هفت رشته مهندسی پرطرفدار در کانادا

رشته های مهندسی پرطرفدار در کانادا

رشته های مهندسی پرطرفدار در کانادا در کانادا در مقاله زیر آمده است.

بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا تمایل زیادی به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را دارند.

دانشگاه‌های کانادا در فهرست بهترین دانشگاه‌های جهان حضور دارند و سالانه دانشجویان بسیاری از ملیت‌های مختلف را پذیرش می‌کنند.

گرچه تحصیل در کانادا هزینه‌ زیادی می‌طلبد اما دانشگاه‌های این کشور به دلیل برخورداری از سیستم آموزش عالی قوی و بی‌نقص همیشه از سوی دانشجویان بین‌المللی انتخاب می‌شوند.

تعداد رشته مهندسی پرطرفدار در کانادا کم نیست.

اگر شما هم تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا در رشته‌های مهندسی دارید با ما همراه باشید.

بهترین بازار کار برای مهندسان در ایالت‌های کبک و انتاریو وجود دارد. پس از آن در تورنتو، مونترال، ادمونتون و کلگری بیشترین مشاغل مهندسی را می‌توان جست‌وجو کرد.

رشته های مهندسی پرطرفدار در کانادا

رشته مهندسی برق :

در اکثر دانشگاه‌های کانادا دپارتمان رشته‌های مهندسی برق و کامپیوتر با یکدیگر ادغام شده و در دپارتمان برق و کامپیوتر (ECE) ارائه می‌شود.

الکترونیک، برق قدرت، مخابرات، ابزار دقیق، کامپیوترهای دیجیتال، پردازش سیگنال، سیستم‌های کنترل، پردازش سیگنال، سیستم‌های کنترل، میکرو الکترونیک و مهندسی فرکانس رادیویی گرایش‌های مهندسی برق در کانادا هستند.

در سال‌های اخیر بازار کار رشته برق در کانادا رونق گرفته است و در اکثر شهرهای کانادا متقاضی دارد. به ویژه در غرب کانادا تقاضای بیشتری برای مهندسان برق وجود دارد.

رشته مهندسی عمران :

رشته مهندسی عمران در یازده دانشگاه بریتیش کلمبیا، تورنتو، مک گیل، واترلو، کوئین، مونترال، آلبرتا، کلگری، کنکوردیا، مک مستر و وسترن انتاریو ارائه می‌شود.

افرادی که به عنوان یک مهندس عمران وارد بازار کار می‌شوند باید‌ برای پرورش مهارت‌ها و دانش فنی مورد نیاز تحت نظارت یک مربی آموزش ببینند.

پس از این مرحله برای پیشرفت شغلی باید مجوز مهندس حرفه‌ای (PE) را کسب کنند.

کسانی که در رشته عمران تحصیل کرده‌اند با کسب تجربه کافی می‌توانند شرکت ساختمانی و مشاوره‌ای خود را تاسیس کرده و یا در صورت داشتن مدرک دکترا در دانشگاه تدریس کنند یا به انجام فعالیت‌های تحقیقاتی بپردازند.

رشته مهندسی مکانیک :

در کانادا مهندسی مکانیک بعد از مهندسی عمران رشته مهندسی پرطرفدار در کانادا محسوب می‌شود. در بخش غربی کانادا تقاضای زیادی برای استخدام مهندسان مکانیک وجود دارد.

گرایش‌های رشته مهندسی مکانیک عبارت است از:

مهندسی صدا، مهندسی ساخت و تولید، مهندسی اپتومکانیک، مهندسی گرما، مهندسی ورزش، مهندسی وسایل نقلیه، مهندسی نیروگاه و مهندسی انرژی. دانشگاه‌های تورنتو، مک گیل، بریتیش کلمبیا، مک مستر، واترلو، کوئین، مونترال، کنکوردیا، لاوال، آلبرتا، کلگری، اتاوا و وسترن انتاریو رشته مهندسی مکانیک را ارائه می‌کنند.

رشته مهندسی کامپیوتر :

طبق آمار در سال 2018 رشته‌های مدیریت پروژه IT و نرم‌افزار جزو ده رشته پرطرفدار در کانادا بوده‌اند.

شغل‌های مرتبط با رشته کامپیوتر در کانادا عبارتند از:

مهندسی نرم‌افزار و طراحی، طراحی وب و توسعه‌دهنده، تجزیه و تحلیل سیستم‌های اطلاعاتی و مشاوره، تجزیه و تحلیل دیتابیس و مدیریت داده و متخصص امنیت سایبری و Dev-Op. دانشگاه‌های کانادا رشته مهندسی کامپیوتر را در دانشکده مهندسی الکترونیک و کامپیوتر (ECE) ارائه می‌کنند.

این رشته در دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا، مموریال نیوفاندلند، دالهاوزی، شربروک، لاوال، واترلو، رایرسون، تورنتو، کوئین، ویکتوریا، کارلتون، ساسکاچوان و مک گیل ارائه می‌شود.

رشته های مهندسی پرطرفدار در کانادا

رشته مهندسی صنایع :

گرایش‌های این رشته در کانادا شامل تحقیق در عملیات و تکنیک‌های بهینه‌سازی، اقتصاد مهندسی، مدیریت زنجیره تامین و لجستیک، شبیه‌سازی سیستم‌ها و فرآیندهای تصادفی، پویایی سیستم و سیاست‌گذاری، تکنیک‌ها و تحلیل سیستم، سیستم‌های ساخت و تولید، مهندسی عوامل انسانی و ارگونومیک، برنامه‌ریزی و کنترل تولید، علم مدیریت و ساخت و تولید با کمک کامپیوتر است.

برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع باید به دانشگاه‌های پلی تکنیک مونترال، ویندزور، تورنتو، رایرسون، دالهاوزی، کنکوردیا و رجینا مراجعه کرد.

رشته مهندسی نفت :

فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی نفت و شیمی می‌توانند در شرکت‌های متخصص در زمینه انرژی، موسسات تحقیقاتی و یا حتی در مشاغل دولتی کانادا مشغول به کار شوند. گرایش‌های رشته مهندسی نفت شامل مهندسی اکتشاف، مهندسی مخازن، مهندسی حفاری و مهندسی بهره‌برداری است.

این رشته در دانشگاه‌های کلگری، رجینا، دالهاوزی، مموریال نیوفاندلند و آلبرتا ارائه می‌شود. بازار کار رشته مهندسی نفت بسیار پررونق و تقاضا برای مشاغل مرتبط با آن زیاد است.

رشته مهندسی شیمی :

مهندسی شیمی گرایش‌های زیاد و متنوعی دارد.

مهندسی پزشکی، زیست فناوری، سرامیک، مدلسازی فرآیندهای شیمیایی، راکتور شیمیایی، طراحی تقطیر، الکتروشیمی، دینامیک سیالات، انتقال حرارت، انتقال جرم، مهندسی و علم مواد، فناوری نانو، محیط زیست، مهندسی پلیمر و… گرایش‌های مهندسی شیمی هستند.

تقریبا تمام دانشکده‌های مهندسی دانشگاه‌های کانادا رشته مهندسی شیمی را ارائه می‌کنند

رشته های مهندسی پرطرفدار در کانادا

مهاجرت مهندسین عمران برق مکانیک کامپیوتر نفت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار

رشته های مهندسی پرطرفدار در کانادا

مطالب مرتبط