تحصیل در رشته های علوم انسانی در دانشگاه ‌های کانادا

رشته های علوم انسانی دانشگاه ‌های کانادا

رشته های علوم انسانی دانشگاه ‌های کانادا

رشته های علوم انسانی دانشگاه ‌های کانادا در مقاله زیر بیان شده است.

درخواست تحصیل در کانادا همیشه از سوی دانشجویانی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا و در کشورهای توسعه‌یافته هستند وجود دارد.

در رتبه‌بندی جهانی کانادا دومین کشوری است که دارای بهترین نظام آموزشی است و سه دانشگاه از دانشگاه‌های آن در لیست پنجاه دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. تنوع رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه‌های کانادا فوق‌العاده است.

علاقمندان تحصیل رشته های علوم انسانی در کانادا می توانند تحصیلات خود را در رشته های مدیریت و MBA ادامه دهند زیرا بازار کار خوبی در انتظارشان خواهد بود.

بر اساس آمار بازار کار کانادا در سال2009، مشاغلی پردرآمدی مانند وکالت، روزنامه نگاری، تدریس، مشاغل علوم پزشکی، بیزینس، تحلیل سیاسی، خدمات خارجی، روابط بین الملل، خدمات عمومی، نویسندگی، پژوهشگری از جمله مشاغل پر متقاضی رشته های علوم انسانی در کانادا بوده.

رشته های علوم انسانی در کانادا در سال2019 شامل طیف وسیع تری از دوره ها و برنامه های تحصیلی می باشند که دانشجویان را برای ورود به بازار کار کانادا آماده می نماید.

در این مقاله به تحصیل در رشته های علوم انسانی در دانشگاه‌ های کانادا می‌پردازیم.

شهریه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در کانادا

داده‌های آماری دفتر آموزش بین‌المللی کانادا (CBIE) اعلام کرده کشور کانادا به دلایلی نظیر مقرون‌به‌صرفه بودن، امنیت و وجود فرصت‌های شغلی جذاب‌ترین مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود.

رشته های علوم انسانی دانشگاه ‌های کانادا بسیار پر طرفدار است.

شهریه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در کانادا بستگی زیادی به رشته تحصیلی آنها دارد ولی در مجموع از دیگر کشورهای انگلیسی‌زبان نظیر آمریکا، استرالیا و انگلستان ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

میزان هزینه‌های دانشگاهی را دانشگاه‌ها تعیین می‌کنند.میانگین شهریه عموماً بین 15 تا 30 هزار دلار در سال می باشد.

این میزان با توجه به برنامه‌های تحصیلی، مقطع تحصیلی دانشجو شامل کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی و دانشجوی بومی یا خارجی بودن متغیر است.

هزینه رشته‌های هنر و علوم انسانی در کانادا نسبت به رشته‌های مهندسی و پزشکی ارزان‌تر است.

داشتن معدل بالای تحصیلی و نمره زبان انگلیسی یا فرانسه فرایند پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های کانادا را آسان‌تر می‌کند.

رشته های علوم انسانی دانشگاه ‌های کانادا در این مقاله توسط موسسه حقوقی وکیل آنلاین بیان شده است.

متوسط شهریه سالانه رشته های علوم انسانی به این شرح می باشد:

دوره های مدیریت و بازرگانی در حدود CAD$ 26,395،

دوره های حقوق در حدود CAD$ 29,756،

دوره های علوم اجتماعی در حدود CAD$ 20,000

دوره های ادبیات CAD$ 20,600

علاوه بر این، شما برای تحصیل در کانادا بایستی هزینه های دیگری را نیز به عنوان هزینه های زندگی پرداخت نمائید.

میانگین سالانه هزینه زندگی دانشجویی در کانادا CAD$ 600-800 می باشد.

بورس های تحصیلی در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا معمولا به همراه بورسیه یا فاند است و دانشجویانی که موفق به دریافت فول فاند می شوند، می توانند تمامی هزینه های زندگی و تحصیل خود در کانادا را از این طریق تامین نمایند.

کانادا از دانشجویان بین المللی استقبال می کند و بورس های تحصیلی فراوانی به آن ها اختصاص می دهد تا شرایط تحصیل در کانادا را برای آن ها مساعد سازد.

سازمان امور جهانی در کانادا، بورس های تحصیلی در مقاطع مختلف برای دانشجویان بین المللی که به تحصیل در کانادا می پردازند، اهدا می کند.

بورسیه تحصیلی در کانادا مانند بسیاری دیگر از کشور ها، معمولا در مقطع دکترا اعطا می شود و در مقاطع دیگر به ندرت و در شرایط استثنایی و خاص امکان اخذ بورسیه وجود دارد.

شرایط پذیرش رشته های علوم انسانی در کانادا

فرایند پذیرش دانشگاه های کانادا در رشته های علوم انسانی مشابه رشته های هنر است.

با این حال جهت پذیرش سریع و راحت، ارائه معدل بالای تحصیلی ( 70% به بالا) در زبان انگلیسی و دروس دبیرستانی شامل علوم اجتماعی به داوطلبین توصیه می گردد.

