداقل امتیازات شرایط ورود به کشور استرالیا را دریافت کنند.
این دسته از متقاضیان اخذ اقامت استرالیا، افرادی هستند که از طرف کارفرما یا ایالت یا خویشاوندان خود حمایت می شوند و به صورت کاملاً مجزا و مستقل اقدام به شروع پروسه های مهاجرتی خود می نمایند.

بصورت معمول شرایط خواسته شده برای ویزای ۱۸۹ شامل:

سن: معمولاً زیر ۳۲ سال
تحصیلات: حداقل کارشناسی
سابقه کار: حداقل ۸ سال
مدرک زبان: آیلتس ۷ در همه مهارت ها

ویزا

ویزای کلاس ۱۹۰

این ویزا برای افرادی صادر می شود که توسط استانی از کشور استرالیا برگزیده شده باشند. جهت اقدام برای اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا، افراد همانند ویزاهای استانی کانادا اقدامات لازمه را انجام می دهند. این بدین معناست که در ابتدا باید رشته تحصیلی خود را با لیست مشاغل منطبق کنید و سپس بدنبال کسب امتیازات لازم باشید.

متقاضیانی که از طریق این ویزا جهت اقامت دائم استرالیا اقدام می نمایند می بایست حداقل ۲ سال در ایالتی که ایشان را برگزیده است اقامت داشته باشند.

راهنمای مهاجرت تحصیلی وکاری

۲-جستجوی کار یا Job Search

روش جستجوی کار یکی از حالت های متداول مهاجرت کاری می باشد که متقاضیان می توانند ویزای کار دریافت کنند و در صورت پیدا کردن کار برای اقامت خود اقدام نمایند. در حال حاضر سه کشور نیوزلند، آلمان و آفریقای جنوبی بعنوان برترین کشورهای ممکن برای جستجوی کار شناخته می شوند.

 

 

روش سرمایه‌گذاری:

روش سرمایه گزاری
سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت به کشورهایی مثل آلمان و کاناداست.
اگر شما نتوانسته اید از راه های دیگر به خاطر سن بالای ۳۵ سال و مشمول شدن به سربازی فرزند پسر و نداشتن آیلتس ۶٫۵ به بالا و نداشتن پیشنهاد کاری و … به کانادا مهاجرت کنید، میتوانید از طریق مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی ، ویزای اقامت دائم که به پاسپورت کانادایی میرسد، دست پیدا کنید
یکی از چندین راه مهاجرت به کانادا، روش سرمایه گذاری در کانادا می باشد که این راه نیز طرق و مدل و روشهای متفاوتی دارد ، متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ابتدا باید مدل و نوع سرمایه گذاری در کانادا را انتخاب نموده و با تحقیق و کسب آگاهی در زمینۀ سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا ازاین طریق و پیدا نمودن وکلای رسمی با تجربه و خوشنام در این زمینه کار خود را با ریسک و خطر کمتری مواجه سازند و همچنین مدل مناسب سرمایه گذاری و استان مناسب را با دید بازتری انتخاب نمایند تا کار خود را سهل تر نموده و خطر کمتری در راه انجام هدفشان باشد.

 

راهنمای مهاجرت تحصیلی وکاری

روش ازدواج و تولد:

ازدواج و تولد
در برخی از کشورها با متولد شدن فرد در خاک آن کشور می‌تواند اقامت آنجا را دریافت کند . البته برخی از کشورها مانند آلمان به تابعیت خون اعتقاد دارند و به‌صرف تولد در آن کشور اقامت نمی‌دهند.

روش دیگر ازدواج می‌باشد که شما به‌صرف ازدواج با فردی تابعیت کشور همسر را دریافت می‌کنید که در برخی کشورها فقط از طریق مرد تابعیت انتقال پیدا می‌کند.

 

برای اطلاعات بیشتر  با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.