مهاجرت تحصیلی به استرالیا

تحصیل در استرالیا

درباره استرالیا

تحصیل در استرالیا را در مقاله زیر مشاهده می کنیم.

استرالیا با مساحت 7،600،000کیلومتر مربع یکی از پهناور ترین کشور های دنیا است.

کانبرا پایتخت این کشور میباشد.در کانبرا مجلس کشور استرالیا و خانه فرمانده کل قرار دارد.

استرالیا دارای 25 میلیون و 512 هزار نفر جمعیت و زبان ملی این کشور زبان انگلیسی است.

استرالیا

استرالیا در سال 1901 از بریتانیا جدا و استقلال کامل یافت. استرالیا همسایگی با هیچ کشوری ندارد و دور تا دور این کشور را اقیانوس آرام از شرق و از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی و از غرب اقیانوس هند و از شمال چند دریا و خلیج فرا گرفته اند.

استرالیا کشوری ثروتمند و غنی محسوب میگردد. اخد تابعیت و شهروندی این کشور برای مهاجران کشور های مختلف از امتیازات مهم و اساسی به شمار می آید.

استرالیا از صادرات نفت و گاز. معادن وسیع.کشاورزی و صنایع تولیدی و ساخت و ساز درامد بالایی را برای خود فراهم میسازد. نرخ بیکاری در این کشور در سال 2013 کمتر از 5 درصد اعلام گردیده است.

استرالیا

استرالیا دارای 6 ایالت و 2 قلمرو میباشد. از بزرگ ترین و قدیمی ترین شهر های استرالیا میتوان به ملبورن و سیدنی اشاره کرد. وضعیت اب و هوایی استرالیا از جهت پهناور بودن این قاره بسیار متنوع است و تحت تاثیر اب و هوای اقیانوسی میباشد.

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

یکی از محبوب ترین کشور ها جهت تحصیل استرالیا میباشد.دانشگاه های استرالیا به دلیل سطح بالای علمی و آموزشی مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار گرفته است.

8دانشگاه در کشوراسترالیا در میان 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

در رده بندی نظام های آموزش عالی ملی دانشگاه های جهان که  در سال  2013 انجام شده ، استرالیا جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده.

ملبورن شش سال متوالی به عنوان برترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی معرفی شده . اختصاص بیش از200 میلیون دلار بودجه برای بورسیه تحصیلی توسط دولت استرالیا، فرصت تجربه متفاوتی از آموزش عالی را (در صورت داشتن شرایط بورسیه) مهیا می کند.

پس از انگلستان وامریکا استرالیا بیشترین پذیرش دانشجو را دارد.هر دانشجو سالیانه 20000 دلار استرالیا هزینه دارد که این مبلغ جدا از شهریه دانشگاه است.

در صورت تاهل دانشجویان 7000 دلار استرالیا به ازای همسر و به ازای هر فرزند 3000 دلار به مبلغ قبل افزوده میشود.

 

شرایط ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی

تحصیل در استرالیا  رایگان ویا ارزان نیست. حتی شهروندان استرالیایی برای تحصیل شهریه پرداخت مینمایند.

تحصیل در مدارس استرالیا ، برای افراد با سن کمتر از 18 سال امکان پذیر است. دانش آموزان از سنین 7 سالگی در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند و تا پایان سن 12 یا 13 سالگی، مقطع ابتدایی را به اتمام می رساند و وارد مقطع دبیرستان می شوند.

در مقطع دبیرستان دانش آموزان تا سن 17 یا 18 سالگی به تحصیل پرداخته و سپس وارد دانشگاه های استرالیا میگردند.

 

دوره کالج را می توان در دوره دبیرستان قرار داد، دانش آموزان معمولاً در سنین 15 تا 18 سال در کالج های استرالیا تحصیل می نمایند.

 

مدارس در استرالیا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می گردد. مدارس دولتی معمولاً برای شهروندان یا دانش آموزانی است که والدین آن ها اقامت استرالیا را دارند. اغلب دانش آموزانبین المللی تمایل دارند در مدارس خصوصی شبانه روزی تحصیل کنند و بدین ترتیب بدون حضور والدین نیز امکان تحصیل برای آنان ممکن است.

والدین نیز در صورتی که تمایل داشته باشند می توانند فرزند خود را همراهی کنند.

شرایط تحصیل در استرالیا

استرالیا در حال حاضر به والدین کودکی که در مدارس خصوصی استرالیا تحصیل می کند و همچنین خواهر و برادر کوچک تر از 18 سال دانش آموز ویزای همراه اعطا می کند. این ویزا با نام ویزای گاردین (Guardian) استرالیا معروف است.

کشور استرالیا جهت تحصیل دانش آموزان شرایط خاص و ویژه ای را ارائه می دهد و دانش آموزانی که سال نهم را تمام کرده اند می توانند به راحتی وارد کالج های معروف استرالیا شوند.