به منظور اخذ پذیرش تحصیلی، متقاضیان تحصیل رشته های علوم انسانی در کانادا باید مدارکی را همراه با فرم درخواست تحویل دانشگاه مربوطه (DLI) بدهند.

رشته های علوم انسانی دانشگاه ‌های کانادا در این مقاله توسط موسسه حقوقی وکیل آنلاین بیان شده است.

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا عبارتند از:

فرم درخواست پذیرش تکمیل شده
مقاله یا نمونه نوشته
انگیزه نامه SOP
توصیه نامه از اساتید قبلی
مدرک نمره رسمی از آزمون های SAT/TOEFL/GRE/GMAT
صورت حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی جهت اقامت و تحصیل در کانادا
آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات مربوطه
گواهی پزشکی
گواهی سوء سابقه کیفری
بیمه سلامت

برنامه تحصیلی علوم انسانی (BHum) در کانادا

مشاغل شناخته‌شده رشته علوم انسانی نظیر وکالت، روزنامه‌نگاری، روابط بین‌الملل، پژوهشگری، نویسندگی و… در کانادا بسیار متقاضی دارد.

دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های تحصیلی متنوعی را در رشته‌ علوم انسانی به دانشجویان ارائه می‌کنند.

دانشگاه‌های کانادا در رشته‌های علوم انسانی دارای شهرت جهانی هستند. دانشگاه‌های تورنتو، مک‌گیل، بریتیش کلمبیا، آلبرتا، یورک و کنکوردیا دانشگاه‌های برتر در رشته های علوم انسانی به شمار می‌آیند.

دانشجویان می‌توانند در رشته‌های ادبیات، روان‌شناسی، مدیریت، ادیان، تاریخ، جغرافیا، فلسفه، علوم اجتماعی، مطالعات سیاسی، مطالعات زنان، حقوق، علوم اقتصادی، باستان‌شناسی و… به ادامه تحصیل بپردازند.

برنامه تحصیلی علوم انسانی (BHum) در کانادا دارای فضای آموزشی و پژوهشی خاص خود است.

محور اصلی برنامه های علوم انسانی BHum  در کانادا تحصیل 4 ساله ای از سمینارهای اصلی است که تحصیل موضوعی و رویدادنگاری از کتاب های برتر جهانی را پیشنهاد می کند.

کارشناسی رشته های علوم انسانی

دوره کارشناسی رشته های علوم انسانی در دانشگاه‌های کانادا چهار سال زمان لازم دارد و به صورت تمام‌وقت و پاره‌وقت امکان‌پذیر است.

برای ادامه تحصیل رشته های علوم انسانی دانشگاه ‌های کانادا در این مقطع باید علاوه بر مدارک تحصیلی مدرک مربوط به زبان انگلیسی یا زبان فرانسه را نیز به دانشگاه مورد نظر ارائه کنید.

 کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم انسانی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم انسانی به صورت تمام‌وقت است و دو سال طول می‌کشد.

این مدرک دارای اعتبار فوق‌العاده‌ای است و می‌توان با آن به راحتی در داخل یا خارج از کانادا ادامه تحصیل داد یا وارد بازار کار شد.

در دوره کارشناسی ارشد ارائه پایان‌نامه پژوهشی ضروری است.

دانشجویان پس از دفاع از پایان‌نامه و کسب نمره لازم مدرک خود را دریافت می‌کنند. بدیهی است کسب مدرک کارشناسی ارشد شانس بهتری برای اشتغال دانشجویان فراهم می‌کند.

دکتری در رشته‌های علوم انسانی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را داشته باشند ابتدا باید استاد مشاور خود را انتخاب کنند تا موضوع رساله و محتوای تحقیقات خود را تعیین کنند.

دانشجویان پس از گذراندن آزمون جامع کتبی و شفاهی در دو سال اول این مقطع تحصیلی و در صورت قبولی مجاز به ادامه تحصیل هستند. مدت زمان دوره دکتری به طور متوسط چهار سال و شامل واحدهای درسی و ارائه رساله پژوهشی است.

فرصت‌های شغلی رشته‌های علوم انسانی

فرصت‌های شغلی خوبی در انتظار فارغ‌التحصیلان رشته های علوم انسانی دانشگاه ‌های کانادا ست.

معمولا دانشجویان پیش از تمام شدن دوره تحصیل درخواست همکاری با استاد خود را می‌دهند و در کنار تحصیل تجربه کاری کسب می‌کنند.

فارغ‌التحصیلان رشته های علوم انسانی دانشگاه ‌های کانادا می‌توانند برای شغل‌هایی نظیر وکالت، تدریس علوم، تحلیلگر سیاسی و اجتماعی، مشاغل اقتصادی، کارمند و… درخواست بدهند. این مشاغل در کانادا از درآمد مطلوبی برخوردار هستند.

مشاغلی نظیر مدیریت، بازاریابی، روزنامه‌نگاری، روابط عمومی، منابع انسانی و شغل‌های مختلف در حوزه فرهنگی نیز در این رشته دارای اهمیت هستند و تقاضا برای آنها وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر و مقایسه کشورها مقاله مهاجرت تحصیلی را مطالعه نمایید یا با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکیل آنلاین تماس بگیرید.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مطالب مرتبط