مهاجرت جوشکاران به کانادا

مهاجرت جوشکاران به کانادا

جوشکاری فرایندی است که در آن دو قطعه  فلزی و حتی غیر فلزی از طریق گرم کردن محل اتصال و یا ذوب مواد  اتصال به هم متصل می شوند  ذوب مواد از روش های مختلفی قابل انجام است و این کار را جوشکارها انجام می دهند. بنابراین جوشکارها اشخاصی هستند که جوشکاری فلزات آهنی و غیره را انجام می دهند. این افراد همچنین در اپراتوری ماشین های تجهیزات جوشکاری تولید و لحیم کاری تخصص دارند. آنها در کارخانه های تولید هواپیما و کشتی و سایر محصولات فلزی و  شرکتهایی که دیگهای بخار، فلز ساختمانی و کف سازی، ماشین آلات سنگین تولید می کنند کار و یا امکان دارد در این زمینه کارآفرین باشند. این شغل از جمله مشاغل موردنیاز کانادا اعلام شده که برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از این جهت که کانادا مقصد ایده آلی برای مهاجرت است جذابیت بیشتری دارد.

شغل جوشکاری در کانادا

علی رغم تصور عامه که گمان می کنند باید مهاجرت به کانادا حتما باید مدرک دانشگاه معتبری داشته باشید حقیقت این طور نیست بلکه شما می توانید با مدرک مشاغلی فنی مانند جوشکاری و سابقه فعالیت در رشته های کاربردی این چنینی نیز ویزای کار کانادا دریافت کنید.جوشکاری به سبب درآمد بالای آن در کانادا برای مهاجران جذابیت بالایی دارد.

بازار کار  شغل جوشکاری در کانادا

اگرچه جوشکاری یکی از مشاغل دشوار در جهان و کاناداست منتها دارای درآمد خوبی است و کلیه شاخه های  جوشکاری با استقبال کارفرمایان کانادایی روبروست. بیشتر مشاغل فنی که جوشکاری یکی از آنهاست بازار کار مناسبی در کانادا دارند. البته صرف مدرک فنی حرفه ای برای جوشکاری کافی نیست و لازم است که شما تجربه کاری نیز در این زمینه داشته باشید زیرا اگر قصد مشغول شدن در این شغل در کانادا را داشته باشید باید مهارت و توانایی لازم برای انجام این کار را نیز داشته باشید.شما می توانید درزمینه‎ هایی مانند جوش خط لوله، ساخت، جوشکاری فشار، جوشکاری دقیق، ساخت و ساز کشتی و تعمیر، جوشکاری قوس، یا ماشین آلات و تجهیزات جوشکاری تعمیر تخصصاً کار کرده و هم تجربه و هم مدرک داشته باشید تا بتوانید در اخذ ویزای کار کانادا در شغل جوشکاری موفق شوید.

مهارت ها و مدارک لازم یک جوشکار برای ویزای کانادا چیست؟

چنانچه قصد مهاجرت به عنوان یک جوشکار را دارید نیاز به یک سری مهارت دارید که عبارتند از:

آشنایی با مشخصات فرایند جوش، تجهیزات برش شعله دستی یا نیمه اتوماتیک،توانایی انجام کارهای لحیم کاری و کنترل دستگاه های شکل دهی فلزی مانند ترمزها، قیچی ها و سایر دستگاه های صاف کردن و خمش فلز و ترمیم قطعات فرسوده محصولات فلزی  با جوشکاری روی لایه های اضافی. همچنین حداقل دو سال سابقه کار تمام وقت

و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و پیشنهاد شغلی معتبر برای حداقل یک سال داشته باشید و مدرک عدم سوءپیشینه در5سال گذشته مواردی هستند که مورد نیاز شما برای مهاجرت به کانادا هستند.

درآمد یک جوشکار در کانادا

شغل جوشکاری فنی و تخصصی است و هرچه شما مهارت و تخصص بیشتری داشته باشید می توانید درآمد بیشتری نیز داشته باشید. به طور حدودی ساعتی28 دلار دستمزد جوشکاران در کاناداست.

 

مطالب مرتبط