پرستاری در آلمان

پرستاری در آلمان

پرستاری در آلمان و رشته پرستاری یکی از برجسته ترین رشته های موجود در نظام پزشکی آلمان بوده و پرستاران آلمانی از مرتبه خاصی در این کشور برخوردارند.

با  افزایش میانگین سنی مردم آلمان، این کشور نیاز مبرمی به پرسنل پرستاری و کادر پزشکی مجرب دارد. از این رو سیاست های مهاجرتی این کشور زمینه مهاجرت پرستاران به کشور آلمان را فراهم نموده است.

بر اساس آمار منتشره از سوی وزارت بهداشت آلمان این کشور تا اواخر سال ۲۰۲۰ به بیش از ۸۴۰۰۰ پرسنل پرستاری و کادر پزشکی نیاز خواهد داشت.

آلمان پس از آمریکا دومین مقصد محبوب پرستاران و پزشکان در دنیا است، شغل پرستاری در آلمان با مسئولیت های متعددی همراه است.

مثلاگاها” پرستاران بخش ICU برخی از وظایف پزشکان را پرستاران انجام می دهند، از این رو سطح دانش و توانایی پرستاران حائز اهمیت است و کوچکترین اشتباه و سهل انگاری می تواند باعث ممنوعیت شغلی پرستاران گردد.

 

 

پرستاری در آلمان

 

شرایط مهاجرت پرستاران به کشور آلمان بسته به مدرک تحصیلی و سابقه کار افراد متفاوت است، به عنوان مثال افرادی که

مدرک پرستاری خود را از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا و کانادا دریافت نموده باشند مورد تائید دولت آلمان خواهند بود.

اما سایر افرادی که از کشورهای دیگر مدرک پرستاری خورد را دریافت کرده اند می بایست با شرکت در دوره های پرستاری مدرک خود را با استانداردهای کشور آلمان معادل سازی نمایند.

 

در حال حاضر مهاجرت پرستاران به آلمان به ۲ روش امکان پذیر است و هریک از روش های مهاجرتی پرستاران به آلمان شرایط مختص به خود را دارد ولی موضوع مشترک بین این ۲ روش که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تائیدیه مدارک پرستاران و میزان دانش زبان آلمانی این افراد است.

به طور کلی روش های مهاجرت پرستاران به آلمان به شرح ذیل می باشد:

پیشنهاد شغلی از کارفرما (job offer)
ویزای جستجوی کار (job search)

مطمئنا” مهاجرت پرستاران به آلمان به واسطه پیشنهاد شغلی (job offer) نسبت به ویزای جستجوی کار (job search) از مزایای بی شمار برخوردار خواهد بود.

یکی از مهم ترین مزایای مهاجرت پرستاران به آلمان از طریق (job offer) ورود سریع افراد به بازار کار این کشور است، ولی افرادی که از طریق ویزای جستجوی کار به آلمان مهاجرت می کنند می بایست نظر کارفرمایان را برای استخدام جلب نمایند که این موضوع می تواند از طرفی هزینه بر باشد و از سوی دیگر مدت زمان مشخصی برای دست یابی به موقعیت شغلی مورد نظر وجود دارد

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران به آلمان

می دانیم برای دریافت هر نوع ویزایی ارائه مدارک مربوطه الزامی خواهد بود،. جهت اخذ ویزای کاری آلمان با توجه به نوع روش مهاجرتی پرستاران به آلمان مدارک مختلفی باید ارائه گردد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاری آلمان برای پرستاران به شرح ذیل است:

حداقل مدرک کارشناسی پرستاری
حداکثر سن ۴۵ سال
حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط
آشنایی با زبان آلمانی در سطح B2
تمکن مالی مورد نیاز
گواهی سلامت (تست پزشکی)
گواهی عدم سوء پیشینه
همچنین لازم به ذکر است افرادی که دارای پیشنهاد کار از کارفرمایی در آلمان می باشندو قصد دارند از طریق (job offer) اقدام نمایند علاوه بر مدارک مذکور ملزم به ارائه دعوتنامه کاری از کارفرما خواهند بود.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.