دوره زبان سوئد

دوره زبان سوئد

دوره زبان در سوئد به دلیل آنکه جزو تحصیلات دانشگاهی حسوب می شودو دانشجو ویزای تحصیلی دریافت کرده، برای اکثر متقاضیان تحصیل در اروپا در زمانی که سطح زبان انگلیسیشان برای ادامه تحصیل کافی نیست، فرصت مناسبی از میان دوره های زبان انگلیسی در اروپا به شمار میرود.

دوره زبان سوئد دوره ای ویژه برای متقاضیان ورود به اروپامیباشد، بطوریکه میتوانند با گذراندن در این دوره در سوئد شامل بورس تحصیلی شوند.

ادامه تحصیل در سوئد مستلزم داشتن مدرک زبان است وبه غیر از رشته های پزشکی و پرستاری، عموم رشته ها در مقطع کارشناس ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شود.

شرایط تحصیل در سوئد:

تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس نیز نیازمن زبان انگلیسی است وتعداد محدودی از رشته های فنی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود. متقاضیان میتوانند به راحتی با ایلتس 6.5 یا شرکت در دوره زبان انگلیسی در سوئد شروع به تحصیل نمایند.

 

برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و  داشتن مدرک آیلتس آکادمیک 6.5 و در مقطع کارشناسی آیلتس آکادمیک 6  الزامی است. برای مدارک تافل نمره های 79 تا 93 برای مقطع فوق لیسانس و 60 تا 78 برای مقطع لیسانس مورد نیاز است.

 

از آنجایی که گرفتن این مدارک با دشواری هایی همراه است ، لذا امکان اخذ پذیرش در دوره زبان انگلیسی در سوئد فراهم گردیده است. در واقع این کورس زبان ساده ترین راه حل تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان است.

 

با توجه به اینکه این دوره های زبان در دانشگاه های سوئد به زبان انگلیسی برگزار می شود، دانشجو باید دارای سطح زبانی روزمره مورد قبولی باشد. از طرفی سفارت کشور سوئد جهت تایید صدور ویزای زبان باید مصاحبه ای با دانشجو داشته باشد که این مصاحبه به زبان انگلیسی انجام می شود.

مزایای دوره زبان سوئد:

  • این دوره از دوره های دانشگاهی محسوب شده و دوره ی موسسه ای یا کالج نمی باشد.
  • هنگامی که در دوره ی زبان انگلیسی در حال تحصیل هستید، دانشجو محسوب می شوید و ویزای تحصیلی داشته در نتیجه شرایط ادامه تحصیل بسیار راحت خواهد بود.
  • ویزای همزمان به خانواده ارائه می شود و همسر دانشجو اجازه کار تمام وقت دارد ،خود دانشجو نیز اجازه کار 20-24 ساعت در هفته را داراست.
  • فرزندان متقاضی که بین سنین 4 تا 17 سال باشند از تحصیل رایگان برخوردار خواهند شد
  • لازم به ذکر است شانس بالاتری برای موفقیت در شرایط بورسیه ی تحصیلی سوئد پس از گذراندن این دوره تحصیلی وجود دارد.

 

نکات قابل توجه:

  • این دوره در سوئد دو بار در سال برگزار میشودو شامل دو ترم میباشد که هر ترم باید تمدید گردد و هر ترم بین 4تا6ماه به طول می انجامد. و معمولا از ترم سپتامبر شروع می شود.
  • برای ورود به این دوره نمره آیلتس ۵.۵ مورد نیاز است.
  • شهریه دوره زبان در سوئد برای این دوره ۸۵۰۰۰ کرون است که این شهریه شامل هزینه دانشگاه و هزینه خوابگاه و هزینه غذا است.

 

مطالب مرتبط