جزیره پرنس ادوارد یک گوشه از کانادا

 جزیره پرنس ادوارد کانادا:

جزیره پرنس ادوارد کانادا

اگر از آن دسته افراد هستید که دلتان با دیدن طبیعت شاد می‌شود، کانادا یکی از مقصدهای گردشگری شما می‌شود.

کانادا دومین کشور پهناور در جهان است. این کشور با این وسعت دارای مناظر طبیعی زیبایی است که چشم هر گردشگر را مجذوب خود می‌کند.

در این مقاله قصد داریم جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island) یکی از شهرهای کانادا در نزدیکی شهر کبک است.

اما نام این جزیره از کجا آمده است؟ می‌گویند نام این جزیره در طول تاریخ بارها تغییر کرده است و اکنون نام فعلی آن از پدر ملکه ویکتوریا گرفته است.

اگر قصد مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد را دارید باید با مسائل مختلف آن آشنا شوید. برخی از این مسائل را در این مقاله به شما می‌گوییم.

برای مثال اقتصاد و شرایط آن، آب و هوا، فرهنگ زندگی و خلق و خوی مردم آن شهر، تحصیل در آن شهر و دیگر مسائل ریز و درشت دیگر برای قبل از اخذ اقامت کانادا در آن کشور برای همه مهم است.

به خصوص که بخواهیم از قاره‌ای به قاره دیگر مهاجرت کنیم که شاهد فرهنگ‌های کاملا متفاوتی است.

همچنین اقتصاد کشوری که برای مهاجرت انتخاب کرده‌ایم باید بررسی شود.

چه که قرار است برای مدتی و حتی تا آخر عمر امورات شما در آن کشور بگذرد. رشد و یا رکود اقتصادی کشور می‌تواند بر فعالیت تمامی بخش‌های فعال آن کشور نیز تاثیر بگذارد.

 

اقتصاد جزیره پرنس ادوارد

با توجه به جزیره بودن این منطقه پس طبیعی است که بخشی از اقتصاد شهر به ماهیگیری وابسته باشد.

پس قاعدتا غذاهای دریایی نیز در این جزیره بسیار طرفدار دارد. انواع خرچنگ، صدف‌های خوراکی، انواع ماهی از آب‌های اطراف این جزیره سید می‌شود و بسیار مورد توجه ساکنان این شهر است.

پس از آن به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب بخش دیگری از اقتصاد شهر نیز با کشاورزی رونق می‌گیرد.

اما این جزیره زیبا پذیرای گردشگران توریست‌های زیادی هم هست. همچنین تولیدات صنعتی نیز در این شهر رونق دارد.

جالب است بدانید بزرگترین کالای کشاورزی جزیره پرنس ادوارد کشت سیب زمینی است. مزارع بسیاری در این جزیره وجود دارد که کشاورزان به پرورش محصولاتی مانند سیب، توت فرنگی، زغال اخته، انواع حبوبات و … می‌پردازند.

اما در منطقه‌ای که کشاورزی حرف اول را می‌زند ناخداگاه دامداری نیز رونق می‌گیرد. فراورده‌های لبنی حیوانات و گوشت گاو در این خطه بسیار طرفدار دارد.

پرنس ادوارد مناسب برای تحصیل

انتخاب جزیره پرنس ادوارد برای ادامه تحصیل در کانادا ، مزایایی دارد. مهم‌ترین دلیل این حرف این است که کیفیت آموزشی در این جزیره بسیار بالاست. همچنین این کیفیت در سطح دنیا مثال‌زدنی است.

اگر به تنهایی به این جزیره برای تحصیل یا زندگی مهاجرت کرده‌اید، نگران فرهنگ مردمان این جزیره نباشید. مردمان مقیم در این شهر بسیار خونگرم و صمیمی با شما رفتار می‌کنند.

هر فردی که برای اقامت در شهری بخواهد اقدام کند، قبل از آن به دنبال تحقیق در رابطه با آب و هوای آن منطقه می‌گردد.

آب و هوا موضوع مهمی برای مهاجرت است. ممکن است فرد بعد از سپری کردن مراحل سخت مهاجرت به دلیل این موضوع از مهاجرت خود پشیمان شود.

پس بهتر است قبل از انجام این کار با این موضوع کنار بیایید. کانادا در کل آب و هوایی سرد دارد. در عوض از تابستان‌های خنک آن می‌توانید لذت ببرید.

این شهر ارزان‌ترین هزینه‌ها را برای زندگی شامل می‌شود. این موضوع در درجه اول برای مهاجرانی که قصد ادامه تحصیل دارند بسیار مهم است.

دانشجویان ممکن است فرصت اشتغال نداشته باشند به همین دلیل مسائل مالی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها برای آنان موضوع مهمی است.

دلیل بعدی که بسیار مهم است، کیفیت خوب زندگی در این شهر است. با وجود مردمان خونگرم، آب و هوای خوب و چهارفصل که باب میل ما ایرانیان است، اقتصاد پویا، امنیت، حس مثبت بین مردمان و … همه عواملی هستند که کیفیت زندگی در یک شهر را بالا می‌برند.

تمامی این عوامل دست به دست می‌دهند که یک زندگی مناسب در این شهر داشته باشید و در ادامه تحصیل خود دچار مشکل نشوید.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مطالب مرتبط