مهاجرت تحصیلی به چک

 تحصیل در چک

 تحصیل در چک

شرایط تحصیل در چک در مقاطع مختلف دانشگاهی چیست؟
آیا بدون مدرک زبان انگلیسی نیز می توان در دانشگاههای این کشورتحصیل کرد؟

این کشور  یکی از کشور هایی است که دارای شرایط تحصیلی بسیار عالی و در مواقعی رایگان است. شرایط تحصیل در این کشوربه گونه ای است که افراد زیادی سالانه تصمیم به تحصیل در این کشور می گیرند.

معمولا افراد در مقاطع دانشگاهی در این کشور مشغول به تحصیل می شوند.

کشور چک 

کشور چک از نظر موقعیت جغرافیایی به این صورت است که در اروپای مرکزی واقع شده . کشور چک یکی از سایر کشور هایی می باشد که عضو اتحادیه ی اروپا است. کشور چک در حدود سال ۱۹۹۳ و در اواخر ماه ژانویه به وجود آمد.

در معرفی کشور چک، موضوع دیگر پایتخت این کشور می باشد که شهر پراگ است و بزرگ ترین شهر در کشور چک می باشد. واحد پول کشور چک کرونا است.

تحصیل در کشور چک

ادامه ی تحصیل در چک، به عنوان مقصدی در میان کشورهای اروپایی امروزه مورد توجه دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف قرار گرفته است. به گونه ای که هم اکنون 39000 دانشجوی بین المللی در واحد های مختلف دانشگاهی این کشور در حال تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی هستند.

برای تحصیل در اینکشور، اولین گام، داشتن ویزای تحصیلی این کشور است که به وسیله ی آن می توان اقامت و یا حتی تابعیت این کشور را دریافت نمود. در کشور چک حدود 70 مرکز آموزش عالی وجود دارد که اکثر آن ها خصوصی می باشند.

در میان رتبه های زیر 400 در دنیا، نام 12 دانشگاه از دانشگاه های کشور چک به چشم می خورد. برای افرادی که قصد تحصیل در چک را دارند، جالب است که بدانند دانشگاه های این کشور بالاترین رتبه ها را در قاره ی اروپا و آسیا به دست آورده اند.

برای اطلاعات بیشتر و مقایسه کشورها مقاله مهاجرت تحصیلی را مطالعه نمایید یا با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

مطالب مرتبط