تحصیل در چک

 تحصیل درچک

تحصیل درچک در قسمت اروپای مرکزی است و پایتخت آن پراگ میباشد. چک از کشور های عضو اتحادیه اروپا است و با کشور هایی نظیر المان ،لهستان ،اتریش ، اسلواکی همسایگی دارد.

کشور چک حدودا 10 میلیون نفر جمعیت دارد. نگرانی اساسی دولت مردان چک پایین بودن نرخ رشد این کشور نسبت به سایر کشور هاست.

با این حال میانیگن سنی این کشور 40 سال است. و امید به زندگی در این کشور در میان کهنسالان بیش از 70 سال ویژگی، قابل توجهی است.

جمهوری چک قلب اروپاست. دور تا دور جمهوری چک را کوهستان ها فرا گرفته اند. مناطق گردشگری و طبیعی بسیار زیبا چک را به کشوری توریست پذیر تبدیل کرده است.

تحصیل در جمهوری چک:

تحصیل درچک طی سالیان اخیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. بیش از 40 هزار دانشجو در دانشگاه های چک مشغول به تحصیل هستند.

سیستم قوی و متنوع اموزشی در رشته های متفاوت تحصیلی ، چند زبانه بودن تدریس در رشته ها و دانشگاه های مختلف، اللخصوص رشته های پزشکی ، مدیریت ، فنی مهندسی، گرایش های مختلف علوم انسانی موجب افزایش دانشجویان بین المللی این کشور شده است.

زندگی دانشجویی در چک بسیار پایین تر از سایر کشور های اروپاست و دلیل عمده مهاجرت دانشجویان بین المللی به این کشور مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیلی است. کشور چک در میان 10 کشور نخست دنیا از جهت امنیت و رفاه اجتماعی است.

تحصیل در کشوری امن به همراه موقعیت های کاری پس از تحصیل برای دانشجویان بسیاری میتواند جذاب باشد.

اخذ ویزای تحصیلی چک:

1- به منظور تحصیل درچک دانشجویان باید پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه های چک را دریافت بنمایند.

2- تمامی مدارک تحصیلی و مدارک هویتی به همراه ریز نمرات باید ترجمه و مهر تایید وزارت دادگستری را به همراه داشته باشد.

3- انجام ازمایشات جهت اثبات سلامت بدنی متقاضی.

4- ارائه گواهی تمکن مالی دانشجو جهت پوشش هزینه های تحصیلی.

5- 6 قطعه عکس به سایز 3/4

تحصیل در مقطع کارشناسی در چک:

دوره کارشناسی در کشور چک 3 الی 4 ساله است. دانشجویان به منظور تحصیل در این مقطع باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را اخذ کرده باشند.

تحصیل در این مقطع به زبانی چکی است و دانشجویان قبل از تحصیل در این مقطع باید به زبان چک که زبان رسمی این کشور است مسلط باشند.

در بعضی از دانشگاه های چک دروس در این مقطع به زبان انگلیسی است.

دانشجو به منظور  تحصیل درچک به زبان انگلیسی باید دارای مدرک زبان ایلتس و یا تافل باشد. واحد های دانشگاهی در این مقطع از 140 واحد تا 180 میباشند. در پایان دانشجو باید جهت اخذ مدرک تحصیلی پایان نامه ارائه دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد:

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور چک از 2 تا 3 سال و د.ر رشته هایی از 4 الی 6 سال به طول میانجامد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چک به زبان چک و انگلیسی است.

دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در این مقطع دارند باید نمره ایلتس حداقل 6 یا 6/5 را اخذ کرده باشند. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد باید بتوانند در زمینه پروژه هایی تحقیقاتی و تولید مقاله فعال عمل نمایند.

دانشجویان در پایان به منظور اخذ مدرک کارشناسی ارشد باید پایان نامه خود را ارائه دهند. هزینه تحصیل در دانشگاه های چک از 1000 تا 17000 هزار یورو میباشد.

تحصیل در مقطع دکتری در چک:

تحصیل درچک در مقطع دکتری در  کشور چک 3 الی 4 سال زمان میبرد. تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی و چکی است. تحصیل در مقطع دکتری چک پروژه محور است.

دانشجویان باید در نهایت پایان نامه خود را به منظور فارغ التحصیلی ارائه دهند. تحصیل در مقطع دکتری در کشور چک حدودا از 2000 تا 4000 یورو هزینه در بر دارد.

به منظور اخذ پذیرش در این مقطع دانشجویان علاوه بر ارائه مدرک کارشناسی ارشد باید نمره زبان ایلتس حداقل 7 را اخذ نموده باشند.اصولا تحصیل در مقطع دکتری در هر کشور مبتنی بر تحقیقات و تدوین پروژه های مختلف علمی در گرایش های متفاوت است

 تحصیل در مقطع پزشکی و دارو سازی چک:

تحصیل در رشته پزشکی کشور چک به دلیل معتبر بودن دانشگاه ها و رقابت شدید با بهترین دانشگاه های اروپایی مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار میگیرد.

تحصیل در مقطع پزشکی در چک به زبان انگلیسی است. دوره پزشکی در چک از 5 الی 6 سال به طول میانجامد.

دانشجویان به منظور قبولی در دانشگاه های مربوطه باید در ازمون ورودی شرکت بنمایند. نکته مهم و اساسی در تحصیل پزشکی تسلط کامل به زبان انگلیسی است.

به منظور تحصیل در پزشکی و یا داروسازی دانشجو باید نمره ایلتس 6 حداقل داشته باشد

تحصیل در چک

تحصیل در چک

تحصیل در چک

 

مطالب مرتبط