مهاجرت تحصیلی به هلند

 تحصیل در هلند

مهاجرت تحصیلی به هلند:

تحصیل در هلند در مقاله زیر بیان شده است.

هلند در شمال غربی قاره اروپا قرار گرفته و عضو کشورهای حوزه ی شنگن می باشد.

هلند کشوری توسعه یافته و جزء ثروتمندترین کشورهای دنیا می باشد. واحد پول این کشور یورو است. از مهم‌ترین شهرهای دانشجویی این کشور آمستردام، روتردام، خرونینخن، اوترخت، لایدن و …می باشد.

درباره هلند

امکان تحصیل برای رشته های متنوع در کلیه مقاطع تحصیلی در برترین دانشگاه های این کشور برای دانشجویان وجود دارد. مدراک تحصیلی دانشگاه های این کشور در تمام‌ جهان معتبرند. زبان تحصیل در کشور هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی است.

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در هلند با توجه به رشته، مقطع و دانشگاه به سه شکل:

با تخفیف در شهریه، تحصیل رایگان در کشورهلند، دریافت کمک هزینه همراه با تحصیل رایگان وجود دارد.

مهلت ثبت نام بسته به رشته و مقطع تحصیلی و دانشگاه متغیر است و از اول ماه ژانویه تا آخر ماه ژوئن می باشد. سال تحصیلی معمولا از نیمه اول ماه سپتامبر آغاز می شود.

تحصیل کارشناسی :

 

دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی در دانشگاه های هلند بایدحداقل دیپلم با معدل بالای ۱۲ و مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ را داشته باشند.

تحصیل در کشور هلند در مقطع کارشناسی ۳ تا ۴ سال است و متقاضیان باید برای اخذ پذیرش کارشناسی و تحصیل به زبان آلمانی مدرکB1   یا  B2 زبان آلمانی را داشته باشند. شهریه دانشگاه های برتر این کشور در مقطع کارشناسی سالانه حدود ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو است.

دانشجویان در مقطع کارشناسی اجازه کار ۱۰ ساعت در هفته را دارند.

تحصیل کارشناسی ارشد :

 

مهاجرت تحصیلی به هلند

دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در هلند بایستی مدرک کارشناسی مرتبط و مدرک زبان آیلتس حداقل 5/6 را داشته باشند تا بتوانند در این مقطع در دانشگاه ها تحصیل داشته باشند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۱ تا ۲ سال می باشد و متقاضیان برای اخذ پذیرش در کارشناسی ارشد و تحصیل به زبان آلمانی، مدرک B2  آلمانی را داشته باشند. شهریه دانشگاه های برتر هلند در مقطع کارشناسی ارشد سالانه حدود ۱۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو است. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را دارند.

تحصیل دکترا :

تحصیل دکترا در کشورهلند

دانشجویان متقاضی تحصیل  در هلند در مقطع دکتری بایستی مدرک کارشناسی ارشد مرتبط و مدرک زبان آیلتس حداقل 5/6 را داشته باشند تا بتوانند در این مقطع در دانشگاه ها تحصیل داشته باشند.

تحصیل  در هلند در مقطع دکترا ۴ سال می باشد و متقاضیان باید برای اخذ پذیرش دکترا و تحصیل به زبان آلمانی، مدرک  B2  زبان آلمانی را داشته باشند. هزینه تحصیل دکترا در هلند با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. در برخی از دانشگاه ها کل هزینه دکترا به عنوان بخشی از پروژه های تحقیقاتی توسط دولت هلند تأمین می شود، و در برخی دیگر بخشی از آن توسط دانشگاه پرداخت می شود.

دانشجویان متقاضی تحصیل دکترای تخصصی به عنوان کارکنان دانشگاهی در کارهای تحقیقاتی شرکت داشته و حقوق دریافت می کنند و از پرداخت شهریه معاف هستند.

دانشجویان مقطع دکتری اجازه کار ۳۰ ساعت در هفته را دارند.  دانشجویانی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند و دارای بورسیه تحصیلی می باشند،و دولت حقوق ماهیانه به میزان تقریبا ۲ هزار دلار را در نظر می گیرد.

 

تحصیل گروه پزشکی :

تحصیل گروه پزشکی درکشورهلند

تحصیل در گروه پزشکی در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی متفاوت می باشد و همچنین تحصیل به زبان انگلیسی تا اتمام دوره غیر ممکن می باشد .

مراحل تحصیل پزشکی به شرح زیر می باشد :

کارشناسی پزشکی در پزشکی هلند (۳ سال) :

مقطع می توانید به زبان انگلیسی در دانشگاه های هلند تحصیل کنید البته فقط دو دانشگاه از دانشگاه های معتبر این کشور دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود که این دو دانشگاه شامل دانشگاه خرونینگنن و دانشگاه ماستریخت می باشد . برای تحصیل در این مقطع مدرک دیپلم با معدل بالا لازم است .

کارشناسی ارشد در پزشکی هلند (۳ سال ) :

 

تحصیل گروه پزشکی درکشورهلند

رشته فن آوری پزشکی در این مقطع به زبان انگلیسی تدریس می شود اما برای شخصی که تمایل به تحصیل در  هلند در مقطع پزشکی به عنوان دکتر را دارد فقط زبان هلندی در دانشگاه تدریس می شود .

آموزش (یک سال) : این دوره فقط برای کار در بیمارستان های هلند می باشد و باید برای ارتباط با بیماران به زبان هلندی تسلط کافی داشته باشند .

تحصیل دندانپزشکی  به طور عمده دارای ماهیت عملی زیادی می باشد، چرخه یادگیری خاص دندانپزشکی  در اطراف محور مشکلات بیماری می گردد.

این رویکرد عملی به آموزش دانش آموزان  برای اخذ بهترین آمادگی برای حرفه دندانپزشکی می پردازد.

دوره تحصیل داروسازی در هلند به دو بخش تقسیم می گردد :

داروسازی

دوره اول تحصیلی شامل علوم پایه و علوم دارویی می باشد که  طی این دوره مهارت های عملی بوده و بعد از ۴ سال اول دانشجویان می توانند برای مقطع کارشناسی ارشد دوره ۲ ساله را بگذرانند البته دانشجویان می توانند بعد از ۴ سال دوره آموزش را متوقف کنند و به پژوهش بپردازند. نهایتا” حداکثر دوره  داروسازی در هلند ۶ سال می باشد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل  در هلند :

  • ارائه انگیزه نامه در زمینه رشته انتخابی
  • سوابق و مدارک تحصیلی
  • تاییدیه پرداخت هزینه‌ های اقامت
  • تاییدیه بیمه درمانی
  • فرم پذیرش تکمیل شده
  • نامه رسمی پذیرش از دانشگاه
  • اثبات تمکن مالی برای کل دوره تحصیل
  • شناسنامه
  • دو قطعه عکس
  • گذرنامه معتبر

برای اطلاعات بیشتر و مقایسه کشورها مقاله مهاجرت تحصیلی را مطالعه نمایید یا با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

مطالب مرتبط