شایان ذکر استدانش آموزان در این مقطع می توانند والدین خود را به عنوان همراه در کنار خود تا اتمام سن ۱۸ سال داشته باشند.

هزینه تحصیل در کالج های کشوراسترالیا سالانه ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار استرالیا می باشد. همچنین هزینه تقریبی زندگی یک دانش آموز در استرالیا ، در سال حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار دلار استرالیا است.

 

کالج های کشوراسترالیا با ارائه نمودن بهترین خدمات آموزشی برای دانش آموزان و امکانات ورزشی و تفریحی، سعی در تعلیم و پرورش نیروی کار آمد و پویا دارند.

چنانچه به تحصیل در دانشگاه­ های کشور استرالیا علاقهمند هستید، توصیه میگردد دانش کافی در استفاده از برنامه های کامپیوتری و نرم افزارهای خاص رشته تحصیلی خود را کسب نمایید.

اولین مرحله جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های آن است.

انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر و شهر از مهم ترین مشخصات در خواست ویزای تحصیلی هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های استرالیا نیاز به ارائه مدرک زبان دارند.

 

دانشگاه های معروف استرالیا شامل دانشگاه های گروه هشت و دانشگاه سیدنی و دانشگاه وسترن با داشتن رتبه ۸۹ در دنیا از جمله دانشگاه های مطرح دراسترالیا هستند

راهنمای مهاجرت تحصیلی را مطالعه نمایید.

تحصیل در مقطع کارشناسی استرالیا

تحصیل در استرالیا

متقاضیان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی باید گواهی اتمام دوره تحصیلی 12 ساله خود را جهت پذیرش ارائه دهند.  دوره کارشناسی معمولا 4 سال به طول می انجامد.از دیگر مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دوره کارشناسی مدرک زبان «آیلتس»میباشد.

برای تحصیل در مقطع لیسانس توصیه می گردد فرد متقاضی دوره فاندیشن را در کالج های استرالیا سپری نموده و سپس وارد دانشگاه شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد استرالیا

تحصیل در مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی ارشد در استرالیا دو ساله است البته درتعدادی از دانشگاه ها دوره یک ساله نیزبرگزار میکنند.

معدل کل برای ورود به دانشگاه ها ملاک قرار میگیرد و حداقل معدل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های استرالیا 14 میباشد.

در استرالیا برای ثبت نام در مقاطع مختلف تحصیلی هر دانشگاه زمان خاص خود را اعلام مینماید و دانشجویان موظف به ثبت نام و دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظرهستند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است.نمره در نظر گرفته شده برای پذیرش در این مقطع 5/6 یا 7 است.

تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد بر دو پایه تحقیق و آموزش میباشد.دانشجویان باید براساس علم و دانش پایه ای انتخاب رشته بنمایند.

دانشجویان مجوز ۲۰ ساعت کار دانشجویی هفته دارند و در دوران تعطیلات اجازه کار تمام وقت داشته که به تبع این کار می توانند از عهده بخشی از هزینه های خود بر ایند.

 

افرادی که از دانشگاه های کشور استرالیا فارغ التحصیل می گردند به راحتی جذب بازار کار می شوندو. استرالیا از جمله کشورهایی است که بیشترین بودجه تحقیقاتی را به دانشگاهایش اعطا می نماید.

این دانشگاه ها بهترین بستر را برای دانشجویان جویای علم فراهم نموده تا بتوانند در محیط کاملا علمی و تحقیقاتی به تحصیل ادامه دهند.

تحصیل در مقطع دکتری استرالیا

تحصیل در مقطع دکتری

 

مقطع دکتری در استرالیا از 3 تا 5 سال زمان میبرد.پذیرش در این مقطع در دانشگاه های استرالیا کاملا متفاوت و براساس سابقه علمی قوی و ارائه مقالات بین المللی میباشد.

همچنین دانشگاه های استرالیا در مقطع دکتری بیشترین میزان بورسیه را اعطا می نماید

لذا دانشجویان باید سطح علمی بالا و دانش قوی جهت پذیرش و قبولی از خود به عمل بیاورند.

در وهله ی اول دانشجویان برای تحصیل در این مقطع تایید استاد راهنما را احتیاج دارند.در نهایت میتوان رقابت اصلی دانشجویان جهت تحصیل و اخذ بورسیه را در مقطع دکتری مشاهده کرد.

مدرک زبان ایلتس 7 و تافل 79 برای قبولی در این مقطع مورد نیاز است . همچنین ارائه ریز نمرات با ترجمه مدرک تحصیلی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس لازم می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و مقایسه کشورها مقاله مهاجرت تحصیلی را مطالعه نمایید یا با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

مطالب مرتبط